15 powodów, dla których każdy powinien spać nago

0
834

Spanie to jedna z najważniejszych rzeczy dla ludzkiego ciała. Aby mieć w ciągu dnia dużo siły na wiele czynności, niezbędna jest dobra ilość snu.

Odpowiednia ilość snu nie tylko poprawia nasze samopoczucie, ale także przynosi korzyści zdrowotne. Niewystarczająca ilość snu prowadzi organizm do poważnych problemów, a wiele osób na całym świecie cierpi z powodu niewłaściwej ilości snu.

Czy wiesz, że spanie nago może przynieść dodatkowe korzyści zdrowotne? Czy to brzmi dziwnie? Bycie nagim może być bardzo niewygodne i dlatego ludzie nie lubią spać nago. Ale to prawda. Spanie nago daje wiele korzyści zdrowotnych i emocjonalnych.

Pierwszą korzyścią jest to, że pomaga ciału zachować chłód. Istnieje wiele badań, które mówią, że bycie chłodniejszym nie tylko pomaga zasnąć, ale także pomaga spać głębiej bez budzenia się w nocy. Poniżej poznacie więcej korzyści ze spania nago.

1. Spanie nago pomaga czuć się bardziej szczęśliwym i wolnym

Nie ma nic wygodniejszego niż leżenie w miękkim łóżku bez ubrania. Wyobraź sobie to uczucie. Jesteś wolny od wszystkiego. Żadnych obcisłych spodni ani bielizny, tylko Ty i Twoje łóżko. To uczucie pozwoli ci tylko spokojnie się uśmiechać i poczuć się swobodniej. Nie możesz zaprzeczyć, że to wspaniałe uczucie. Nie tylko pomaga czuć się wolnym, ale dobry sen sprawia, że jesteś jeszcze szczęśliwszy.

Zdjęcie: netdna-ssl.com

2. Dobry sen poprawia kondycję skóry i włosów

Dobra ilość snu pomaga naszemu organizmowi aktywniej wytwarzać melatoninę i hormony wzrostu. Spanie nago ma nie tylko te zalety, ale jest również korzystne dla gruczołów łojowych. Kiedy nasze ciało pozostaje chłodne, wytwarza więcej gruczołów łojowych, które pomagają naszej skórze w oddychaniu. Daje również szansę oddychania innym częściom ciała, które często przez cały dzień są zakryte warstwami ubrań.

Zdjęcie: garnierusa.com

3. Spanie w niższych temperaturach

Spokojny sen zmniejsza ryzyko zaburzeń metabolicznych, w tym cukrzycy i chorób serca. Niewystarczająca ilość snu zwiększa poziom hormonów głodu, kortyzolu i insuliny, które nie są dobre dla ludzkiego organizmu i zaburzają krążenie krwi. Badanie mówi, że spanie w niższych temperaturach pomaga w uzyskaniu przewagi metabolicznej w czasie. A spanie nago pomaga ciału zachować chłód.

Zdjęcie: pixabay.com

4. Głębszy sen

Czy cierpisz na bezsenność? Spróbuj spać nago przynajmniej przez jedną noc, a zobaczysz rezultaty. Spanie nago pomoże Ci utrzymać normalną temperaturę ciała. Co więcej, pomoże Ci to lepiej i głębiej zasnąć bez konieczności włączania klimatyzacji. Lekarze zalecają również osobom cierpiącym na bezsenność spanie nago.

Zdjęcie: www.telegraph.co.uk

5. Spowalnia proces starzenia

Spanie w ubraniu podnosi temperaturę ciała. Wpływa to na ludzki hormon wzrostu, który uwalnia regenerujące się komórki skóry. Jednak spanie nago kontroluje temperaturę ciała i spowalnia proces starzenia. Pomaga w uwalnianiu większej ilości ludzkich hormonów wzrostu i będziesz mieć mniej zmarszczek. Spanie nago to dobry pomysł, ponieważ zaoszczędzisz dużo pieniędzy, nie tracąc ich na pozbycie się zmarszczek.

Zdjęcie: pixabay.com

6. Lepsza cyrkulacja powietrza

Nasze ciało okrywają przez cały dzień obcisłe dżinsy, t-shirty i obcisła bielizna. W nocy możesz pozwolić swojemu ciału więcej oddychać, usuwając wszystko. Pot wokół ciała, zwłaszcza w zakrytych miejscach, takich jak pachy, stawy, daje tylko nieprzyjemny zapach ciała. Pomijanie piżamy i bycie nagim w łóżku daje Twojemu ciału szansę na wywietrzenie i pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.

Zdjęcie: microfilenetwork.com

7. Spanie latem jest bardziej znośne

Lato to trudny czas, aby dobrze się wyspać, a jeśli nie masz klimatyzatora w swoim pokoju, dobry sen będzie bardzo trudny do osiągnięcia. Ale zrzucenie ubrań może pomóc w zasypianiu bez klimatyzacji. Sypialnia będzie o wiele przyjemniejsza. Możesz nawet wyłączyć klimatyzator, aby zaoszczędzić parę groszy, po prostu zdejmując ubranie.

Zdjęcie: bustle.com

8. Poprawione krążenie krwi

Dobre krążenie krwi jest ważne dla zdrowego organizmu. Nawet najwygodniejsza bielizna pogarsza krążenie krwi. Zwiększenie krążenia krwi zapewnia nie tylko zdrowsze serce, ale także zdrowie mięśni i tętnic w całym ciele. Pomaga również organizmowi w promowaniu wzrostu komórek i funkcji narządów. Dobre krążenie krwi można utrzymać, śpiąc nago, ponieważ pomaga to ciału spokojnie odpocząć.

Zdjęcie: pixabay.com

9. Pomaga we wzroście mięśni i utracie wagi

Dobry sen jest bardzo ważny dla utrzymania prawidłowej wagi. Brak snu może prowadzić do przyrostu masy ciała. Co się stanie, jeśli nie śpisz 8 godzin na dobę? Wzrost poziomu hormonu zwanego kortyzolem we krwi, który jest odpowiedzialny za magazynowanie tłuszczu. Tak więc, gdy poziom kortyzolu wzrasta z powodu braku snu, możesz przybrać na wadze.

Czytaj: Co dzieje się z Twoim ciałem, jeśli śpisz 8 godzin dziennie

Zdjęcie: pixabay.com

10. Zmniejsza stres

Hormon zwany kortyzolem nie tylko powoduje przyrost masy ciała. Prowadzi też do stresującego życia. Osoby, które żyją w stresie, mogą cierpieć na bezsenność. Dobra ilość snu jest bardzo ważna, aby zmniejszyć poziom stresu z organizmu. Spanie nago pomaga ciału spokojnie spać, a tym samym zmniejsza poziom stresu organizmu, który prowadzi do zdrowego życia.

Zdjęcie: brightside.me

11. Lepsze relacje z partnerem

Jeśli jesteście w związku małżeńskim, spanie nago będzie bardzo korzystne dla Was obojga. Daje większą szansę na kontakt skóry ze skórą. Badanie przeprowadzone w 2014 roku wykazało, że pary, które spały nago, twierdziły, że są razem szczęśliwsze. Ten rodzaj snu prowadzi do szczęśliwszego życia, zwłaszcza jeśli chodzi o przytulanie. Spanie nago uwalnia dużą ilość oksytocyny, która prowadzi do dobrych uczuć na temat drugiej osoby.

Zdjęcie: huffingtonpost.com

12. Życie stanie się łatwiejsze

Kiedy zaczniesz spać nago, życie stanie się łatwiejsze. Nie musisz się martwić, w co się ubrać w nocy. Nie musisz kupować piżamy, a to pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze. Będziesz mieć mniej ubrań do wyprania i mniej ubrań do odłożenia. Musisz wyprać pościel, ale nie tak często, jak w przypadku prania piżamy.

Zdjęcie: pixabay.com

13. Prowadzi do bardziej aktywnego trybu życia

Spanie nago prowadzi do bardziej aktywnego życia. Nie wiesz jak? Po wyjściu z pracy ludzie przebierają się w piżamy i używają jej jako pretekstu do pozostania w domu i odpoczynku przez cały wieczór. Ale kiedy wiesz, że będziesz spać nago, będziesz mieć na sobie zwykłe ubrania i będziesz częściej wychodzić z domu, co jest dobre. Pozostawanie w domu prowadzi do siedzącego trybu życia.

Zdjęcie: lifehack.org

14. Lepsze życie małżeńskie

Kolejna korzyść ze spania nago? Czas dla dorosłych! Kontakt skóra do skóry, szczególnie z kimś, z kim jesteś, jest potężną formą medycyny umysł-ciało. Czynności, takie jak przytulanie uwalnia oksytocynę, hormon, który zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Obniża również poziom kortyzolu. Badanie przeprowadzone w USA na 1000 Brytyjczyków dowiodło, że pary, które śpią nago, są szczęśliwe w miłości w porównaniu z tymi, które śpią w ubraniach.

Zdjęcie: bestlifeonline.com

15. Spanie nago uszczęśliwia organy

Spanie nago pomaga skórze oddychać, a także ważne jest, aby wietrzyć te części ciała, które są pokryte warstwami ubrań przez cały dzień. Jest to niezbędne dla kobiet, szczególnie tych podatnych na drożdżakowe zapalenie pochwy i sromu. Uwolnienie kobiecych części intymnych i umożliwienie im oddychania pomaga zmniejszyć rozwój bakterii i zapobiega infekcjom. W przypadku mężczyzn spanie nago daje niższą temperaturę jąder, co pomaga w normalnym funkcjonowaniu funkcji rozrodczych.

Zdjęcie: classpass.com

Czytaj: Wrocław: to najpiękniejszy budynek jesienią!

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember