1,5 mln kwiatów w największym ogrodzie tulipanów w Azji

0
389
Indira Gandhi Memorial Tulip Garden to największy ogród tulipanów w Azji, położony u podnóża pasma górskiego Zabarwan w Srinagar. Zdjęcie: Facebook

1,5 miliona kwiatów w pełnym rozkwicie w największym w Azji ogrodzie tulipanów w Śrinagar.

Ponad 1,5 miliona tulipanów zakwitło w największym w Azji ogrodzie tulipanów w Indira Gandhi Memorial Tulip Garden, w Śrinagar.

Kultowy indyjski ogród tulipanów jest teraz otwarty dla publiczności od 23 marca. Rozciąga się na obszarze ponad 30 ha nad brzegiem jeziora Dal, u podnóża pasma górskiego Zabarwan. Oto piękna wizualna uczta z ogrodu, którą możesz się cieszyć.

Facebook

Wielkie otwarcie ogrodu tulipanów odbyło się 23 marca 2022 roku.

Pomysł na ogród, rozłożony na 30 hektarach u podnóża ośnieżonego pasma Zabarwan, miał na celu przyspieszenie sezonu turystycznego w dolinie o dwa miesiące.

W ogrodzie znajduje się 1,5 miliona kwiatów tulipanów, żonkili, hiacyntów i szafirów.

W ogrodzie można znaleźć pozornie niekończące się rzędy różnokolorowych tulipanów, które razem tworzą piękną, abstrakcyjną paletę kolorów.

Czytaj: W tych 8. miejscach w Europie wiosna jest najpiękniejsza

Facebook

Średnia żywotność kwiatów tulipanów wynosi od trzech do czterech tygodni, ale ulewne deszcze lub zbyt duże upały mogą je zniszczyć.

Dział Kwiaciarstwa sadzi cebulki tulipanów stopniowo, tak aby kwiaty pozostały w ogrodzie przez miesiąc lub dłużej.

Turyści z całego kraju udają się do Śrinagar, aby odwiedzić ogród, w którym znajduje się ponad 1,5 miliona tulipanów w 60 różnych odmianach i kolorach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Indira Gandhi Memorial Tulip Garden został otwarty w 2007 roku w celu rozwoju kwiaciarstwa i turystyki w dolinie Kaszmiru.

Tak wyglądają tulipany w pełnym rozkwicie, w największym w Azji ogrodzie tulipanów w Śrinagar.

Czytaj: Świnka w różowych tulipanach

To dlatego Śrinagar jest znany jako „raj na ziemi”.

Twitter
Facebook
Facebook