13 miłych komentarzy, które powinieneś mówić częściej

0
164
views

Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje w życiu obecności takich osób, które są dla niego źródłem siły i wsparcia – wierzą w niego, szanują go i mają do niego zaufanie. 

To właśnie bliskie relacje i znajomości – zarówno realne, wyobrażone, jak i wirtualne – oraz nasza zdolność do czerpania z tych dóbr definiują naszą zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami i codziennymi sytuacjami. 

Przed epoką Internetu i telefonu odwiedzaliśmy się bez zapowiedzi. Dzisiaj, aby dowiedzieć się, co słychać u znajomych, częściej wchodzimy na ich profil lub piszemy do nich na Facebooku, niż realnie się spotykamy, aby porozmawiać.

Media społecznościowe wpływają na wszystkie aspekty naszego życia, od naszych relacji po nasz sposób myślenia i samopoczucie. Twoje intencje w mediach społecznościowych określają, w jaki sposób Twoja aktywność online wpływa na Ciebie i osoby w Twoim życiu. Gdy pojawisz się w mediach społecznościowych, publikowanie pozytywnych komentarzy w celu okazania wsparcia może mieć ogromne znaczenie.

Ucząc się pozytywnych komentarzy, aby okazywać wsparcie w mediach społecznościowych, poprawisz swoją zdolność do łączenia się z innymi. Nawiążesz pozytywne połączenie, co pozwoli Ci wyrazić siebie i sprawić, że ludzie będą chcieli na Ciebie odpowiedzieć. Bez pozytywnego myślenia w mediach społecznościowych napotkasz niepożądane reperkusje.

Gdy ktoś udostępnia status lub zdjęcie, podziel się z nim radosnymi myślami na ten temat. Nie musisz być dowcipny ani używać emotikonek, aby przekazać swój punkt widzenia. Zamiast tego przejdź od razu do sedna, korzystając z zachęty i wsparcia.

Trzynaście pozytywnych komentarzy, aby pokazać wsparcie w mediach społecznościowych

Możesz okazać wsparcie we wszystkim, niezależnie od tego, czy jest to pozytywna treść, czy post o trudnych czasach. Kiedy widzisz, że Twój przyjaciel, współpracownik lub ukochana osoba przeżywa trudności, nie wahaj się zostawić komentarza. Będą szczęśliwi, wiedząc, że myślisz o nich i wspierasz ich w tym czasie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pozytywne komentarze, które pokażą empatię:

1. Popieram Cię i popieram Twoją decyzję.

Dopóki ktoś w Twoim życiu czuje, że podjął właściwą decyzję, okaż swoje wsparcie. Nie ma znaczenia, czy jest to to, co byś zrobił, ponieważ to nie jest Twoje życie. Liczy się tylko to, abyś stał przy tej osobie i okazał wsparcie, jednocześnie dopingując ją po drodze.

Wiele życiowych decyzji jest trudnych do podjęcia, a ludzie często mają do powiedzenia negatywne słowa na ich temat. Ludzie w Twoim życiu starają się robić to, co jest dla nich najlepsze i nie od Ciebie zależy, czy to zrozumiesz. Okaż swoje wsparcie, zostawiając ten komentarz, zamiast negatywnie się wypowiadać.

Ponadto osoba, której oferujesz wsparcie, poczuje się lepiej, wiedząc, że nie jest sama. Twój komentarz przypomni jej, że jesteś dla niej bez względu na wszystko.

2. Słyszałem, co się stało, i chcę, żebyś wiedział, że możesz się skontaktować, jeśli czegoś będziesz potrzebować.

Nie udostępniaj zbyt wielu szczegółów, ponieważ nigdy nie wiesz, co druga osoba chce udostępnić. Jeśli wydarzyło się coś niefortunnego, wystarczy trzymać się tego prostego komentarza.

Taka osoba zobaczy, że znasz sytuację i jesteś dostępny, jeśli będzie czegoś potrzebować. Nie potrzebujesz pisać nic więcej, to wystarczy, aby okazać wsparcie.

3. Pamiętaj, że Twoje błędy są okazją do nauki na lepszą przyszłość.

Nie do ciebie należy ocenianie, czy ktoś popełnił błąd i publikowanie o tym w mediach społecznościowych. Zamiast tego zwróć uwagę, że jest to dla tej osoby okazja do nauki bez wyrażania opinii na temat sytuacji. Bez względu na to, co zrobiła, ten komentarz pokazuje wsparcie i oferuje trochę nadziei na przyszłość.

Nie próbuj usprawiedliwiać działań tej osoby, ponieważ wtedy Twój komentarz będzie wydawał się bez znaczenia. Zamiast tego daj szczery, ale wspierający komentarz, pomagając jej stać się lepszą osobą.

Czytaj: Kraków Miasto Literatury UNESCO: weź udział w konkursie i wygraj książki!

4. Nigdy nie zapomnę tego, co dla mnie zrobiłeś.

Ten komentarz jest idealny, gdy ktoś przeżywa ciężki okres lub ma zły dzień. Jeśli możesz, opisz dokładnie, co dla Ciebie zrobił, aby on również mógł sobie o tym przypomnieć. Wywoła to uśmiech na jego twarzy, wiedząc, że pamiętasz i że to dla Ciebie tak wiele znaczyło.

Pozytywne komentarze, aby pokazać wsparcie emocjonalne:

5. Nie mogę się doczekać, aby świętować z Tobą, więc daj mi znać, kiedy będziesz wolny!

Jeśli ktoś w Twoim życiu pisze o ekscytującym wydarzeniu w swoim życiu, ten pozytywny komentarz jest właściwą drogą. Taka osoba zobaczy, że jesteś podekscytowany i wspierający, i będzie szczęśliwa, wiedząc, że chcesz spędzić z nią czas.

Poinformowanie osoby, aby powiadomiła Cię, kiedy jest wolna, daje jej kontrolę. Dawanie jej kontroli pozwala jej wiedzieć, że chcesz świętować, ale rozumiesz, że musi też opracować plan.

6. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ułatwić Ci życie.

Gdy widzisz, że ktoś, na kim Ci zależy, ma problemy, pozostawienie tego komentarza może pomóc złagodzić jego problemy. Bez względu na to, przez co przechodzi dana osoba, może to sprawić, że poczuje się lepiej. Jeśli uda ci się dodatkowo zrobić coś miłego dla tej osoby, pomoże to bardziej niż myślisz.

7. Przeszedłem przez podobne doświadczenie i mogę ci udzielić porady, jeśli chcesz.

Kiedy napiszesz komuś, że przeszedłeś przez podobne doświadczenie, taka osoba zobaczy, że nie jest sama. Nie oferuj nieproszonych rad, ale poinformuj osobę, że masz taką, jeśli tego chce. Możesz użyć tego komentarza, aby pokazać wsparcie każdemu, nawet jeśli nie znasz go zbyt dobrze.

Nie zmuszaj takiej osoby do mówienia, ponieważ może nie być gotowa. Wystarczy zostawić ten komentarz, a jeśli dana osoba chce Twojego wsparcia, skontaktuje się z Tobą.

Czytaj: Szczęśliwa osoba nie ujawnia całego swojego życia w mediach społecznościowych!

Pozytywne komentarze pokazujące solidarność:

8. Doceniamy wszystko, co robisz, ale już czas zadbać o siebie.

Gdy ktoś bliski pisze o przeżywaniu ciężkich chwil, zostaw ten pozytywny komentarz. Jeśli dana osoba zawsze pomaga innym, zwróć uwagę, że robi tak wiele dla wszystkich innych. Następnie powiedz jej, że nadszedł czas, aby okazywać sobie ten sam poziom opieki.

Przerwa w pomaganiu innym może być wyzwaniem dla ludzi, nawet jeśli jest to konieczne. Pomóż im uzasadnić poświęcenie czasu dla siebie i bardzo potrzebną przerwę. To sprawi, że poczują się lepiej.

9. Jestem tu dla Ciebie bez względu na to, czego potrzebujesz.

Czasami wszystko, co musisz powiedzieć, to to, że jesteś dla kogoś. Ten prosty komentarz wyśle wiadomość, że popierasz wszystko i że tam jesteś. Wtedy, jeśli dana osoba czegoś potrzebuje, będzie wiedziała, że może zwrócić się do Ciebie o wszystko.

10. Nie trać nadziei, ponieważ sprawy zaczną się poprawiać.

Życie jest pełne wzlotów i upadków, ale zawsze wydaje się, że wszystko w końcu się ułoży. Gdy ktoś wstawia coś smutnego lub pisze o swoich ciężkich chwilach, ten komentarz pomoże. Przypomni mu, że to doświadczenie minie i wkrótce odnajdzie szczęście.

Ludzie czasami potrzebują przypomnienia, że złe chwile też miną. Pomoże to im wyobrazić sobie pozytywną przyszłość pełną radości i szczęścia.

Pozytywne komentarze podnoszące czyjś nastrój:

11. Jestem bardzo dumny ze wszystkiego, co osiągnąłeś!

Gdy ktoś, z kim jesteś blisko, udostępnia wpis o osiągnięciu czegoś, daj mu znać, że jesteś z niego dumny. Zwiększy to jego pewność siebie, jednocześnie dając mu znać, że wspierasz jego starania.

Jeśli przeżywa trudny okres, możesz nieco zmienić ten sam komentarz. Zamiast mówić osobie, że jesteś dumny z jej osiągnięć, powiedz jej, że jesteś dumny z tego, jak radzi sobie w trudnych sytuacjach.

12. Przesyłam wszystkie dobre wibracje i wiem, że dasz radę przez to przejść!

Może nie być nic, co możesz zrobić, aby poprawić sytuację danej osoby, ale możesz zaoferować pozytywne nastawienie. Zostaw pozytywny komentarz, informując ją, że wysyłasz jej dobre wibracje. Poinformuje to ją, że jest w Twoim umyśle i że jej kibicujesz.

Ponadto uznanie siły osoby pomoże jej przebić się. Może potrzebować przypomnienia, że może przejść przez wszystko, więc daj jej znać, że w nią wierzysz.

13. Ta sytuacja nie oznacza, że zrobiłeś coś złego, więc nie obwiniaj się.

Czasami dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom. Kiedy dzieją się złe rzeczy, nie oznacza to, że dana osoba na to zasłużyła lub zrobiła coś, aby tak się stało. Mimo to niektórzy ludzie wciąż obwiniają siebie i kwestionują, co mogli zrobić inaczej.

Ten komentarz pomoże osobie rozpoznać, że sytuacja nie jest jej winą. Zacznie rozumieć, że dzieją się złe rzeczy, nawet jeśli zrobiła wszystko, co w jej mocy. Pomoże jej to zaakceptować sytuację i przejść dalej bez żalu.

Ostatnie przemyślenia na temat pozytywnych komentarzy, aby okazać wsparcie swoim bliskim

Ludzie dzielą się wieloma aspektami swojego życia w mediach społecznościowych. Niezależnie od tego, czy napiszą post o czymś pozytywnym, czy też podzielą się swoimi trudnymi czasami, okaż swoje wsparcie. Okazanie wsparcia wymaga tylko znaczącego, pozytywnego komentarza, a następnie mogą skontaktować się – zarówno osobiście, jak i online.

Kiedy chcesz pokazać swoje wsparcie, pamiętaj, aby wyrażać swoje myśli pozytywnie. Korzystaj z tych pozytywnych komentarzy, przewijając media społecznościowe, a przekonasz się, że komentowanie stanie się łatwiejsze. Ponadto członkowie Twojej rodziny i przyjaciele będą bardzo wdzięczni, wiedząc, że jesteś przy nich.