10 pracownic w jednym szpitalu jest w ciąży w tym samym czasie

0
121
views
Zdjęcie: KMBC

Dziesięć pielęgniarek i żona jednego z lekarzy pracujących w Liberty Hospital w stanie Missouri mają urodzić w tym roku. Najwcześniejsze porody spodziewane są w ciągu najbliższych kilku tygodni, a ostatni spodziewany poród jest w okolicach Święta Dziękczynienia.

Większość z nich pracuje w położnictwie i porodzie.

„Są bardzo zgranym zespołem, ale nigdy nie mieliśmy dziesięciu ciąż w zespole jednocześnie. Jest ciekawie” – powiedziała dyrektorka centrum narodzin Nicki Kolling.

Cheyenne Beauty i Christen Burns, lat 26, są pielęgniarkami porodowymi, które są w ciąży po raz pierwszy.

Zdjęcie: KMBC

Dr Anna Gorman [spodziewa się drugiego dziecka], powiedziała, jak się czuła, mówiąc: „Myślę, że to jest wyjątkowe, ponieważ wszystko dzieje się w jednym szpitalu. To bardzo ekscytujące, gdy jest nas tak dużo.” Ponieważ dla każdej kobiety jest to wyjątkowy czas, niektóre uważają, że pomocne jest to, że jest tyle współpracownik w ciąży, na których można polegać w zakresie wskazówek, porad i współczucia. Burns stwierdziła: „To bardzo pomogło w mojej ciąży i pomogło mi poczuć się o wiele bardziej komfortowo”.

Alex Acheson, 29 lat, pielęgniarka porodowa powiedziała GMA, że to wspaniałe doświadczenie i czuje, że prawdopodobnie będą się łączyć, mając poród w tym samym czasie.

Acheson spodziewa się trzeciego dziecka, poród planowany jest na 27 maja, ten sam dzień co pielęgniarka porodowa Alison Harrell.

„Wspaniale było mieć tyle kobiet wokół siebie i że razem przechodziłyśmy ciąże” – powiedziała Acheson.

Liz Bishop powiedziała KMBC, że wszyscy żartowali, że niektóre pielęgniarki, które się nie spodziewają dziecka, powinny otworzyć przedszkole. Jednak kilka szpitali doświadczyło podobnej sytuacji jak ta.

W 2018 roku siedem kobiet z Illinois, które pracowały na tym samym oddziale położniczym w Anderson Hospital Pavilion dla kobiet, było w tym samym czasie w ciąży.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Anderson Hospital
Zdjęcie: Anderson Hospital

W 2019 r. dziewięć pielęgniarek pracujących na oddziale porodowym w Maine Medical Center również oczekiwało dziecka w tym samym czasie, z terminami porodu od kwietnia do lipca.

Czytaj: Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Nowy pokaz specjalny!

W tym samym czasie w 2019 r. siedmioro nauczycielek w szkole podstawowej w Kansas zaszło w ciążę w tym samym czasie.

Czytaj: Paracetamol w ciąży – jak może zaszkodzić dziecku?