15 mądrych wskazówek, które pomogą Ci żyć bardziej pozytywnie

0
459
"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko" - Albert Einstein. Zdjęcie: Pixabay

Cała negatywność ostatnich kilku lat naprawdę odbija się na naszym wspólnym zdrowiu psychicznym. Poniżej znajdują się niektóre z moich ulubionych inspirujących cytatów i wskazówek, które pomogą ci żyć szczęśliwiej.

Wskazówki i cytaty, które pomogą Ci żyć bardziej pozytywnym życiem.

Zanim zaczniemy, chcę tylko coś wyjaśnić. W żaden sposób nie mówię ci, żebyś chował głowę w piasek i ignorował złe rzeczy, które dzieją się teraz na świecie. To byłoby monumentalnie niezdrowe.

Jednak równie niezdrowe jest koncentrowanie się tylko na negatywach na świecie, a nawet robienie złych rzeczy we własnym życiu przez cały czas. Musimy znaleźć radość tam, gdzie to możliwe. Poza tym niezliczone badania pokazują, że pozytywne nastawienie do życia pomaga nam żyć dłużej, walczyć z demencją, a nawet myśleć bardziej kreatywnie.

Mając to wszystko na uwadze, przejdźmy do moich ulubionych wskazówek i cytatów, aby zapewnić bardziej pozytywne życie.

Pixabay

1. Rozpocznij każdy dzień z wdzięcznością.

Pamiętaj, że każdy dzień to prezent i nowa okazja do spełnienia marzeń. Tak więc zacznij każdy dzień od powiedzenia: „Jestem wdzięczny za ten nowy poranek”. Jeszcze lepiej, zapisz to w dzienniku wraz z kilkoma innymi powodami, dla których jesteś wdzięczny. Nawet jeśli reszta dnia nie pójdzie zgodnie z planem, przynajmniej będziesz mieć kilka chwil ciszy i spokoju każdego ranka.

2. Nie zazdrość innym, że są szczęśliwi. Twój czas nadejdzie.

Nigdy nie zazdrość innym tego, że mają coś, czego Ty nie masz. Nie pozwól, aby drobna zazdrość zawładnęła Twoim życiem. Oczekujesz, że ludzie będą dla Ciebie mili, gdy w Twoim życiu dzieją się dobre rzeczy, więc okazuj innym taki sam szacunek. Nie tylko udawaj, że jesteś szczęśliwy… bądź dla nich naprawdę dobry. Twój dzień nadejdzie!

Pixabay

3. Skup się na lekcji, a nie na bólu.

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, uczy nas czegoś i kształtuje nas w ludzi, którymi ostatecznie się stajemy. Chociaż nie mogę powiedzieć, że jestem naprawdę wdzięczna za najgorsze doświadczenia w moim życiu, odnajduję pewien spokój w skupieniu się na tym, czego nauczyły mnie te chwile, a nie na bólu, który z ich powodu odczuwam.

Pixabay

4. Pamiętaj, że wszystko w życiu jest tymczasowe.

Życie jest tak ulotne, jak wszystko, co się w nim dzieje. Wykorzystaj w pełni każdą nadchodzącą dobrą chwilę. Jednocześnie pamiętaj, że słońce zachodzi nawet w najgorsze dni.

Czytaj: Sekret szczęścia? Wydawaj pieniądze na doświadczenia, a nie na rzeczy materialne

Pixabay

5. Znajdź silny krąg, na którym możesz polegać

Jeśli jesteśmy gotowi przyznać, że nie zawsze znamy wszystkie odpowiedzi i jesteśmy gotowi poprosić o pomoc, tak naprawdę nie ma nic, czego nie możemy zrobić ani osiągnąć.

Kluczem jest znalezienie ludzi, którym można zaufać i na których można polegać. Dlatego trzymam swój krąg mały i wypełniony prawdziwymi przyjaciółmi, którzy mnie wspierają i których w zamian wspieram.

Pixabay

6. Przestań porównywać się do innych.

Jeśli chcesz żyć bardziej pozytywnie, musisz doceniać swoje życie, a nie kogoś innego. Przestań porównywać się z innymi lub próbować z nimi konkurować. Po prostu bądź najlepszą wersją siebie, jakkolwiek by to nie wyglądało.

Pixabay

7. Postępuj zgodnie ze Złotą Zasadą.

Gdyby wszyscy postępowali zgodnie ze Złotą Zasadą i traktowali innych w sposób, w jaki chcieliby być traktowani, naprawdę wierzę, że zniknęłoby 99,9999% negatywności na świecie. Jeśli chcesz, aby ludzie byli dla Ciebie uprzejmi, bądź dla nich uprzejmy. To takie proste!

Pixabay

8. Wiedz, kiedy nacisnąć „pauza”.

Wiedza, kiedy zachować ciszę, a kiedy odezwać się, może znacznie pomóc w prowadzeniu bardziej pozytywnego życia. Czasami wystarczy nacisnąć przycisk pauzy w swoim życiu, cofnąć się o kilka kroków i zebrać myśli, zanim zaczniesz działać lub reagować. Nie odpowiadaj, gdy jesteś zły, ani nie podejmuj monumentalnych decyzji życiowych, gdy masz zły dzień.

Pixabay

9. Wybierz kogoś, kto jest dumny, że jest z Tobą.

Lepiej być samotnym niż spędzać życie z palantem, który Cię nie docenia. Wybierz kogoś, kto naprawdę Cię kocha. Kogoś, kto nie próbuje Cię zmienić. Co najważniejsze, kogoś, kto jest dumny, że jest z Tobą.

Pixabay

10. Zachowaj swoje plany czasami tylko dla siebie.

Czasami po prostu musisz zachować swoje plany dla siebie. Nie mówię, że powinieneś być podstępny, podejrzany lub nieuczciwy. Dla mnie oznacza to uznanie, że Twoje życie jest TWOJE. Nie musisz przepuszczać wszystkiego przez komisję i starać się o zgodę przed podjęciem działania.

Pixabay

11. Rób to, co Cię uszczęśliwia.

Nie martw się tym, co mówią inni lub jak Cię widzą. Bądź osobą, którą chcesz być. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i nigdy nie czuj, że musisz usprawiedliwiać rzeczy, które sprawiają Ci radość. „Martw się, co inni ludzie o tobie myślą, a zawsze będziesz ich więźniem” – Lao Tzu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pixabay

12, Bądź dobrą osobą.

Jest świetny cytat, który mówi: „Bądź silny, ale nie niegrzeczny. Bądź miły, ale nie słaby. Bądź pokorny, ale nie nieśmiały. Bądź dumny, ale nie arogancki”. Czuję, że prawdopodobnie możemy to wszystko podsumować w czterech słowach: bądź dobrym człowiekiem.

Pixabay

13. Otaczaj się pokojem, pięknem i radością.

Otaczaj się rzeczami, które sprawiają Ci radość. Nie musisz rezygnować z rzeczy, które nie przynoszą Ci radości, jeśli służą celowi. To po prostu marnotrawstwo. Ale kiedy znajdziesz coś, co Cię uszczęśliwia lub daje poczucie spokoju, nie krępuj się i zaszalej, nawet jeśli nie jest to do końca praktyczne.

Mam na przykład tę himalajską lampę solną. Nie jest to najbardziej praktyczna lampa, jeśli chodzi o światło, ale uspokaja mnie, gdy leżę wieczorem w łóżku. Mi to wystarczy! „Ponieważ to lubię” to nie tylko wystarczający powód, aby coś kupić/zrobić/zrobić, to najlepszy powód.

14. Znajdź sposób na złagodzenie stresu i często to rób.

Miałam tutaj powiedzieć „medytuj codziennie”, ale nie wszystkim podoba się medytowanie. Dla niektórych osób w rzeczywistości powoduje to więcej stresu niż łagodzi. Trudno jest żyć bardziej pozytywnie, kiedy wskazówki, które stosujesz, aby się tam dostać, faktycznie sprawiają, że jesteś bardziej nieszczęśliwy, prawda?

Zamiast tego skup się na znalezieniu jednej rzeczy, która pomoże Ci złagodzić stres. Może będzie to leżenie na kanapie z dobrą książką lub obejrzenie ulubionego filmu? Może będzie to wycieczka w góry lub dobry trening? Dla mnie nie ma nic lepszego niż las, który koi moją duszę. Kiedy znajdziesz swój sposób, rób to często!

15. Pamiętaj, życie jest krótkie!

Na koniec pamiętaj, że to życie jest naprawdę bardzo krótkie w wielkim schemacie rzeczy. Żyj w pełni. Wybierz się w tę podróż. Zjedz to ciasto. Przestań czekać na „specjalną okazję”, aby wypić wino lub założyć tę sukienkę. Znajdź radość tam, gdzie możesz i chwyć je za wodze. Kochaj całym sercem. Nie trać ani chwili na żal.

Czytaj: Jedyny ośrodek w Polsce, który przybliża zasady funkcjonowania portu lotniczego

Pixabay

Znalezienie sposobu na bycie pozytywnym może nie zawsze być łatwe, ale jest niezbędne dla naszego ogólnego samopoczucia. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej jesteśmy nieustannie bombardowani negatywnością. Dochodzi do punktu, w którym czujemy się winni, jeśli czujemy cokolwiek poza smutkiem i nieszczęściem. Na przykład, jak możemy być szczęśliwi, kiedy tak wielu ludzi cierpi?

Empatia jest ważna. Wstawianie się za innymi jest ważne. Ważna jest walka o uczynienie świata lepszym miejscem. Ale nie możesz zrobić żadnej z tych rzeczy, jeśli pozwolisz, by ciężar świata Cię zmiażdżył. Nie możesz opiekować się innymi – czy to swoją rodziną, czy całą planetą – jeśli nie dbasz o siebie.

Więc postaraj się żyć pozytywnie. Może zarazisz tym kogoś na swojej drodze, a on też spróbuje żyć bardziej pozytywnym życiem. Wtedy zainspirują kogoś innego i tak dalej. Nie rób tego jednak z tego powodu. Zrób to dla siebie, bo zasługujesz na spokój i szczęście.