1000 Drzew w Szanghaju na galerii handlowej

0
723

Za projektem szanghajskiej galerii handlowej o nazwie „1000 Tress” („1000 Drzew”) stoi brytyjskie studio architektoniczne Heatherwick Studio. 

Aby stawić czoła rosnącemu zanieczyszczeniu w Szanghaju, projekt Studio Heatherwick o nazwie„1000 Tress” ma na celu zwiększenie przestrzeni dla środowiska poprzez budowę dwóch działek połączonych kilkoma historycznymi budynkami i nieruchomościami państwowymi.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Ogromny, porośnięty drzewami projekt zagospodarowania jest podzielony na dwa obszary, połączone wąskim pasmem ziemi zawierającym szereg urzędów państwowych i zabytkowy budynek.

Niektórzy postrzegają rozwój jako dzieło topografii, a nie rozwój architektoniczny. Z daleka wygląda jak góra drzew pośrodku dużej chińskiej metropolii. 

1000 Tress jest tworzone nie tylko jako budynek, ale także jako fragment topografii i przybiera formę dwóch porośniętych drzewami gór, wypełnionych setkami kolumn”, mówi Studio Heatherwick.

„Zintegrowane nasadzenie działa jak element naturalnej równowagi, a krawędzie budynku są obniżone, aby zminimalizować wpływ na dzielnicę artystyczną i park, zmniejszając w ten sposób zauważalny próg między nimi” – wyjaśnia Studio Heatherwick. Zielona przestrzeń jest w budowie od pięciu lat, począwszy od 2015 roku.

Czytaj: Nowe leśne miasto obejmie ponad 7 milionów roślin

Projekt galerii handlowej „1000 drzew” niewątpliwie zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym. Składający się z kilku brył budynek pełen jest drzew oraz krzewów, które są umieszczone w ogromnych donicach.

W donicach rośnie prawie 25 tys. roślin w 46 różnych gatunkach – wszystkie pochodzą z wyspy Chongming, jednego z najbardziej żyznych pasów ziemi nieopodal rzeki Jangcy. Co ważne, większość tych roślin przez cały czas zachowuje swoją zieleń, w związku z czym mieszkańcy będą mogli cieszyć się odrobiną flory w centrum miasta przez okrągły rok.

Kompleks o przeznaczeniu mieszanym o powierzchni 300 000 metrów kwadratowych jest wspierany przez chińskiego dewelopera Tian An China i znajduje się 20 minut od centrum Szanghaju.

Źródło: fubiz.net

Czytaj: W Szczecinie powstaje pierwszy w Polsce zielony wieżowiec

wad

Brak postów do wyświetlenia