10-letnia sztangistka marzy o otwarciu własnej siłowni

0
335

Co robiłeś, gdy miałeś 10 lat? Wyobrażam sobie, że nie wstawałeś o 5 rano, żeby podnosić ciężary przed szkołą i pisać biznesplany.

Ale Aeryn-Ejjina Atkinson nie jest przeciętną dziesięciolatką.

Marzy o zdobyciu złota na igrzyskach olimpijskich, a po latach porannych ćwiczeń na siłowni może teraz podnieść dwukrotnie swoją wagę ciała.

Co więcej, Aeryn-Ejjina – z Telford w Wielkiej Brytanii – również zaczęła podejmować kroki w celu otwarcia własnej siłowni. Napisała już biznesplan i przesłała go na liczne siłownie.

Aeryn-Ejjina ma wielkie marzenia. Zdjęcie: Caters

Tata Craig, który nadzoruje ją każdego ranka, kiedy dziewczynka trenuje, powiedział: „Aeryn-Ejjina chce mieć własną siłownię, kiedy będzie starsza, więc podczas blokady przez koronawirus napisała biznesplan jako projekt, pokazaliśmy go kilku trenerom osobistym, którzy zachwycali się tym.

„Doprowadziło to do tego, że Aeryn chciała skontaktować się z większą liczbą siłowni i trenerów osobistych, aby sprawdzić, czy mogłaby zdobyć doświadczenie zawodowe lub podążać za nimi, aby dowiedzieć się więcej o branży, którą się tak pasjonuje.

„The Gym Group poprosiła o zorganizowanie z nią wywiadu wideo i ostatecznie Aeryn rozmawiała z dyrektorem handlowym i menadżerem ich siłowni w Kettering, a nawet sportowcem Commonwealth Games Deborah Fleming.

Czytaj: Biegasz i mieszkasz w Londynie? Zapłać za piwo…przebiegniętymi kilometrami!

Aeryn przygotowała biznesplan podczas blokady przez COVID-19. Zdjęcie: Caters

„Aeryn zadawała im pytania dotyczące siłowni, planów fitness i prowadzenia firmy. Powiedzieli, że pod koniec ciężkiego roku była wspaniałą rozrywką i byli pod takim wrażeniem, że zaoferowali jej doświadczenie zawodowe, gdy dziewczynka zrobi kwalifikacje po ukończeniu 16 lat.

„Od tego czasu wysłali jej strój Gym Group i wszystko zaczęło się toczyć. Dociera do większej liczby siłowni i trenerów osobistych, a jeden z trenerów zaproponował jej, że pozwoli jej korzystać z jej osobistego studia nagrań”.

Oprócz otwarcia siłowni Aeryn-Ejjina ma nadzieję, że pójdzie na Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Wspólnoty Narodów i Igrzyska CrossFit – ale wie, że musi dużo trenować w nadchodzących latach, jeśli ma mieć szansę.

To dla niej w porządku, bo nic nie kocha bardziej niż treningi.

Czytaj: Policjantka z Białegostoku bierze udział w zawodach bikini fitness

Dziewczyna wstaje o 5 rano, żeby trenować. Zdjęcie: Caters

„Zaczęłam robić martwy ciąg, kiedy miałam siedem lat, bo naprawdę lubiłam to robić. Trudno było zacząć, bo tatuś mi nie pozwolił, ale znaleźliśmy bezpieczny sposób” – mówi Aeryn.

„Uwielbiałam uczyć się nowych ruchów z CrossFitem, a przekraczanie granic możliwości sprawiało, że czułam się naprawdę wyjątkowa.

„Widziałam, jak The Rock wstawał o 5 rano i naprawdę mnie to zainspirowało, więc zaczęłam to robić jeszcze przed szkołą. Oglądałam jego filmy i próbowałam kopiować to, co robił”.

„Postanowiłam zrobić biznesplan jako projekt, mój umysł pędził i miałam wszystkie te pomysły, więc chciałam przelać je na papier.

„Dodawałam do tego więcej i więcej, i tak jakoś poszło. Chcę zaoferować część siebie na mojej drodze, chcę stworzyć siłownię, która działałaby dla mnie i chcę pokazać innym ludziom, że też mogę pracować dla nich.

„Nie mam pojęcia, kiedy chcę ją otworzyć, prawdopodobnie tak szybko, jak tylko będzie mnie na to stać”.

Tata dziewczynki, Craig jest bardzo dumny ze swojej małej fanatyczki fitnessu.
Zdjęcie: Caters

W międzyczasie Aeryn będzie pomagać lokalnemu instruktorowi fitness w przeprowadzaniu wirtualnych treningów.

Craig, czterdziestoletni ojciec dwójki dzieci, powiedział: „Oczywiście jesteśmy z niej bardzo dumni i trochę się boimy, ale ona ma nasze pełne wsparcie, ponieważ najwyraźniej znalazła coś, co jest jej niesamowitą pasją.

„Rzadko prosi już o zabawki, Na Boże Narodzenie chce dostawać sprzęt do ćwiczeń i ciuchy”.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org