10 codziennych rzeczy, które potajemnie rujnują Twoją skórę

0
309

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy rozpaczliwie mamy nadzieję, że nasza skóra starzeje się jak dobre wino. I chociaż nasz wygląd jest w pewnym sensie genetyczny, fascynujące jest to, że 90% tego, jak starzeje się nasza skóra, zależy całkowicie od nas i naszych codziennych rutynowych czynności pielęgnacyjnych.

Oto 10 najczęstszych codziennych nawyków, które niszczą Twoją skórę, a poniżej dowiesz się, że nie jest tak trudno ich uniknąć i mieć lepszą skórę w mgnieniu oka.

1.Pryskanie produktów do włosów na skórę na twarzy.

© shutterstock.com© depositphotos.com

Wiele produktów do włosów, w tym szampon, odżywka i inne środki do stylizacji włosów, powodują zatykanie porów na skórze i powodują wypryski, takie jak trądzik, pryszcze i inne podrażnienia na skórze głowy i twarzy. Dzieje się tak, ponieważ produkty do włosów często zawierają siarczany, o których wiadomo, że zatykają pory skóry.

Aby temu zapobiec, warto rozważyć przejście na niesiarczanowe produkty do włosów. Ponadto dla lepszej ochrony warto założyć opaskę na czoło i zakryć twarz czystym ręcznikiem przy następnym użyciu produktów do włosów.

2. Używanie zbyt wielu produktów do pielęgnacji skóry

Przełączanie się między kilkoma produktami do pielęgnacji skóry może stanowić wyzwanie dla Twojej skóry, ponieważ nowe konserwanty i składniki mogą aktywnie przyczyniać się do powstawania wyprysków trądzikowych i pogorszenia stanu skóry. Obejmuje to również produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją skórę, jeśli są nadużywane.

Zamiast eksperymentować z różnymi produktami do pielęgnacji skóry, spróbuj trzymać się 1 lub 2 i daj im czas, aby wywarły korzystny wpływ na skórę.

Czytaj: 10 codziennych nawyków, dzięki którym szybciej się starzejesz

3. Niewłaściwe stosowanie produktów do usuwania owłosienia twarzy

© shutterstock.com© shutterstock.com

Niewłaściwe usuwanie owłosienia z twarzy produktami ze składnikami komedogennymi, które mają właściwości zatykania porów, może często powodować wypryski na twarzy. Więc zasadniczo zamieniasz jeden problem na inny.

Aby upewnić się, że prawidłowo usuwasz owłosienie na twarzy i zapobiegasz dalszym podrażnieniom skóry, unikaj produktów z najczęściej spotykanymi składnikami zatykającymi pory (takimi jak olej kokosowy, olej palmowy i kiełki pszenicy), trzymaj się nietoksycznych kosmetyków, i spróbuj poszukać produktów bez składników komedogennych.

Czytaj: Cyberbudka we Wrocławiu – podglądaj życie ptaków 24 godziny na dobę

4. Podróżowanie w nowe miejsce

Kiedy podróżujesz w nowe miejsce, wystawiasz swoją skórę na nowe środowisko, które może być dla niej szkodliwe. Czynniki, takie jak działanie słońca, ciepła, zimna i wilgoci mogą przyczynić się do nagłego pogorszenia stanu skóry, powodując wypryski.

Aby zapobiec jakimkolwiek negatywnym skutkom, jakie zmiana środowiska może wywołać na Twojej skórze, najlepiej dostosować się do nowych warunków, w które wkraczasz. Unikaj długotrwałej ekspozycji skóry i używaj filtrów przeciwsłonecznych, najlepiej z tlenkiem cynku. A jeśli jesteś narażony na niskie temperatury, staraj się zapobiegać wysuszaniu skóry, nawilżając ją.

Czytaj: Twój mózg pozostaje na wpół przytomny, gdy śpisz w nowym miejscu

5. Toksyny w Twoim płynie do demakijażu

© shutterstock.com© shutterstock.com

Innym popularnym kosmetykiem, który może powodować zatykanie porów i wypryski, są toksyczne składniki znajdujące się w Twoim płynie do demakijażu. Chociaż produkty do makijażu same w sobie są problematyczne, rutynowa pielęgnacja stosowana do usuwania makijażu również przyczynia się do podrażnień skóry.

Po raz kolejny rozwiązaniem tego problemu byłoby użycie produktów niekomedogennych. Sugerujemy również dokładne umycie twarzy podczas demakijażu, aby skutecznie usunąć nagromadzony makijaż, olej i brud po długim dniu.

6. Jedzenie przetworzonej żywności

Źródło: pl.freepik.com

Pokarmy bogate w węglowodany, takie jak ciasta lub hamburgery, mogą wywoływać wypryski. Ze względu na wysoki indeks glikemiczny żywność bogata w węglowodany może powodować podrażnienia skóry, ponieważ bezpośrednio wpływa na poziom cukru we krwi.

Aby mieć pewność, że dieta wysokowęglowodanowa nie wpływa negatywnie na Twoją skórę, pamiętaj o ograniczeniu przekąsek i bardziej oparciu się na żywności wysokobiałkowej z bardziej zdrowymi substancjami i oczywiście jedz dużo owoców i warzyw.

7. Spanie na brzuchu

Twoja poduszka wchłania wszystko, a kiedy śpisz, Twoja twarz jest mocno dociskana do wszystkich materiałów na poduszce, co z kolei powoduje wypryski i zatyka pory.

Często ślinimy się podczas snu, zwłaszcza gdy śpimy po jednej stronie twarzy, co powoduje zatykanie porów, a twarz absorbuje negatywne substancje, które mogą powodować wybuchy trądziku i podrażnienia skóry. Aby tego uniknąć, spróbuj spać na plecach, chociaż najzdrowiej jest spać na lewym boku.

Czytaj: To właśnie dzieje się z Twoim ciałem, jeśli śpisz na lewym boku

8. Nadmierne szorowanie twarzy myjką

Zbyt intensywne szorowanie twarzy myjką naraża skórę na dodatkowe złuszczanie, które ma negatywny wpływ na cerę.

Aby upewnić się, że nie wywołasz niechcianych podrażnień skóry, myj twarz myjką 3 do 4 razy w tygodniu i zminimalizuj narażenie na niepotrzebne złuszczanie.

9. Mycie się wodą, która jest zbyt gorąca lub zimna

Źródło: pl.freepik.com

Jeśli chodzi o zdrowie skóry, kluczowa jest temperatura wody. Zimna woda nie usuwa skutecznie wszystkich zbędnych nagromadzeń na skórze, podczas gdy gorąca woda podrażnia i wysusza skórę.

Najlepsza temperatura wody do skutecznego oczyszczania skóry to letnia, ponieważ usuwa osad na skórze, jednocześnie zachowując zdrowe oleje. Spróbuj znaleźć ten „złoty środek”, użyj wody o temperaturze około 36,5ºC do 40,5ºC.

10. Niemycie twarzy rano

Nagromadzenie się oleju, brudu i bakterii jest wynikiem długiego snu. A kiedy śpimy w nocy, nasza skóra przechodzi proces naprawy, który w zamian powoduje, że nasza skóra wytwarza olej i toksyny.

Jeśli ten osad nie zostanie odpowiednio zmyty rano, może poważnie postarzać naszą twarz, bezpośrednio przyczyniać się do powstawania większej liczby zmarszczek i kolidować z produktami do pielęgnacji skóry, takimi jak filtry przeciwsłoneczne. Dlatego zaleca się umycie twarzy rano, aby się odświeżyć, oczyścić pory i zacząć dzień ze świeższą skórą.

Źródło: brightside.me

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org