10 razy, kiedy Simpsonowie przewidzieli przyszłość

0
531
Simpsonowie – przepowiednie z serialu. Zdjęcie: Twitter/Pibrowse

Simpsonowie są obecni na antenie od ponad 30 lat, więc poruszyli wiele tematów, które pojawiają się również w prawdziwym życiu. Jednak niektóre ich wątki są bardzo podobne do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce, co czyni je niesamowitymi.

Skorzystaliśmy z tej okazji i wymieniliśmy niektóre z najdziwniejszych przewidywań scenarzystów Simpsonów, którzy wystartowali z emisją tego serialu w 1989 roku.

1. Donald Trump prezydentem

YouTube

Może to być szok dla niektórych, ale Simpsonowie przewidzieli, że Donald Trump zostanie prezydentem Ameryki w 11. odcinku 17. sezonu wyemitowanym w 2000 roku.

W Simpsonach pojawiła się nawet scena, w której widziano Trumpa machającego ze schodów ruchomych- niemal dokładnie odzwierciedlająca jego zdjęcie zrobione w 2015 roku w realu.

Zapytany przez Radio 1 Newsbeat, w jaki sposób udało im się to osiągnąć, scenarzysta Al Jean powiedział: „W przypadku Trumpa z 2000 roku szukaliśmy zabawnej gwiazdy, która zostałaby prezydentem”.

YouTube

2. Afera końska

YouTube

Teraz chodzi o odcinek 19 z sezonu 5, który został wyemitowany w 1994 roku, w którym Lady Doris użyła „różnych części konia” do przygotowania obiadu w szkole podstawowej w Springfield.

W 2013 roku Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności w Irlandii znalazł końskie DNA w 1/3 próbek burgerów wołowych z supermarketów i dań gotowych oraz DNA innych zwierząt w 85% produktów.

3. Wieżowiec The Shard w Londynie

YouTube

Głośno było także o odcinku 19 sezonu 6 z 1995 roku.

Odcinek został nazwany „Wesele Lisy” i miał kilka nieoczekiwanych przepowiedni. Lisa pojechała na wycieczkę do Londynu i za mostem Tower Bridge zobaczyła wieżowiec, który wygląda prawie tak samo jak The Shard, nawet lokalizacja była prawidłowa.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że budowa The Shard rozpoczęła się w 2009 roku, czyli 14 lat później po tym, jak został wyemitowany w serialu Simpsonowie.

Czytaj: Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Nowy pokaz specjalny!

YouTube

4. Bibliotekarz-robot

YouTube

Ten epizod również pochodził z 19 odcinka „Wesele Lisy”, sezonu 6, w którym widzieliśmy, że bibliotekarze zostali zastąpieni przez roboty w swoim wszechświecie.

W prawdziwym życiu studenci robotyki z Uniwersytetu w Aberystwyth zbudowali prototyp chodzącego robota bibliotecznego, podczas gdy naukowcy z Singapuru rozpoczęli testowanie własnych bibliotekarzy-robotów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Trójoka ryba

YouTube

W 4 odcinku z sezonu 2 widzimy, jak Bart łapie trójoką rybę, Blinky, w rzece obok elektrowni. To wydarzenie później trafia na nagłówki lokalnych gazet.

Niemal po 10 latach odkryto w Argentynie trójoką rybę. Tamtejszy zbiornik wodny również otrzymywał wodę z pobliskiej elektrowni jądrowej. Jakież to dziwne!

Czytaj: 17 postaci z kreskówek spotkanych w prawdziwym życiu

6. Równanie bozonu Higgsa

YouTube

Zostało to odkryte w odcinku 1 sezonu 8 w 1998 roku. Odcinek został nazwany „Czarodziej z Evergreen Terrace”.

Homer Simpson został wynalazcą i został pokazany przed skomplikowanym równaniem na tablicy.

Według Simona Singha, autora książki „Simpsonowie i ich matematyczne sekrety”, równanie to przewiduje masę cząstki bozonu Higgsa. Po raz pierwszy przewidział ją w 1964 roku profesor Peter Higgs i pięciu innych fizyków, ale dopiero w 2013 roku naukowcy odkryli dowód istnienia bozonu Higgsa w eksperymencie wartym 10,4 miliarda funtów (13 miliardów dolarów).

7. Wirus Ebola

YouTube

Ludzie wierzą, że Simpsonowie przewidzieli epidemię Eboli w 2014 roku, 17 lat przed tym, jak do niej doszło.

Zostało to odkryte w odcinku 3 sezonu 9, w scenie z „Lisa’s Sax”. Marge zasugerowała choremu Bartowi, aby przeczytał książkę zatytułowaną „Ciekawy George i wirus Ebola”. Wirus nie był szeroko rozpowszechniony w latach 90., ale kilka lat później znalazł się na pierwszych stronach gazet.

Wirus Ebola został odkryty po raz pierwszy w 1976 roku. Ostatnia epidemia była najgorsza z dotychczasowych, zabiła 254 osoby w Demokratycznej Republice Konga w 1995 roku i 224 osoby w Ugandzie w 2000 roku.

8. Wadliwy automat do głosowania

YouTube

W sezonie 20, w odcinku 4, w 2008 roku, Homer Simpson próbował zagłosować na Baracka Obamę w wyborach w USA, ale miał wadliwą maszynę, która zmieniła jego głos.

Cztery lata później maszyna do głosowania w Pensylwanii musiała zostać usunięta po tym, jak zmieniała głosy ludzi oddane na Baracka Obamę na głosy na jego republikańskiego rywala Mitta Romneya.

9. Atak tygrysa

YouTube

Magicy Seigfried i Roy zostali sparodiowani przez Simpsonów w sezonie 5, w odcinku 10 w 1993 roku. Odcinek został nazwany „$pringfield”, podczas którego magowie zostali poturbowani przez wytresowanego białego tygrysa podczas występów w kasynie.

W prawdziwym życiu iluzjonista Roy Horn z zespołu Siegfried and Roy został zaatakowany podczas występu w 2003 roku przez białego tygrysa, Montecore. Udało mu się przeżyć, ale doznał kilku obrażeń w wyniku ataku.

10. Smartwatche

YouTube

Smartwatche zostały przedstawione w odcinku 19 sezonu 6. Pokaz przedstawiał ideę zegarka, który mógłby być używany jako telefon. Dziwne było to, że wyemitowano go w 1995 roku, prawie 20 lat przed wejściem Apple Watch na rynek.

A Ty co o tym sądzisz? Wierzysz w takie przypadki? Koniecznie daj znać!