15 miejsc, w których nigdy, przenigdy nie powinno się kąpać

0
461
views

Lubimy uciekać przed letnim upałem, skacząc do orzeźwiającej wody. W tym celu udajemy się nad jakieś piękne jezioro lub na plażę, pływamy i relaksujemy się.

Niestety nie zawsze wiemy, co ukrywa się pod na pierwszy rzut oka cichą wodą. Węże, rekiny oraz inne śmiercionośne stworzenia, które mogą Cię zabić w mgnieniu oka. Zebraliśmy tu dla Ciebie kilka przykładów najniebezpieczniejszych do kąpieli miejsc na Ziemi.

1. Wrzące Jezioro, Dominika

pl.wikipedia.org

Co czyni to miejsce tak niebezpiecznym? Na Dominice znajduje się „wrzące jezioro”. Jego gorące wody bez przerwy uzupełnia gigantyczny wodospad. Jego powierzchnia wynosi około 2800 metrów kwadratowych i 59 metrów głębokości. Temperatura jeziora waha się od 82 do 92 stopni Celsjusza.

2. Nizina Amazonki

buhamster.com

Istnieje wiele powodów, dla których Nizina Amazonki w Ameryce Południowej jest niebezpieczna. Przede wszystkim, pod wodą znajduje się tak dużo drapieżników, że nawet szybka kąpiel może doprowadzić do prawdziwej masakry, tj. bycia zjedzonym. Przyczynią się do tego takie niemiłe stworzenia, jak piranie, barakudy oraz te wszystkie małe zwierzątka, które je przyciągają.

3. Rio Tinto

buhamster.com

Niestety z upływem czasu ta rzeka zmieniła swój kolor na czerwony i została poważnie zanieczyszczona. To wszystko z powodu pobliskiej kopalni, której ścieki spływały bezpośrednio do wody. Ścieki te z kolei są rażąco kwaśne.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

4. Rzeka Nil

buhamster.com

To proste – rzeka ta jest pełna przerażających krokodyli.

Czytaj: Fotografowie uwiecznili 5 gepardów przemierzających rzekę pełną krokodyli

5. Plaża Hanakāpī‘ai

buhamster.com

Hawajskie plaże są słynne na całym świecie. I to z dobrego powodu. Wyspy te oferują piaszczyste plaże, rafy koralowe, a nawet straszne oparzenia słoneczne. Ale są one czasami również domem dla potężnych pływów morskich. Hanakāpīʻai Beach to plaża na hawajskich wyspach położona na wybrzeżu Nā Pali na Kauai. Lepiej jej unikać.

6. Jezioro Karaczaj

buhamster.com

Jest to jedno z najbardziej toksycznych jezior na świecie. Na szczęście, rząd rosyjski już zaczął wylewać wokół niego beton, co ma zmniejszyć skutki skażenia.

7. Studnia Jakuba

buhamster.com

W Teksasie, nieopodal miasta Wimberley znajduje się równie piękne, co niebezpieczne kąpielisko zwane Studnią Jakuba. Studnia Jakuba to podwodna jaskinia, do której wejście o szerokości niemalże 4 metrów znajduje się pod lustrem wody. To bardzo niebezpieczne miejsce.

8. Jezioro Wiktorii

buhamster.com

Podróżnik John Hanning Speke w 1858 roku wyruszył, aby odnaleźć źródło Nilu. Po 25 dniach wędrówki jego oczom ukazało się rozlewisko słodkich wód — bezbrzeżne śródlądowe morze. Później Speke napisał: „Nie miałem już żadnych wątpliwości, że jezioro leżące u mych stóp daje początek owej niezwykłej rzece, co do której źródeł gubiono się w domysłach i która była przedmiotem zainteresowania tylu badaczy”. Odkryte jezioro nazwał imieniem Wiktorii na cześć ówczesnej królowej Wielkiej Brytanii.

Tak więc jezioro Wiktorii jest uznawane za źródło Nilu. Słynie jako drugi pod względem wielkości zbiornik słodkowodny świata — rozmiarami ustępuje tylko Jezioru Górnemu w Ameryce Północnej. Jezioro jest siedliskiem ponad 400 gatunków ryb, również takich, których nie spotyka się nigdzie indziej na świecie. 

9. Jezioro Horseshoe

buhamster.com

Piękne jezioro Horseshoe skrywa śmiercionośne oblicze. Leży w amerykańskim stanie Kalifornia. Dwutlenek węgla znajdujący się w glebie przekracza dopuszczalną normę 95 razy.

10. Rzeka Ganges

buhamster.com

W północnej części Indii znajduje się jedno z najważniejszych dla Hindusów miast –  Varanasi. Swoją potęgę zawdzięcza świętej rzece Ganges. Ganges jest uważany przez wyznawców hinduizmu za rzekę świętą i stanowi ucieleśnienie bogini Gangi.

Dla swych wyznawców Ganges jest rzeką matką, obietnicą zbawienia. Gdy wyznawcy ją obrażą, rzeka wyzwala swe siły i wylewa z brzegów czyniąc wielkie zniszczenia. Wszystkie miasta zbudowane na brzegach Gangesu są święte ze względu na swoje położenie. 

11. Gansbaai

buhamster.com

Gansbaai to miasteczko rybackie i popularne miejsce turystyczne w gminie Overberg District Municipality, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Republika Południowej Afryki. Znany jest z gęstej populacji wielkich białych rekinów i jako miejsce obserwowania wielorybów.

12. Rzeka Tarum

buhamster.com

Tarum to rzeka o długości ok. 300 km, znajdująca się na zachodzie wyspy Jawa należącej do Indonezji. Przez niektórych uznawana jest za najbrudniejszą rzekę świata – niesłychane ilości zanieczyszczeń dzień w dzień spływają, bądź są wrzucane do jej koryta.

13. Zatoka Meksykańska

buhamster.com

Eksplozja platformy wiertniczej Deepwater Horizon i towarzyszący jej wyciek ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej z kwietnia 2010 roku spowodowały ogromną katastrofę ekologiczną.

Do dzisiaj dno morza w pobliżu miejsca wycieku ropy pozostaje praktycznie bez życia. Swoim wyglądem przypomina dziwne, pokryte olejem pustkowie, które zamieszkują wyłącznie koszmarne skorupiaki, chorujące na różnego rodzaju nowotwory. Zwierzęta nie mają części kończyn, niektóre z nich są spuchnięte, pokryte guzami i licznymi pasożytami. Jednym słowem wyglądają koszmarnie.

14. Wyspa Reunion

buhamster.com

Reunion to francuska wyspa na Oceanie Indyjskim, która szczyci się przydomkiem najbardziej niebezpiecznej na świecie. Od 2011 roku miało tam miejsce 20 ataków rekinów na ludzi, z czego 8 było śmiertelnych. Wynika z tego, że w ciągu ostatnich 6 lat aż 16% wszystkich ataków rekinów miało miejsce właśnie tam.

15. Plaża Bolina, Kalifornia

buhamster.com

Plaża jest częścią „Czerwonego Trójkąta” i jest niezwykle popularnym terenem łowieckim największego drapieżnika, żarłacza białego. Ten obszar przyciąga rekiny.

Źródło: buhamster.com

Czytaj: Kosmiczne miejsce w Krakowie, czyli wielkie otwarcie Cosmic Games Pub!