15 gwiazd, które chcielibyśmy, aby żyły dłużej

0
161
Anna Przybylska.

Kiedy ukochane osoby publiczne odchodzą zbyt szybko, głębia naszego smutku często nas zaskakuje. Mimo, że byliśmy obcy dla tych ludzi, z powszechnych wyrazów smutku po śmierci księżnej Diany, Krzysztofa Krawczyka, Kobe Bryanta, Anny Przybylskiej i wielu innych jasno wynika, że głęboko wpłynęły one na nasze życie.

Te głośne zgony, czy to zamierzone, jak te Johna Lennona, czy przypadkowe, jak te Jamesa Deana i Paula Walke’a, mogą być szokującym przypomnieniem, jak cenne i niepewne może być życie. Poniżej znajduje się lista 15 gwiazd, które zbyt wcześnie odeszły.

1. Paul Walker

Źródło: Twitter

Gwiazda „Szybcy i wściekli” zginęła w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku w wieku 40 lat. Samochód sportowy Porsche, którym jechał, rozbił się z prędkością ponad 130-150 km/h, zabijając go natychmiast.

2. John Lennon

Źródło: Twitter

Myślenie, że minęło ponad 40 lat, odkąd John Lennon został zamordowany przez szalonego wielbiciela Marka Davida Chapmana, jest oszałamiające. Gdybyś nie pilnował, John skończyłby w tym roku 81 lat.

3. Mac Miller

Źródło: Twitter

Mac Miller, właściwie Malcolm James McCormick zmarł w 2018 roku w wyniku przedawkowania środków psychoaktywnych. Był bowiem jednym z najbardziej utalentowanych raperów, na którego muzyce wychowały się miliony słuchaczy.

4. Avicii

Źródło: Twitter

Po samobójstwie szwedzkiego DJ-a w 2018 roku pozostało wiele tajemnic. Kiedy zmarł w wieku 28 lat, miał przed sobą świetlaną przyszłość. Nawet w dniach poprzedzających jego śmierć sugerował wydanie nowych piosenek.

5. Amy Winehouse

Źródło: Twitter, Twitter

Kiedy zmarła w wieku 27 lat na skutek zatrucia alkoholem w 2011 roku, świat stracił wspaniały talent. Nie sposób zapomnieć jej niezapomnianego głosu. Niestety, jej ostatnie lata były naznaczone nadużywaniem narkotyków.

6. Brittany Murphy

Źródło: Twitter

Nie było jasne, co spowodowało przedwczesną śmierć aktorki w 2009 roku. Kiedy zmarła, miała 32 lata. Oficjalnie podano, że zmarła na zapalenie płuc, niedobór żelaza i „zatrucie wieloma lekami”.

Czytaj: 5 milionów złotych dla Teatru Variété w Krakowie

7. Kobe Bryant

Źródło: Twitter

Miliony ludzi na całym świecie podziwiało Kobe Bryanta, ponieważ był gwiazdą koszykówki, ikoną i wzorem do naśladowania. Jego śmierć w wypadku helikoptera poruszyła cały świat, ludzie opłakiwali jego śmierć. Córka Kobe, Gianna, również leciała razem z nim.

Bryant był jedną z dziewięciu osób podróżujących prywatnym helikopterem, który rozbił się w Calabasas w Kalifornii. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej nikt nie przeżył.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

8. Aaliyah

Źródło: Twitter

Śmierć młodej wokalistki, która miała miejsce dwadzieścia lat temu, wydaje się, jakby wydarzyła się wczoraj. Samolot, którym leciała, rozbił się na Bahamach, zabijając ją i osiem innych, gdy miała 22 lata.

9. Carrie Fisher

Źródło: Twitter

W 2016 roku świat stracił ikonę Gwiezdnych Wojen. Bez wiedzy nikogo w samolocie miała atak serca i zmarła. Była po sześćdziesiątce. Niestety matka Debbie Reynolds zmarła następnego dnia.

Czytaj: Najchętniej oglądane sceny filmowe wszechczasów

10. Heath Ledger

Źródło: Twitter

Wiadomość o przedwczesnej śmierci aktora w wieku 28 lat w wyniku przypadkowego przedawkowania wstrząsnęła światem. Jako dowód na to, jak dobrze zagrał Jokera w Mrocznym rycerzu, został pośmiertnie nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego w 2008 roku.

11. Tupac Shakur

Źródło: Twitter

To, co wydarzyło się tej tragicznej nocy w Las Vegas z Tupacem Amaru Shakurem, może nigdy nie być znane opinii publicznej. Tajemnicza śmierć 27-letniego pioniera hip-hopu była przedmiotem wielu domysłów. Ryzy papieru wypełniają teorie spiskowe, które próbują znaleźć prawdę.

12. Anna Przybylska

Źródło: Twitter

Tą śmiercią żyła cała Polska. Piękna, utalentowana polska aktorka zmarła tragicznie w wyniku choroby nowotworowej. Miała 35 lat.

13. Anna Jantar

Źródło: Twitter

Matka Natalii Kukulskiej zginęła w katastrofie samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecącego z Nowego Jorku.

14. Krzysztof Krawczyk

Źródło: Twitter

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w swoim domu. Piosenkarz był zakażony koronawirusem, przebywał w szpitalu. 2 kwietnia wrócił do domu, a trzy dni później już nie żył.

15. Zbigniew Wodecki

Źródło: Instagram

22 maja 2017 zmarł wybitny muzyk Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. Wodecki trafił na początku maja do szpitala z powodu problemów z sercem. Przeszedł operację wszczepienia bajpasów, po której nastąpiły komplikacje. W ich wyniku Wodecki doznał rozległego udaru. Niestety nie udało się go uratować. Do ostatniej chwili była przy nim rodzina. 

Tych osób jest oczywiście więcej. Należą do nich chociażby Michael Jackson, Whitney Houston, Prince, Księżna Diana, Marylin Monroe, Janis Joplin, Grace Kelly, Jeff Buckley, Ian Curtis czy Kurt Cubain.