11 powodów, aby codziennie podnosić nogi. To pomaga na wszystko!

0
961
Wystarczy 20 minut dziennie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz iść na siłownię lub po prostu nie lubisz intensywnych ćwiczeń, możesz w prosty sposób wzmocnić swoje ciało.

Jest jedno skuteczne ćwiczenie, które nie zajmie ci więcej niż 15-20 minut. Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, wkrótce zauważysz pozytywne zmiany.

Ćwiczenie jest bardzo proste – po prostu połóż się na plecach, unieś nogi do góry i trzymaj je pionowo opierając je o ścianę przez 15-20 minut. Pośladki i pięty powinny być tuż przy ścianie, a dla większego komfortu pod talią możesz umieścić małą poduszkę. Leżenie z nogami do góry harmonizuje podstawowe funkcje organizmu.

11 korzyści zdrowotnych:

otozh.com.ua

Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie regularnie, będziesz w stanie:

1.Znormalizować przepływ krwi żylnej. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy spędzają dużo czasu na nogach i cierpią na żylaki, ponieważ tkanki w tym przypadku gromadzą dużo płynu, a układ żylny jest przeciążony. Jeśli nogi zostaną podniesione do góry, odpływ krwi żylnej poprawi się.

Należy pamiętać, że jeśli na nogach nie widać wyraźnych żylaków lub nie masz siatkówki żylnej, nie oznacza to, że nie masz problemów z żyłami. Trudno jest wizualnie ocenić stan żył.

Możesz eksperymentować w domu – waż się codziennie rano i wieczorem. Jeśli różnica wynosi kilka kg, masz obrzęk i możesz rozwiązać ten problem poprzez ćwiczenia, a nie wyczerpujące diety.

Czytaj: 9 domowych sposobów na popękane stopy. Uczyń Twoje nogi jeszcze piękniejszymi

otozh.com.ua

2. Rozluźnić mięśnie i zwiększyć poziom energii. Gdy podnosisz nogi dochodzi do zaciśnięcia ud, lędźwi, ścięgien miednicy i mięśni. Ponadto wzmacniane są mięśnie wspierające kręgosłup.

3. Zmniejszyć ból pleców. Jeśli jesteś w pozycji, w której nogi są uniesione, obciążenie kręgosłupa zmniejsza się. Nacisk na krążki międzykręgowe i rdzeń kręgowy zmniejsza się. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia poprawi elastyczność pleców i zminimalizuje ataki bólu, ale zanim zaczniesz ćwiczyć, upewnij się, że nie ma przeciwwskazań, które obejmują:

  • przekrwienie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok;
  • zapalenie ucha;
  • zapalenie spojówek;
  • wysokie ciśnienie;
  • przepuklina w pachwinie lub w okolicy pępka;
  • uszkodzenie szyi lub kręgosłupa.

4. Poprawić układ limfatyczny. Ćwiczenie to pomaga pozbyć się nadmiaru płynu tkankowego, tj. stagnacji limfy. Zaburzeń odpływu limfy nie można korygować za pomocą elastycznych bandaży i specjalnych rajstop, ale jest to możliwe za pomocą tego prostego ćwiczenia. Przy niewystarczającym odpływie limfy w organizmie gromadzą się toksyny i szkodliwe drobnoustroje, i może rozwinąć się limfo-toksykoza. Możesz ćwiczyć, jeśli od czasu do czasu masz obrzęk dwóch nóg, ale jeśli masz obrzęk tylko jednej nogi, musisz natychmiast udać się do lekarza.

5. Poprawić funkcję serca. Jeśli żyjesz w ciągłym stresie serce pracuje na pełnych obrotach. A jeśli poleżysz z podniesionymi nogami, będziesz w stanie rozluźnić mięsień sercowy. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które często ciepią na bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi. Przeciwwskazaniami do tego ćwiczenia są tylko arytmia i niewydolność serca.

6. Uspokoić układ nerwowy i przywrócić funkcję mózgu. Dzięki uniesionym nogom więcej krwi i tlenu dostaje się do mózgu. Pomaga to pozbyć się bólu głowy, bezsenności i napięcia nerwowego. Ćwiczenie to nie jest wskazane dla tych, którzy mają wysokie ciśnienie śródczaszkowe.

7. Poprawić skórę i włosy. Regularne ćwiczenie poprawi przepływ krwi i metabolizm. Dzięki temu skóra będzie bardziej elastyczna, a włosy mocniejsze.

8. Poprawić funkcję tarczycy. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia pozwoli ci znormalizować krążenie krwi w szyi, ponieważ tam właśnie znajduje się tarczyca, która często cierpi z powodu stresu. To ćwiczenie pomoże pozbyć się zmęczenia, senności, apatii i innych nieprzyjemnych objawów, które występują z powodu zaburzeń czynności tarczycy. Przy przyspieszonym impulsie lub podwyższonym poziomie hormonów niemożliwe jest zaangażowanie tarczycy.

otozh.com.ua

9. Pozbędziesz się dodatkowych kilogramów. Zaskakujące jest to, że dzięki samemu leżeniu na plecach z uniesionymi nogami możesz stracić na wadze. Jeśli chcesz zmniejszyć objętość talii, połóż się na plecach i podnieś nogi. Zwiększy to przepływ krwi do narządów wewnętrznych, tym samym przywracając ich funkcje, co przyspieszy procesy metaboliczne, pozwoli ciału pozbyć się toksyn i spowoduje, że tłuszcz podskórny zatrzyma wolne rodniki.

10. Poprawić trawienie. Po przyjęciu pozycji „odwróconej” zmienia się lokalizacja narządów wewnętrznych, co poprawia krążenie krwi, składniki odżywcze są lepiej wchłaniane, a organizm szybciej usuwa toksyny. Ponadto ćwiczenie to pomaga pozbyć się przewlekłych zaparć. Pamiętaj jednak, że nie możesz tak leżeć po wypiciu alkoholu, po paleniu papierosów, a nawet po lekkiej przekąsce.

11. Poprawić funkcję narządów płciowych. Ćwiczenia są szczególnie przydatne dla kobiet po porodzenie lub operacji w kroczu. „Odwrócona” postawa wzmacnia mięśnie miednicy, a dzięki lepszemu przepływowi krwi może poradzić sobie z przewlekłą dysfunkcją. Nie możesz tak ćwiczyć podczas ciąży.

Zadbaj o swoje zdrowie – nie kupisz go za żadne pieniądze.

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!