15 dziwnych rzeczy, które ludzie robią, gdy ich myśli nieustannie błądzą

0
366
Codziennie przez nasze głowy przechodzi ok. 65 tysięcy myśli, nie kontrolujemy ich powstawania. Pojawiają się bez względu na to, co robimy.

Skupienie się jest bardzo ważną cechą, która jest potrzebna, aby osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach życia. Choć ktoś lubi wierzyć, że ma wszystko pod kontrolą, zdarzają się sytuacje, gdy umysł po prostu wymyka się na inny rodzaj przygody, biegając przez różne fazy życia, zatrzymując się na ważnych wydarzeniach, zastanawiając się i wznawiając podróż dopóki nie zostanie ponownie zamknięty w klatce.

Teraz, kiedy umysł wyruszył w swoją radosną podróż, nie możesz zatrzymać tego, co robisz i musisz włożyć wszystkie swoje wysiłki, aby spróbować skoncentrować się na tym, co robisz. Właśnie w takich chwilach robisz dziwne rzeczy. Przedstawiamy listę rzeczy, które mogą się zdarzyć, gdy globus umysłu truchta.

1. Powiązywanie różnych myśli

Przygotowujesz się do pracy i zdarza Ci się patrzeć przez okno i dostrzegać śpiewające piękne ptaki? Zaczynasz się zastanawiać, jak przyjemnie byłoby teraz wybrać się na długą przejażdżkę, biorąc pod uwagę piękną pogodę.

Obraz wodospadu pojawia się w Twojej głowie i wyobrażasz sobie kąpiel pod nim. Spotykasz zakochane pary, a Twój umysł kieruje się do Twojej dziewczyny, która nie rozmawia z Tobą. Następnie zastanawiasz się, jak sprawić, by znów z Tobą porozmawiała. Wodospad i sceneria należą już do przeszłości, ponieważ jesteś zajęty planowaniem jej powrotu. W tym wszystkim czas minął i nagle wracasz do teraźniejszości. Wybiegasz z mieszkania bez śniadania. Na bank spóźnisz się do pracy.

Zdjęcie: www.veenaugargolyogatherapy.com

2. Niebezpieczna jazda

Więc wsiadasz do samochodu i chcesz, żeby samochód odpalił, zanim szef się na Ciebie wścieknie. Biegi poruszają się automatycznie, jakby były uwarunkowane, a Ty jedziesz w szale. Ale czekaj, właśnie przegapiłeś zakręt i zdałeś sobie z tego sprawę znacznie później. Jak to się mogło stać? Każdego dnia jedziesz tą samą trasą. Wiedziałeś, że musisz skręcić na tym skrzyżowaniu, więc jak to się nie udało? To wina wędrującego umysłu. Może wystartować w dowolnym momencie z dowolnego miejsca. Trzeba być ostrożnym, bo to również może prowadzić do wypadków.

Zdjęcie: pixabay.com

3. Wcielasz się w role w swoich ulubionych filmach

Siedzisz w autobusie, a Twój przystanek znajduje się zaledwie kilka zakrętów dalej. Nagle widzisz baner swojego ulubionego filmu. W mgnieniu oka przenosisz się do krainy snów, gdzie jesteś zajęta odgrywaniem roli bohatera w tym filmie. Tak bardzo pochłonęły Cię te myśli, że zapominasz, gdzie jesteś i lądujesz na innym przystanku. Twój przystanek minął dawno temu. Cuda wędrującego umysłu mogą być zabawne.

Zdjęcie: www.quoracdn.net

4. Nie możesz spać, ponieważ Twój mózg jest nadaktywny

Pracowałaś ciężko cały dzień, teraz jest druga w nocy, ale okazuje się, że nie możesz spać. Twój mózg nie potrafi się wyciszyć. Zastanawiasz się, w co się ubrać na urodziny w przyszły weekend, czy pies jest nakarmiony, czy sąsiad skosił dzisiaj swój trawnik, dlaczego szef ma pretensje do wszystkich? A po tym wszystkim oczywiście pomyślisz o tym, jak mało masz czasu na sen, zanim obudzisz się z wyzwaniami kolejnego dnia.

Zdjęcie: www.businessinsider.com

Czytaj: Ukryta kamera z „niewidomym”. Kiedy myślisz, że jesteś podrywana..

5. Powtórzenia podczas mówienia

Czasami podczas rozmowy z przyjaciółmi możesz utknąć, zatrzymać się i zapytać ich „co mówiłem?”. Nagle możesz nie pamiętać, gdzie się zatrzymałeś i może skończyć się powtórzeniem całej historii jeszcze raz. Twój wędrujący umysł upewnia się, że jesteś myślami gdzieś indziej.

Zdjęcie: pixabay.com

6. Łapiesz się na tym, że przypadkowo wpatrujesz się w ludzi

Kiedy Twój umysł szaleńczo błąka się, nie możesz też wiele zrobić ze swoim wyrazem twarzy. Może się zdarzyć, że złapiesz się na gapieniu się na ludzi. Byłeś zajęty kolejną podróżą, z umysłem przenoszącym Cię w różne miejsca, i odkryłeś, że gapisz się na tę uroczą brunetkę po drugiej stronie pokoju przez całe dziesięć minut! Kiedy wracasz myślami i zauważasz, że brunetka na Ciebie patrzy, może ci się wydawać niezręczne, aby zacząć wyjaśniać, co się wtedy działo. Umysł może czasami działać poza Twoje oczekiwania.

Zdjęcie: pixabay.com

7. Prosisz ludzi, aby powtórzyli to, co mówili

Jesteś na spotkaniu i wysilasz się, by słuchać tego, co mówią inni. Po chwili poddajesz się i pytasz, czy mogliby powtórzyć to, co właśnie dosłownie sekundę temu powiedzieli. Może się to zdarzyć kilka razy, zanim ludzie zorientują się, że jesteś nieobecny. Kiedy umysł wędruje, nie możesz pojąć, co mówi druga osoba, czasami nie możesz nawet usłyszeć dźwięków.

Zdjęcie:  www.bbci.co.uk

8. Nie możesz mówić

Kiedy prędkość Twoich myśli jest szybsza niż słowa i nie jesteś w stanie formułować zdań, dzieje się to z powodu wędrującego umysłu. Z trudem nadążasz za swoimi myślami i możesz pomijać niektóre słowa w trakcie mówienia. Wiele razy usta blokują się i nie mogą się poruszać.

Zdjęcie: www.alessandravita.com

9. Przypalasz jedzenie

Położyłeś stek do pieczenia i nagle zaczynasz myśleć o okropnej walce, którą Ty i Twój bliski przyjaciel mieliście w dzieciństwie. Zaczynasz zastanawiać się nad każdym faktem i argumentować swoją sprawę tak, jakby toczyła się w sądzie. Nagle czujesz, jak coś się pali i to przerywa Twoją podróż. Gratulacje, Twój błądzący umysł właśnie zrujnował Twój obiad.

Zdjęcie: www.sndimg.com

10. Drobne wpadki

Nalałeś sobie do wanny ciepłą wodę. Idziesz po czyste ręczniki do sypialni. Wanna jest przepełniona ciepłą wodą, a Ty stoisz w sypialni, trzymając aksamitny ręcznik, pogrążony w myślach o ostatnich wakacjach. Wyobrażasz sobie śnieg, domek, zabawę i jesteś głęboko pochłonięty tymi myślami. Wracasz i widzisz, że zamiast ciepłej wody w wannie jest już zimna woda.

Zdjęcie: pl.freepik.com

11. Robisz dziwne rzeczy podczas nauki

Rozwiązujesz ważne zadania matematyczne i nagle zaczynasz rysować nieoczekiwanie. Rysujesz serce i wokół linie, a to przenosi Cię z powrotem do bolesnego zerwania, a teraz energicznie bazgrasz. Zanim zdasz sobie sprawę, co robiłeś, upływa sporo czasu.

Zdjęcie:  www.deviantart.net

12. Wjeżdżasz na podjazd sąsiada

Wyruszyłeś z pracy do domu. W momencie, gdy zamykasz drzwi od samochodu, zaczynasz myśleć o swoim rywalu w pracy i zaczynasz planować, jak przyćmisz go jutro. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że wjechałeś na podjazd swojego sąsiada! Stajesz przy ich głównych drzwiach i odzyskujesz zmysły. Wędrujący umysł może być odważny.

Zdjęcie: pixabay.com

13. Wyobrażasz sobie najlepsze lub najgorsze

Siedzisz w klasie i słuchasz tego co mówi nauczyciel, kiedy widzisz, że patrzysz za drzwi, czekając na dzwonek. Jest mecz piłki nożnej, który musisz obejrzeć w telewizji. Autobus, który zabierze Cię do domu przed rozpoczęciem meczu, odjeżdża za 15 minut. Musisz obejrzeć ten mecz. Zaczynasz się martwić, że zajęcia nie kończą się na czas. Możesz przegapić autobus. Ale co, jeśli możesz wsiąść do tego autobusu? Uwięziony między tymi myślami, w końcu nie robisz żadnych notatek i wracasz do domu, żeby obejrzeć mecz.

Zdjęcie: www.heconversation.com

14. Tendencja do przejadania się

Nadeszła pora na herbatę, a Ty przygotowałeś dla siebie dodatkowe przekąski. Kiedy zaczynasz wlewać herbatę do filiżanki, zaczynasz myśleć o nowej parze butów, które widziałeś w centrum handlowym w zeszłym tygodniu. Podziwiasz markę, kolor i nie możesz się doczekać, aby je kupić. Wyglądałoby niesamowicie na Twoich nogach. Gdy zaczynasz planować oszczędzanie pieniędzy, nie zwracasz uwagi na całkowicie pusty talerz z dodatkowymi przekąskami i pustą szklankę po herbacie. Wszystko spoczywa w Twoim brzuchu. Twój błądzący umysł nie mógł powiedzieć, ile właśnie zjadłeś ciasteczek i ile filiżanek herbaty wypiłeś.

Czytaj: Dołącz do akcji #GastroPoznanRazem i wesprzyj lokalne restauracje

Zdjęcie: pixabay.com

15. Zła odpowiedź na zadane pytanie

W przyszłym tygodniu jest test, a nauczyciel jest zajęty wyjaśnianiem materiału w klasie. Jutro jest święto, a Twoja rodzina wybiera się na wycieczkę samochodową. Jesteś podekscytowany i zaczynasz wyobrażać sobie, jakie przekąski musisz kupić, jakie ubrania spakować itp. Nauczyciel widzi, że uśmiechasz się do siebie. Zadaje ci pytanie i odpowiadasz na coś wyrwanego z kontekstu, a klasa śmieje się z Ciebie. Wędrujący umysł może wpędzić Cię w kłopotliwe sytuacje. Wędrujący umysł z pewnością wie, jak nas zająć. Może to prowadzić do poważnych błędów.

Zdjęcie: pixabay.com

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia