10 codziennych nawyków, dzięki którym szybciej się starzejesz

0
257
views

Czy wyglądasz na starszego niż jesteś? Oprócz genetyki istnieje wiele czynników wpływających na postrzegany wiek.

Chciałam podzielić się 10 nawykami, które musisz porzucić, aby wyglądać młodziej bez botoksu lub operacji plastycznej. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć, więc dokonaj zmian w stylu życia już teraz.

1. Dieta niskotłuszczowa

brightside.me

Aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek, należy spożywać kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają zachować elastyczność i gładkość skóry. Dieta niskotłuszczowa pozbawia nas tego składnika, powodując przedwczesne starzenie się skóry.

2. Picie przez słomkę

pl.freepik.com

Popijając napoje przez słomkę, musisz zacisnąć usta, co może powodować powstawanie bruzd i zmarszczek wokół ust. To samo dotyczy palenia. Spróbuj pić bezpośrednio ze szklanki, a jeśli jesteś palaczem, postaraj się rzucić. Może to być długi i trudny proces, ale korzyści z rzucenia palenia są ogromne.

3. Spanie na jednej stronie

pl.freepik.com

Spanie na boku z twarzą wciśniętą w poduszkę powoduje i pogłębia zmarszczki na policzkach i brodzie. Eksperci twierdzą, że spanie na plecach to najlepsza pozycja do spania, aby pozostać młodym, świeżym i wypoczętym.

Czytaj: 15 powodów, dla których każdy powinien spać nago

4. Zła postawa

brightside.me

Zła postawa odchyla kręgosłup od jego normalnego ustawienia, w wyniku czego mięśnie i kości stają się nienormalnie napięte. Uszkodzenia te powodują ból i zmęczenie, i często mogą powodować trwałą deformację.

Czytaj: Archiwum Państwowe w Poznaniu nabyło tłok pieczętny z XVIII wieku

5. Używanie kremu przeciwsłonecznego tylko na wakacjach

pl.freepik.com

Nadmierna ekspozycja na promienie UV jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Aby chronić się przed ostrym działaniem słońca, ważne jest, aby nosić krem z filtrem nawet wtedy, gdy jest pochmurno, ponieważ chmury blokują zaledwie 20% promieni UV.

6. Nadużywanie systemu grzewczego

Nadmierne stosowanie sztucznego ogrzewania powoduje, że powietrze w pomieszczeniu jest bardzo suche. Twoja skóra i włosy również wysychają, co powoduje więcej zmarszczek. Postaraj się, aby w domu było troszkę chłodniej.

pixabay.com

7. Powiedź nie cukrowi

pl.freepik.com

Wszyscy wiemy, że cukier jest dla nas zły, ale też stres, i czasami musisz dać sobie przyjemność i oddać się słodyczom, jeśli to sprawia, że jesteś szczęśliwy. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność.

8. Oglądanie za dużo telewizji

pl.freepik.com

Jedno z badań wykazało, że z każdą godziną spędzoną na oglądaniu telewizji oczekiwana długość życia skraca się o 22 minuty. Eksperci zalecają, aby bez względu na to, czy siedzisz na kanapie, czy przy biurku, wstawać co pół godziny na spacer.

9. Brak snu

pl.freepik.com

Dorośli potrzebują co najmniej 7 godzin snu każdej nocy. Niewystarczająca ilość snu nie tylko powoduje zmęczenie, ale także skraca życie. Eksperci zalecają wcześniejsze kładzenie się spać, jeśli zauważysz brak energii, spowolnienie umysłowe lub przyrost masy ciała.

10. Stres spowodowany brakiem organizacji

pl.freepik.com

Kilka badań wykazało, że przewlekły stres powoduje poważne uszkodzenia komórek, co może przyspieszyć proces starzenia. Nie daj się ugrzęznąć, zapomnij o powiedzeniu „co możesz zrobić dziś, zrób jutro” i postaraj się robić wszystko na czas.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org