10 utalentowanych aktorów, którzy zabłysnęli po 40-tce

0
533

Sukces nie przychodzi z dnia na dzień – cierpliwość, odwaga i wytrwałość to kluczowe czynniki na drodze do sukcesu.

Podczas gdy niektórzy wątpią, czy zrobić pierwszy krok, czy nie, inni otrzymują wielką przełom i zdobywają międzynarodową sławę w wieku, który tak naprawdę nie spełnia standardów Hollywood.

Uwielbiamy tych aspirujących i utalentowanych ludzi, którzy nigdy się nie poddają i są pewni swoich umiejętności. Oto lista aktorów, którzy rozpoczęli karierę po czterdziestce lub później. Zachęcamy do czerpania inspiracji z ich przykładu.

Morgan Freeman (w wieku 50 lat)

Minęło wiele czasu zanim Morgan Freeman otrzymał światowe uznanie i chwałę. Freeman zadebiutował jako aktor w wieku 34 lat, po czym na długi czas zniknął z ekranów. Stał się popularny, gdy w wieku 50 lat zdobył swoją pierwszą nominację do Oscara za film „Wożąc panią Daisy”.

Tommy Lee Jones (w wieku 47 lat)

Pomimo swojego naturalnego talentu sportowego, zwłaszcza do piłki nożnej, Tommy Lee Jones poświęcił swoje życie teatrowi i filmowi. Dopiero w wieku 47 lat zdobył uznanie i został uhonorowany Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego za film „Ścigany”.

Melissa Ann McCarthy (w wieku 41 lat)

McCarthy odniosła wielki sukces i sławę za film „Druhny” w 2011 roku. Była nominowana do wielu nagród, w tym do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej i udowodniła światu, że 40 lat to nie jest wiek, w którym należy położyć kres swojej karierze.

Czytaj: Znana cukiernia w Krakowie prosi mieszkańców o pomoc. “Pomóżcie nam stanąć na nogi”

Samuel L. Jackson (w wieku 44 lat)

Samuel L. Jackson zagrał w ponad 100 filmach, zanim skończył 40 lat. Jednak został zauważony i zyskał rozgłos dzięki „Pulp Fiction” Quentina Tarantino. Za ten występ Jackson otrzymał nominację do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Czytaj: Być albo nie być: filmy, które pomogą Ci odnaleźć siebie

Leslie Nielsen (w wieku 54 lat)

Nielsen zyskał światowe uznanie w wieku 54 lat, grając w komediowym filmie Airplane! Ten film był punktem zwrotnym w karierze aktora i dał mu opinię komika.

Kathy Bates (w wieku 42 lat)

Kathy Bates i sława były przez długi czas jak przepływające statki. Kobieta wystąpiła w kilku mniejszych rolach w filmach, które otrzymały różne nagrody i zagrała w przedstawieniach, które zostały później pokazane, ale bez jej udziału.

Kathy Bates zyskała na popularności i została uhonorowana Oscarem dla najlepszej aktorki w wieku 42 lat za główną rolę w filmie „Misery”.

johannesfloe.com – Art to remember

Pierre Richard (w wieku 42 lat)

Pomimo różnych kursów i staży u znanych osób, wysiłki Pierre’a Richarda, by zyskać na popularności, przez długi czas były bezowocne. Światową sławę zyskał dzięki rolom niezdarnego „małego człowieka” w komediach w wieku 42 lat.

Steve Carell (w wieku 43 lat)

Steve Carrell wykonywał wiele dorywczych prac – występował w zespołach, pracował jako korespondent w programach telewizyjnych itp. Jego talent komediowy został zauważony po tym, jak zagrał główną rolę w sensacyjnym filmie „40-letni prawiczek” kiedy miał 43 lata.

Kim Cattrall (w wieku 41 lat)

Kim Catrall jest najbardziej znana z roli w romantycznym serialu komediowym „Seks w wielkim mieście”, który przyniósł jej liczne nagrody. Na pewno ją zapamiętasz! Ale niewielu może zdawać sobie sprawę, że wiele lat temu brała udział w wielu przesłuchaniach i castingach filmowych i poniosła porażkę.

Jean Reno (w wieku 46 lat)

Chociaż osiągnięcie sławy w przemyśle filmowym zajęło mu wiele lat, Jean Reno nigdy się nie poddawał i zawsze szedł do przodu. Spotkanie z Lucem Bessonem w wieku 46 lat całkowicie zmieniło jego życie. Obaj zdobyli międzynarodowe uznanie za film „Metro”.

Źródło: brightside.me