10 zasad rodzicielstwa, które utrzymają ludzkość w dobrych rękach

0
340
We współczesnym świecie wychowywanie dzieci jest trudne. Zdjęcie: pixabay.com

Przestrzegaj ich ściśle!

We współczesnym świecie wychowywanie dzieci jest trudne, ale jednocześnie to naprawdę wielki zaszczyt. Jeśli masz dzieci, bądź dumny z tej pracy – najważniejszej pracy na ziemi!

To wielka radość. W końcu masz szansę zmienić świat, wychowując ludzi, którzy jutro uczynią go jeszcze lepszym. Kimkolwiek jesteś: ojcem, matką, babcią, dziadkiem czy po prostu przyjacielem rodziny, otrzymujesz klucze do tego sakramentu – formacji małego człowieka.

Czytaj: Norweska mama pokazuje jak naprawdę wygląda macierzyństwo w 30 ilustracjach

Błędem byłoby twierdzenie, że istnieją gotowe przepisy na każdą okazję i odpowiedzi na wszystkie pytania. Za każdym razem będziesz dokonywać własnego wyboru, podejmować decyzje, wątpić, popełniać błędy, poprawiać błędy, radować się z pierwszych sukcesów… To się nazywa edukacja.

W końcu wszyscy jesteśmy różni – w związku z tym wszystkie dzieci są różne. Ale są podstawowe zasady, których muszą przestrzegać wszyscy dorośli. W przeciwnym razie nigdy nie będą w stanie wychować szczęśliwych i życzliwych ludzi.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

Oto 10 złotych zasad wychowywania odpowiedniego dziecka:

1. Zawsze przepraszaj swoje dzieci, jeśli jesteś winny.

2. Nigdy nie myśl, że jesteś mądrzejszy od dziecka tylko dlatego, że jesteś starszy.

3. Pamiętaj, aby podziękować dzieciom za każdym razem, gdy zrobią coś dobrego dla Ciebie lub innych osób.

4. Zawsze przyznawaj się do błędów, rób to otwarcie i szczerze.

5. Bardzo uważnie słuchaj swoich dzieci, bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony po całym dniu pracy. Nigdy ich nie zaniedbuj ani nie odpychaj.

6. Upewnij się, że ustaliłeś rozsądne granice akceptowalnego zachowania.

7. Bądź dla swojego dziecka przykładem – we wszystkim.

8. Naucz ich cierpliwości, dobroci i miłości.

9. Wyjaśnij dzieciom, że wszystkie działania i czyny mają konsekwencje, dobre lub złe.

10. Zauważaj zabawę w wychowywaniu i opiece nad dziećmi. Codziennie i co minutę. Nie zapominajmy: dzieciństwo biegnie bardzo szybko, a naszym zadaniem jest wypuszczenie „piskląt” na swobodny i samodzielny lot.

Są jedynie gośćmi w naszym życiu. Najważniejszymi. Najmilszymi i najdroższymi. I tylko od nas zależy, jak wylecą z rodzinnego gniazda.

Ta lista jest tylko przypomnieniem, jaką odpowiedzialną i ważną pracę wykonujemy wszyscy w wychowywaniu dzieci. A jeśli robisz coś inaczej, wcale nie oznacza to, że jesteście złymi rodzicami.

Jakimi zasadami się kierujesz?

Czytaj: Kraków: trwa konkurs na sylwestrową instalację artystyczną!

johannesfloe.com – Art to remember