10 rzeczy, o których warto pamiętać, aby dzień zakończył się sukcesem

0
363

Jakoś, niezauważona w ostatnich latach, na świecie zapanowała moda na wczesne przebudzenie. Sowy zostały zastąpione przez powolne i spokojne skowronki, a budzenie się o 5 rano stało się głównym nurtem. Trend jest podyktowany przez bogatych i sławnych, którzy poważnie twierdzą, że osiągnęli sukces dzięki wczesnemu wstawaniu.

Naszym celem nie jest przekonanie Cię do wstawania o 4:58 rano, aby zmienić swoje życie na lepsze, ale wymienienie korzyści z poranka, z których naprawdę możesz skorzystać, aby wszystko można było zrobić w ciągu dnia i sukcesywnie zakończyć każdy dzień.

Cudowny poranek ma pomóc nam zrelaksować się i oczyścić umysł na resztę dnia.

1. Poranek to najlepszy czas na rytuały

©  Liam Anderson / pexels

Hal Elrod, autor bestsellerów, takich jak Morning Magic, poleca następujący przykład porannego harmonogramu: Cisza (5 minut) – Afirmacje (5 minut) – Wizualizacja (5 minut) – Ćwiczenia (20 minut) – Czytanie (20 minut) – Pisanie (5 minut).

 • Po przebudzeniu Elrod proponuje, aby spędzić trochę czasu w ciszy. Nie chodzi o to, żeby to było bezsensowne leżenie, ale celowe – w celu zmniejszenia poziomu codziennego stresu i skupienia się na najważniejszych rzeczach.
 • Pisarz nakreślił kilka etapów, aby ułożyć afirmację: najpierw musisz określić, czego dokładnie chcesz, potem dlaczego, a następnie powinieneś wyobrazić sobie, jaką osobą musisz się stać, aby uzyskać to, czego chcesz, co powinieneś zrobić, a na koniec spróbuj znaleźć inspirację w cytatach wspaniałych ludzi na Twoją prośbę.
 • W książce „Magia poranka” jest napisane, że afirmacje powinny kończyć się wizualizacją, czyli wyobrażać sobie siebie we własnych snach, jakby to się już wydarzyło .
 • Ale każdy z nas może mieć własne zasady dotyczące idealnego poranka. Wielu jest przyzwyczajonych do rozpoczynania dnia od szklanki ciepłej wody, podczas gdy innych ożywia zapach świeżo parzonej kawy. Jeśli to jest dokładnie to, co sprawia, że Twój poranek nabiera sensu, nie należy lekceważyć przyjemnych i korzystnych rytuałów.
 • Weź zimny prysznic, jeśli chcesz się naładować i zacząć dzień z pełną mocą. Biegaj boso, aby poprawić krążenie. Medytuj, aby oczyścić umysł z bałaganu i powrócić do rzeczywistości. I, jak to zwykle mówią, zrób plan na swój dzień.

2. Czas rozproszyć układ limfatyczny

©  Andrea Piacquadio / pexels ©  HayDmitriy / depositphotos ©  IgorVetushko /depositphotos

Układ limfatyczny to wbudowane centrum sanitarne naszego organizmu, które odprowadza i filtruje toksyczne odpady z każdej komórki, tkanki i narządu. Jest również ważną częścią układu odpornościowego. Ale żeby działał prawidłowo, potrzebna jest nasza codzienna pomoc. Oto, co możesz robić każdego ranka:

 • Oddychaj przez kilka minut. Wdychaj powoli przez nos, mocno wystawiając brzuch. Wydychaj powoli przez usta. Już 5-10 powtórzeń takiego oddychania przeponowego (brzusznego) nasyca krew tlenem i zapewnia krążenie limfy. Lepiej jest wykonywać ćwiczenie na świeżym powietrzu lub przynajmniej przy otwartym oknie.
 • Wypij szklankę ciepłej, czystej wody. Najlepiej byłoby pić ciepłą wodę małymi łykami co 15 minut, ale nie oznacza to, że trzeba pić jej dużo. 
 • Nie zapomnij o ćwiczeniach, ponieważ poranne treningi to świetny sposób, aby się obudzić i nabrać sił. Pokonanie porannego lenistwa nagrodzone zostanie produkcją endorfin, serotoniny i dopaminy – chemikaliów poprawiających nastrój.
 • Pocieraj skórę suchą szczotką kilka minut przed prysznicem. To nie tylko rozproszy limfę, ale także zapobiegnie lub zmniejszy pojawienie się cellulitu.
 • Zastosuj prysznic kontrastowy, kończąc prysznic zimną wodą, ale tylko wtedy, gdy nie jesteś w ciąży i nie masz problemów z sercem lub ciśnieniem krwi.
 • Unikaj niewygodnej bielizny, która uciska skórę. Zrezygnuj z niskiej jakości kosmetyków, które zawierają szkodliwe substancje.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3. Poranek jest inspirujący

©  ivanovgood / pixabay

Przez wiele stuleci ludzie żyli bez prądu, więc spanie do południa oznaczało, że leniwa osoba po prostu nie miała czasu i pracowała do zmroku. Ale nawet dziś, gdy oświetlenie jest dostępne o każdej porze dnia, wielu ekspertów od rozwoju osobistego zaleca wstawanie rano. Oto kilka powodów:

 • Istnieje duża różnica między rozpoczęciem dnia w szalonym pośpiechu, a spokojnym porankiem, kiedy możesz zrobić przyjemne rzeczy przed podjęciem trudnych zadań. Dlatego osoby, które wstają wcześnie, są bardziej optymistyczne.
 • Wczesne wstawanie daje poczucie kontroli nad swoim życiem, ponieważ zanim zaczną napływać pilne telefony, pilne e-maile i inne ważne pytania, nie będziesz zaskoczony ani zaspany.
 • Osoby, które wstają wcześnie, mają znacznie więcej czasu na zadbanie o swoje ciało, co oznacza, że ​​wyglądają zdrowiej niż ci, którzy lubią dłużej spać.
 • Poeci, malarze i inni artyści inspirowali się wczesnym rankiem. Tak, a wśród ludzi było wiele przysłów o  zaletach wczesnego przebudzenia , które przetrwały do ​​dziś. Na przykład wszyscy znają powiedzenie „Kto wcześnie wstaje, temu Bóg daje”. Amerykański pisarz i naukowiec XVIII wieku Benjamin Franklin powiedział: „Chodzenie wcześnie do łóżka i wczesne wstawanie sprawia, że ​​mężczyzna jest zdrowy, bogaty i mądry”.

Czytaj: Japoński lekarz, 105-letni zdradził sekret na długie i szczęśliwe życie

4. Uporządkuj swoją przestrzeń do spania

©  Mary Whitney / pexels ©  Taryn Elliott / pexels

Doświadczone panie domu zalecają, aby nie gromadzić kurzu i brudu w domu, czekając na sobotę, ale aby sprzątanie domu było częścią codziennej rutyny. Brzmi nudno, ale takie podejście nie zajmuje dużo czasu. Wiele przydatnych rzeczy można zrobić rano, na przykład:

 • Ścielenie łóżka – takie porządnie zasłane łóżko nie zachęci do „ponownego położenia się”.
 • Rozłożenie naczyń – lepiej nie odkładać czegoś, co da się zrobić w ciągu 3 minut na odległe „później”.
 • Wstaw pranie przed wzięciem prysznica- Ty później zajmiesz się swoim ciałem, pralka – swoją pracą.
 • Wytrzyj powierzchnie w kuchni i łazience. Z rana zawsze warto znaleźć czas na kilka pożytecznych rzeczy: jednoczesne mycie i czyszczenie zlewu i lustra, przygotowywanie śniadania oraz wycieranie stołów i innych widocznych miejsc w kuchni.

5. Z rana najlepiej i najszybciej się człowiek uczy

©  Gladkov / depositphotos ©  AndrewLozovyi / depositphotos

Naukowcy z University of Sussex doszli do  wniosku, że godziny poranne to najlepszy czas na zapamiętywanie nowych informacji, a dzień i wieczór – na ich zastosowanie. Są inne powody, dla których warto zacząć dzień od nauki:

 • W  godzinach porannych świeżość w głowie ma korzystny wpływ na mózg i ciało jako całość.
 • Poranek przynosi uczucie czegoś nowego, a gdzieś na poziomie psychologicznym może nam się wydawać, że na najbardziej przydatne czynności jest dużo czasu  – warto to wykorzystać.
 • W gorączkowych dniach współczesny człowiek rzadko ma wystarczająco dużo czasu na czytanie, ale możesz znaleźć kilka minut rano, aby rozpieszczać się interesującą książką. Ponadto zawsze istnieje możliwość słuchania audiobooków lub pomocnych podcastów podczas przygotowywania śniadania.

6. Śniadanie to najlepszy powód do wstawania

©  Andrea Piacquadio / pexels

Jest kilka powodów, dla których warto jeść rano: śniadanie jest niezbędne, aby pobudzić organizm przed obiadem. Pokarmy pierwszego posiłku dostarczają ważnych składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, witaminy z grupy B oraz białko i błonnik. Oto lista zdrowych produktów śniadaniowych:

 • Jajka – jedzenie jajek podczas śniadania zwiększa uczucie sytości i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto żółtka jaj zawierają luteinę i zeaksantynę, przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać chorobom oczu. Są również szybkie i łatwe w przygotowaniu.
 • Jogurt grecki i inne sfermentowane produkty mleczne są źródłem probiotyków, które pomagają kontrolować wagę i sprzyjają dobremu trawieniu.
 • Płatki owsiane – bogate w przeciwutleniacze, które pomagają sercu i obniżają ciśnienie krwi. Jednak osoby nietolerujące glutenu powinny uważać na ten produkt.
 • Orzechy, jagody, chia i nasiona lnu są świetnym uzupełnieniem śniadania i pomagają zwiększyć w nim zawartość witamin, minerałów i błonnika.
 • Wszystko, co zjadłeś na śniadanie musi być doprawione dobrym nastrojem.

7. Higiena nie tylko ciała, ale i umysłu

©  danymena88 / pixabay ©  Matilda Wormwood / pexels

To, czego zdecydowanie nie powinieneś robić rano, to niekończące się przeglądanie różnych stron w telefonie. Sprawdzając konto na Facebooku, e-maile lub czatując zaraz po przebudzeniu, tracimy czas na wstawanie z łóżka i  robienie ważniejszych rzeczy.

 • Wielu z nas korzysta z sieci społecznościowych wyłącznie z przyzwyczajenia, błędnie wierząc, że jest jeszcze dużo czasu na przygotowanie się do pracy lub inne prace domowe. Ale jeśli przynajmniej kilka razy spróbujesz z korzyścią wykorzystać zegar poranny, Twoja radość i duma z siebie będą silniejsze niż chęć zajrzenia do telefonu.
 • Postaraj się zrobić listę porannych rzeczy do zrobienia wieczorem, aby rano mieć jasny plan działania i zrozumieć, że nie ma czasu na „przeglądanie Instagrama”.
 • Innym radykalnym sposobem na pozbycie się nawyku spędzania poranka na oglądaniu zdjęć nieznajomych jest odinstalowanie aplikacji z telefonu i pozostawienie ich tylko w wersji internetowej.
 • Nie sprawdzaj wiadomości WhatsApp i kanałów w mediach społecznościowych. Nie zamieszczaj żądnych zdjęć i tekstów o „pięknym poranku” na początku dnia, bo to nie uszczęśliwi ludzi, ale zepsuje im nastrój. 

8. Poranek to czas na podsumowania

©  Andrea Piacquadio / pexels

Lepiej zaplanować dzień, dzień wcześniej, a rano warto skupić się na swoich osiągnięciach. Bardzo często dewaluujemy własne sukcesy i rozpamiętujemy niepowodzenia, gromadząc negatywne doświadczenia. Ale taka taktyka to najkrótsza droga do uniknięcia porażki, a tym samym do osiągnięcia sukcesu.

 • Kiedy rano patrzysz na szybowiec i koncentrujesz się na swoich celach, pamiętaj, co już zrobiłeś, aby je osiągnąć. Taka prosta czynność pomoże podnieść pewność siebie, a to najlepszy asystent w biznesie.
 • Nie trzeba chodzić po mieszkaniu z notatnikiem i długopisem, zapisując wszystkie wykonane zadania. Wystarczy, że wyłączysz wewnętrznego krytyka, kiedy chcesz narzekać na siebie. I pamiętaj, że cały następny dzień zależy od porannego nastroju.

9. Możesz stworzyć nowy wizerunek siebie

©  loriklaszlo / depositphotos ©  fashionstock / depositphotos

Oczywiście z praktycznego punktu widzenia ubrania na następny dzień lepiej przygotować wieczorem, a rano poświęcić więcej czasu na coś innego. Ale wszelkie zasady można złamać, zwłaszcza jeśli nastrój dyktuje to, co chcesz ubrać. Poranek to wspaniała okazja, aby zainspirować się do stworzenia nowego wizerunku i  cieszenia się nim.

 • Zadbany wygląd pozwala czuć się pewnie, a co za tym idzie osiągać lepsze efekty w ciągu dnia.
 • Spróbuj stworzyć listę stylizacji, które możesz stworzyć z wcześniej posiadanych ubrań. Rano naprawdę chcesz nie tylko wyglądać stylowo, ale także czuć się komfortowo, dlatego lepiej eksperymentować z dodatkami, a nie z niewygodnymi butami.
 • Wybierz ubrania, w których czujesz się komfortowo. Może nawet usłyszysz komplementy, dzięki którym Twój dzień będzie jeszcze piękniejszy.

10. Chodzenie może zastąpić ćwiczenia na siłowni

©  Milton Ventura / Broadimage / East News

Poranne spacery mają wiele zalet i korzyści. Jeśli z jakiegoś powodu opuściłeś poranny trening, spacer można uznać za jego rekompensatę, ponieważ podczas chodzenia spala się dużo kalorii. Jest to dobre dla zdrowia i przyjemne.

Źródło: adme.ru

Czytaj: Most Pilchowicki został wpisany do rejestru zabytków

wad

Brak postów do wyświetlenia