11 dziwnych rzeczy, które są postrzegane jako seksowne w różnych krajach

0
291
views

W zależności od kraju, w którym żyje dana osoba, jej ideały tego, co stanowi o prawdziwym pięknie, mogą znacznie różnić się od ideałów innych krajów.

Piękno naprawdę zależy od patrzącego. Ale zaletą tego jest to, że to, co wielu z nas uważa za swoje wady fizyczne, może okazać się czarujące dla kogoś z innego miejsca na ziemi.

Poniżej przedstawiamy zestawienie najciekawszych rzeczy, które ludzie uważają za atrakcyjne i seksowne w różnych krajach na całym świecie.

1. Krzywe zęby – Japonia

© tomomiitano© Agustin Rafael Reyes/flickr

W krajach zachodnich prosta linia równych zębów jest uważana za definicję idealnego uśmiechu i wielu nie wyobraża sobie, że ludzie mogą myśleć inaczej.

Ale w Japonii jest odwrotnie: szczyt atrakcyjności to tak zwane „yaeba”, czyli krzywe zęby. Uważa się, że ludzie wyglądają ładniej, jeśli mają tę cechę. Z tego powodu dentyści w Japonii są bardzo poszukiwani – zarówno ze strony młodych mężczyzn, jak i kobiet!

2. Skaryfikacja – Afryka Zachodnia, Nowa Gwinea

© Kathy Gerber (kathleen.gerber)© EAST NEWS© Bernard Foubert/Photononstop

Mieszkańcy Nowej Gwinei i kilku innych krajów Afryki wciąż ozdabiają swoje ciała wzorami i licznymi artystycznymi bliznami. Blizny są zwykle nadawane mężczyznom podczas ceremonii inicjacji, podczas gdy dla kobiet te „tatuaże” są uznawane za oznakę wielkiej urody.

Oczywiście w rozwiniętym świecie nie ma osób, które również uważają tę praktykę za atrakcyjną – co często określa się mianem modyfikacji ciała.

3. Twarz w kształcie serca – Korea Południowa

© AFP/EAST NEWS

W Korei Południowej chirurgia plastyczna jest nie tylko powszechna, ale uważana za całkowicie normalną. W dużych miastach wszędzie zobaczysz reklamy wzywające ludzi do pójścia pod nóż, aby poprawić swój wygląd.

Tutaj posiadanie twarzy w kształcie serca jest postrzegane jako jeden z kluczowych sposobów na piękny wygląd. Aby to osiągnąć, wielu Koreańczyków jest przygotowanych do przeprowadzenia skomplikowanych operacji. Często polega to na złamaniu kości szczęki na trzy części, usunięciu środkowej części i połączeniu dwóch pozostałych w celu uzyskania bardziej spiczastego podbródka. Następnie kąty nowego podbródka są zmiękczone. Przez długi czas po takiej operacji osoba nie jest w stanie spożywać pokarmów stałych.

4. Nadwaga – Mauretania

© Coffee/Pixabay

Kobiety z Mauretanii nie mają absolutnie żadnej szansy na przyciągnięcie spojrzenia mężczyzny, jeśli nie mają fałd tłuszczu na brzuchu.

Aby mieć pewność, że dziewczynki uzyskały pożądane wymiary, rodzice wysyłają je na specjalne „farmy”, gdzie mogą zjeść do 16 000 kalorii dziennie (norma to 1500). Niestety z powodu tej tradycji wiele dziewcząt cierpi na choroby żołądka.

5. Opatrunki chirurgiczne na twarzy – Iran

© Transterra Media / Polaris/East News© SIPA/EAST NEWS

Iran to stolica plastyki nosa. Pomimo wysokiej ceny zabiegu mężczyźni i kobiety gotowi są zapłacić wszystko za prosty nos, który jest tu postrzegany nie tylko jako symbol piękna, ale także pewnego statusu społecznego.

Ale to nie jest najdziwniejsza rzecz, jaką można tu zobaczyć. Nawet jeśli ktoś nie przeszedł operacji nosa, może zdecydować się na publiczne spacery z opatrunkiem chirurgicznym na twarzy, aby ludzie myśleli, że ktoś jest po operacji nosa.

6. Blada skóra – Chiny, Tajlandia

© Xuan Zheng/freestockphotos© Xuan Zheng© EAST NEWS

W wielu częściach Azji blada skóra jest uważana za złoty standard piękna. Jeśli wejdziesz do sklepu, szukając kremu do twarzy, prawdopodobnie nie znajdziesz takiego, który nie zawiera składnika wybielającego. Wielu Chińczyków odmawia odwiedzania plaży bez maski, ponieważ chcą chronić swoją skórę przed działaniem słońca. Co więcej, chińskie i tajskie kobiety uważają, że ludzie z Zachodu są szaleni, gdy chodzą do solarium.

Czytaj: Kanony kobiecego piękna w różnych zakątkach świata

7. Wysokie czoło

© East News© Rogier van der Weyden

Najważniejszym atrybutem kobiety wśród afrykańskiego plemienia Fula jest wysokie czoło. Z tego powodu niektóre kobiety z plemienia usuwają części swoich włosów z głowy, aby stworzyć iluzję, że mają wysokie czoło.

Podobny zwyczaj obserwowano w średniowiecznej Europie, kiedy kobiety usuwały nawet połowę włosów z czubka głowy.

8. Długa szyja – Birma

© SergeBertasiusPhotography/depositphotos

Jeden z regionów wschodniej Birmy został nazwany „krajem kobiet-żyraf”. Ta nazwa odnosi się do mieszkających tam ludzi Kayan, gdzie kobiety noszą mosiężne pierścienie na szyjach. Uważa się, że im dłuższa szyja osoby, tym piękniej wygląda.

Według legendy pierścienie te chronią kobiety Kayan przed tygrysami, chociaż w rzeczywistości są po prostu sposobem wyrażenia ich plemiennej tożsamości. W rzeczywistości pierścienie te nie wydłużają szyi tylko dociskają kość obojczykową w dół, ściskają klatkę piersiową i deformują żebra. Szyja wygląda dłużej po prostu dlatego, że obojczyk jest zdeformowany.

Więcej o tym przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule: Nędzne życie kobiet Kayan, które muszą nosić mosiężne cewki wokół szyi

9. Rozciągnięte usta i czerwona skóra – Lud Mursi

© Rod Waddington© MauritsV

Lud Himba i Suri

© Wikimedia Commons© JOHANES TINGA

W plemieniu Mursi w Etiopii dziewczęta uczą się naciągać skórę dolnej wargi za pomocą specjalnych dysków. Im większy dysk, tym wyższy status społeczny dziewczyny i większy posag, który należy zapłacić przed ślubem.

Podobnie jest z plemieniem Suri. To małe afrykańskie plemię zamieszkujące obszar w południowo-zachodniej Etiopii wzdłuż granicy z Sudanem. Są jednym z kilku plemion żyznej doliny Omo, a ich liczba szacuje się na 20 000 ludzi.

Himba to wędrowni pasterze mieszkający w rejonie Kaokoland w północno-zachodniej Namibii. Używają czerwonej ochry i tłuszczu, aby chronić się przed słońcem. To nadaje ich ciałom czerwony kolor.

10. Monobrew – Tadżykistan

© Math920

W niektórych regionach Tadżykistanu monobrow jest uważana za znak kobiecego piękna. Jeśli natura nie zapewniła dziewczynie tej pożądanej cechy, może zdecydować się na nałożenie czarnego makijażu na linię między brwiami.

Miejscowi są przekonani, że połączone brwi są wskazówką, że dana osoba będzie miała szczęśliwe życie.

Te tradycje piękna mogą wydawać się zabawne dla niektórych z nas, a inne mogą wydawać się prymitywne. Ale jak często przyglądamy się naszym własnym standardom piękna i tradycji? Chodzenie w niewygodnych butach na wysokim obcasie, żeby wydłużyć nogi – może innym wydaje się to równie dziwne?

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org