12 trików psychologicznych – musisz je poznać, ułatwią Ci życie w codziennych sytuacjach

0
895

Jutro masz bardzo ważne spotkanie i uważasz, że najważniejsze jest to, co będziesz miała ubrane? A może wierzysz w swoją inteligencję i dobre przygotowanie? A może chcesz poznać triki, które pomogą Ci w „manipulowaniu” innymi? Czasami malutki gest potrafi poprawić naszą komunikację. Poznaj je.

Dzisiaj przedstawiamy porady, dzięki którym usprawnisz niewerbalną komunikację. Triki psychologiczne działają na podświadomość i dzięki nim zyskasz czyjeś zaufanie, akceptację lub łatwiej będzie Ci przebrnąć przez stresującą sytuację.

1. Kiedy kilka osób śmieje się razem, każdy patrzy na tę osobę, którą najbardziej lubi

W trakcie interesującej rozmowy lub po śmiesznym żarcie każda osoba siedząca w grupie instynktownie patrzy na osobę, którą darzy największą sympatią. Jeśli chcesz się dowiedzieć, który znajomy darzy Ciebie największą sympatią, przygotuj jeden dobry żart i opowiedz go podczas wspólnego spotkania.

2. Gdy jesteś w stresie – żuj

Każdy z nas ma w życiu wiele stresujących sytuacji – ważna rozmowa, przemówienie, rozpoczęcie nowej szkoły lub pracy czy inne wydarzenie. Zawsze przed ważnym spotkaniem spróbuj żuć gumę do żucia lub zjedz mały posiłek. Nie przełkniesz za dużo, kiedy czymś się stresujesz. Podczas żucia mózg uważa, że sytuacja jest bezpieczna i pozwala się zrelaksować. Wysyła ciału sygnały, które zmniejszają napięcie i sprawiają, że zaczynasz się uspokajać.

3. Wpatrywanie się może pomóc w zdobyciu informacji

Po zadaniu pytania, usłyszana odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? A może wydaje Ci się, że rozmówca nie powiedział o wszystkim? Zacznij się wpatrywać w tę osobę. W takiej sytuacji nastanie niezręczna cisza, a mało kto jest w stanie ją wytrzymać. Rozmówca będzie gotowy powiedzieć wszystko, byle ją przerwać.

4. Wyobraź sobie, że twój przyszły pracodawca jest twoim dobrym przyjacielem

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna, albo egzamin ustny? Wyobraź sobie, że osoba siedząca przed Tobą jest Twoim nowym przyjacielem. To pomoże Ci się uspokoić, a odpowiadanie na pytania będzie łatwiejsze, dzięki czemu wypadniesz lepiej.

5. Jeśli często musisz pracować z ludźmi, postaw za sobą lustro

W pracy często rozmawiasz z wieloma ludźmi? Obowiązkowo za sobą postaw lub powieś na ścianie małe lustro. Osoby rozmawiające z Tobą staną się bardziej miłe, uprzejme i szybciej pójdą na kompromis. Wszystko przez to, że nikt nie lubi oglądać siebie samego w złym nastroju, złego lub zirytowanego.

6. Masz wrażenie, że ktoś cię obserwuje? Ziewnij

Nie raz pewnie słyszałeś, że ziewanie jest zaraźliwe. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś Cię obserwuje, ziewnij i rozejrzyj się. Osoba, która na Ciebie zerkała cały czas też ziewnie.

7. Gdy chcesz zakończyć sprzeczkę, weź coś do jedzenia i stań pomiędzy walczącymi

W każdej pracy, szkole, na uczelni zdarzają się sprzeczki. Jeśli dwóch Twoich kolegów nie wytrzymało i puściły im nerwy, wejdź między nich z jedzeniem. Głupie? Być może, ale na pewno zadziała. Tak zwany „efekt przekąski” kojarzy się ze spokojem i z odprężeniem. Bardzo małe jest prawdopodobieństwo, że ktoś zaatakuje osobę jedzącą, więc szybciutko uda Ci się zażegnać konflikt.

8. Jeśli chcesz się czegoś pozbyć, daj to komuś podczas rozmowy

Chcesz się pozbyć jakiegoś małego przedmiotu z domu? Zadaj komuś osobiste pytanie lub spytaj o jego opinię. Podczas odpowiadania na pytanie, mózg będzie tak skupiony, że inne odruchy będą wykonywane automatycznie. W takiej sytuacji prawie każdy przyjmie wszystko, co im się wręczy, bez myślenia o tym.

9. Jeśli chcesz się z kimś zaprzyjaźnić, poproś o przysługę

Mam na myśli jakieś drobne przysługi, np. podanie długopisu, kartki papieru,sosu, ketchupu, serwetki, soli, pieprzu). Taka osoba pomyśli, że ją lubisz, ponieważ oddaje Ci przysługę.

10. Ustalaj ważne spotkania na początek lub koniec dnia

Ludzie są najbardziej skupieni na początku i na końcu dnia. Wszystko pomiędzy jest zamazane. Dlatego jeśli ustalasz bardzo ważne spotkania rób to albo na początku albo pod koniec dnia. Jeśli idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, najlepiej bądź pierwszy albo ostatni w kolejce.

11. Zwróć uwagę na kierunek, w jakim ustawione są stopy Twoich rozmówców

Trudno Ci odczytać intencje i zainteresowania innych ludzi? Popatrz na ich stopy. Brzmi to nieco naiwnie, ale wiele badań wykazało już ponad wszelką wątpliwość, że ludzie nieświadomie kierują czubki stóp w stronę osób, które lubią, którymi są zafascynowane. Szkoda zawracać sobie głowę facetem, który butami wskazuje na koleżankę…

12. Powtarzanie gestów pomaga w zdobyciu zaufania

Naśladowanie czyiś ruchów, gestów, mimiki lub postawy może pomóc zdobyć zaufanie tych osób. Rozmówca widząc znajome gesty, zauważy w tym siebie. A większość ludzi lubi samych siebie. Najważniejsze, aby nie przesadzić z naśladowanie, bo można się poczuć jak w zabawie '”papuga”.  A to już będzie bardzo niezręczne.

Źródło i zdjęcia: brightside.me

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl