144-letnia wisteria w Japonii wygląda jak różowe niebo

0
810

Japonia to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie. To mieszanka kultury, przyrody, historii, zabytków, tradycji i atrakcji turystycznych.

Wierzę, że w Japonii każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest to jedzenie, kwiaty, świątynie czy sztuka.

Czy możesz sobie wyobrazić to uczucie, gdy stoisz tam nad co najmniej 144-letnim drzewem wisterii? Patrząc w górę, kwiaty tego drzewa wyglądają jak kolorowe włócznie przesuwające się po niebie.

Udaj się do Ashikaga Flower Park w Tochigi w Japonii, a zakochasz się w tym oszałamiającym drzewie wisterii, które jest często określane jako „najpiękniejsze na świecie”.

Magiczne łodygi kwitną każdego roku od połowy kwietnia do połowy maja, dzięki czemu miejsce wygląda jak kawałek nieba.

W 2014 roku czarujący Ashikaga Flower Park i Wielki Festiwal Wisterii w parku znalazły się w programie CNN „Dream Destinations”, a kwiat wisterii stał się wiosną najpopularniejszą atrakcją turystyczną Japonii.

Hipnotyzujące różowo-fioletowe kwiaty zwisają ze starych winorośli i delikatnie kołyszą się nad głowami turystów.

Ten rodzaj roślin kwiatowych wykonanych z drzewiastych pnączy pochodzi z Chin, Japonii, Korei i wschodnich Stanów Zjednoczonych. Może żyć nawet 1200 lat, więc ten w Ashikaga ledwo rozpoczął swoją podróż.

Wisteria Ashikaga ma około 150 lat i rozciąga się na około 1990 metrów kwadratowych, obejmując około pół hektara terenu parku.

Jej gałęzie są wsparte na kratowanych belkach ze względu na wiek i liczbę kwiatów, dzięki czemu przypomina masywny parasol.

Nic dziwnego, że wisteria była muzą wielu fotografów krajobrazu. Co roku park organizuje dużą imprezę w połowie kwietnia z okazji nadejścia sezonu wisterii, który jest często odwiedzany przez miliony turystów.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Oprócz tej Wielkiej Wisterii, symbolu parku, Ashikaga Flower Park ma ponad 350 wisterii, a tunele z wisteriami są wśród nich najbardziej pamiętnymi.

Wisterie są w różnych kolorach, w tym różowym, fioletowym, niebieskim, białym i lawendowym, a odwiedzający mogą podziwiać wystawy, takie jak kopuły, piramidy, pagórki, łuki i wodospad.

Czytaj: Te ptaki w Japonii wyglądają jak małe puszyste bawełniane kulki

Ashikaga Flower Park jest również popularny ze względu na piękne oświetlenie ogrodu nocą. W 2016 roku został wybrany najpiękniejszym nocnym widokiem w Japonii.

Oprócz wspaniałej wisterii, w ogrodzie tym znajdują się również inne kwiatowe rozkosze, w tym róże, irysy, hortensje, piwonie, lilie wodne, dereń japoński, lilie, rododendrony, mirt, lantana i różne zioła.

Dlatego park zawsze tętni życiem kolorami i zapachami!

Źródło: www.japanvisitor.com

Czytaj: Kawachi Fuji Garden – zobacz najpiękniejszy ogród na świecie! Niesamowite bogactwo kolorów i barw.