10 mądrych wskazówek, które pomogą Ci zacząć dobrze ten Nowy Rok

0
539

Tych 10 mądrych, cennych wskazówek psychologicznych rozjaśni Ci wiele spraw w życiu, przyniesie ulgę i pomoże zrozumieć ludzi, którzy są wokół Ciebie.

Punkt 1: Stajemy się tym, co myślimy. Przyciągamy do siebie to, co mamy w sercu i w głowie. Przyciągamy to, czym jesteśmy.

Punkt 2: Masz tylko dwa wyjścia: albo zaakceptujesz wszystko takim, jaki jest albo przejmiesz inicjatywę i odpowiedzialność za zmianę. Ponosisz konsekwencje nie tylko za działania, ale także za bezczynność.

Punkt 3: Pamiętaj o związku między ciałem i emocjami! Komórki reagują nawet na najmniejsze zmiany psychiczne, które negatywnie wpływają na układ odpornościowy.

Punkt 4: Osoba, która stara się uszczęśliwić wszystkich dookoła, jest zazwyczaj najbardziej samotną i nieszczęśliwą osobą na świecie. Przede wszystkim naucz się uszczęśliwiać siebie i myśleć o sobie. Nie czuj się odpowiedzialny za czyjeś szczęście.

Punkt 5: Jeśli jakaś przyjaźń trwa dłużej niż 7 lat, to jest to prawdziwa i szczera przyjaźń, którą warto pielęgnować, bo jest duża szansa, że taka przyjaźń przetrwa całe życie. Zamiast szukać nowych przyjaciół, zadbaj o starych. Przyjaźń, która trwa ponad 7 lat nigdy Cię nie zawiedzie! Prawdziwy przyjaciel to gwarancja jakości i satysfakcji z życia.

Punkt 6: Gniew jest mechanizmem chroniącym przed bólem. Kiedy ktoś się gniewa, to znaczy, że cierpi. Osoba, która się gniewa nie może właściwie wyrazić swoich negatywnych emocji, dlatego reaguje agresywnie. Za gniewem kryje się wiele bólu.

Punkt 7: Prawdziwa miłość to szacunek dla wyboru ukochanej osoby, nawet jeśli ta osoba postanowi się z Tobą rozstać. Jeśli naprawdę kochasz, szczęście drugiej osoby będzie dla Ciebie ważniejsze, nawet jeżeli ma to oznaczać rozstanie.

Punkt 8: Nie uciekaj przed tym, czego się boisz. Stawiaj czoła temu, co Cię najbardziej przeraża. Dlaczego warto to robić, przekonasz się, gdy to zrobisz.

Punkt 9: Mężczyzna ma tendencję do zapominania, ale nie wybaczania. Kobieta wręcz przeciwnie, wybacza, ale nigdy nie zapomina.

Punkt 10: Problemy są potrzebne, aby zrozumieć, na kogo z bliskich (rodziny i przyjaciół) możesz liczyć. Czasami warto wyrzucić pewne osoby ze swojego życia, aby zrozumiały, jak jesteś ważny i cenny. Największą sztuką jest zrobić z najkwaśniejszej cytryny najsmaczniejszą lemoniadę.

Czytaj: Największe życiowe paradoksy

Wszystko, co nam się przydarza, nie dzieje się bez powodu. To zawsze ma jakiś cel i nas zmienia.

Nie możesz tego zmienić. Nie możesz zmienić tego, co się już wydarzyło, ani tego, co się wydarzy w przyszłości. Żyj tu i teraz, dzisiaj!

Każdy z nas pamięta zamach z 11 września 2001 roku. Po tym strasznym wydarzeniu szef pewnej firmy postanowił zebrać wszystkich ocalałych pracowników i porozmawiać na temat nowego biura. Spotkanie to okazało się spotkaniem pełnym wspomnień. Wszyscy opowiadali historię o swoim ocaleniu.

Szef firmy przeżył, ponieważ jego syn tego dnia po raz pierwszy poszedł do przedszkola. Jego pracownik przeżył, ponieważ tuż przed atakiem wyszedł kupić pączki. Jego kolega nie zjawił się w pracy na czas, ponieważ budzik nie zadzwonił i spóźnił się na autobus.

Inna osoba z firmy także się spóźniła do biura, ponieważ nie była w stanie uruchomić samochodu. Kolejny pracownik cofnął się do domu po klucze do biura. Kolejny obudził się z grypą. Jeszcze inny, ojciec dwójki dzieci nie pojechał do pracy, ponieważ nauczycielka ze szkoły zadzwoniła, że jego syn źle się zachowuje w szkole, a inny szczęściarz po prostu nie złapał taksówki.

Kolejny pracownik ubrał tego dnia nowe buty. W drodze do pracy obtarł sobie stopy i po drodze wszedł do apteki, aby kupić plastry samoprzylepne. Ten drobny incydent ocalił mu życie.

Właśnie dlatego, kiedy stoisz w korku, kiedy uciekła ci winda, lub cofasz się do domu, bo zapomniałeś kluczy do samochodu, wiedz, że w tym momencie we wszechświecie musisz być dokładnie w tym miejscu, w którym właśnie jesteś.

Dlatego następnym razem, gdy zaśpisz, gdy dzieci jedzą za długo śniadanie lub za długo się ubierają, gdy nie możesz znaleźć kluczy lub łapiesz wszystkie czerwone światła na drodze, nie denerwuj się. Może właśnie w tej chwili wszechświat Cię chroni.

Źródło

Czytaj: NOWY JORK WPROWADZA MANDATY ZA UŻYWANIE TELEFONÓW NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH.