17-letnia pilotka ustanowiła rekord w samodzielnym locie dookoła świata

0
1782
17-letnia pilotka stała się najmłodszą osobą, która samotnie okrążyła świat małym samolotem po wylądowaniu w środę w Bułgarii, gdzie jej podróż rozpoczęła się pięć miesięcy temu. Źródło: Twitter

Nastolatka stała się najmłodszą osobą, która samotnie okrążyła świat w samolocie i pobiła przy tym rekord świata, który ustanowiła jej siostra. Z poniższego wideo widać, że jest wyraźnie zadowolona ze swojego osiągnięcia.

17-letnia Mack Rutherford wylądowała w środę swoim ultralekkim samolotem na pasie startowym w pobliżu stolicy Bułgarii Sofii, wpisując się przy tym na kartach historii.

Brytyjsko-belgijska 17-latka jest teraz najmłodszą osobą, która kiedykolwiek latała samotnie na całym świecie, i najmłodszą osobą, która zrobiła to w mikrolotach.

Rekordowy lot Mack Rutherford – dziewczyna pokonała 54 000 kilometrów w czasie 221 godzin lotu w 52 krajach.

Osobą, do której wcześniej należał ten rekord, była jej siostra Zara, której udało się dokonać tego samego wyczynu w wieku 19 lat w styczniu.

Czytaj: Córka poszła w ślady matki i została pilotką. Teraz latają razem

Mack Rutherford, 17-letnia pilotka belgijsko-brytyjska, została najmłodszą osobą, która samotnie latała na całym świecie małym samolotem. Źródło: Twitter

Po powrocie do miejsca, w którym zaczęła, Mack powiedziała, że ma nadzieję, że jej historia zachęci innych do podążania za marzeniami.

Powiedziała: „Po prostu podążaj za swoimi marzeniami, bez względu na to, ile masz lat – pracuj ciężko i idź naprzód, aby osiągnąć swoje cele”.

Chociaż jej siostrze odebrano akta już po kilku miesiącach, powiedziała, że ​​przez cały czas była za nią.

Zara powiedziała: „Kiedy ona latała, nieustannie starałam się utrzymywać kontakt i pomagać jej. Nasi rodzice dzwonili do niej codziennie, a ja włączałam się w te rozmowy.”

„Dawałam jej rady na trasie, w locie, żebym mogła się jej przydać”.

Podróż Macka poprowadziła ją przez 52 kraje i pięć kontynentów w czasie, odkąd opuściła ziemię 23 marca.

Podczas swojej podróży obchodziła swoje 17. urodziny.

MMaca uzyskała licencję pilota w 2020 roku, co czyni ją wówczas najmłodszym pilotem na świecie.

Nastoletnia pilotka (Mack Rutherford, 17 lat) stała się najmłodszą osobą, która samotnie latała po całym świecie małym samolotem. Źródło: Twitter

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podróż zaczęła się w Bułgarii, ponieważ jej sponsorzy ICDSoft mają swoją siedzibę w stolicy i zgodzili się pożyczyć jej samolot.

Nawiasem mówiąc, tym samolotem jest Shark Aero, który jest najszybszym ultralekkim samolotem na świecie, zdolnym do prędkości do 300 kilometrów na godzinę.

Niebo nie zawsze było czyste dla Macka podczas jej podróży, a monsuny, burze piaskowe i ekstremalne upały powodowały pewne opóźnienia.

Pozwolenia i biurokracja również były czynnikiem, powodującym zmiany w zaplanowanej trasie lub opóźnienia.

Wszystko to jednak było do pokonania przez młodziutką dziewczynę, ponieważ w środę w Bułgarii została powitana przez spory tłum, w tym członków jej rodziny.

Czytaj: Jedyny ośrodek w Polsce, który przybliża zasady funkcjonowania portu lotniczego

Teraz Mack postanowiła wrócić do szkoły i skupić się na swojej edukacji.

„Następną rzeczą, którą zamierzam zrobić, to wrócić do szkoły i nadrobić zaległości” – powiedziała.

Gratulacje dla 17-letniej Mack Rutherford, która została najmłodszą pilotką, jaka kiedykolwiek latała samotnie dookoła świata. Źródło: Twitter

wad

Brak postów do wyświetlenia