18 niezwykle motywujących filmów

0
484

Za nami już prawie jeden miesiąc Nowego Roku! Na pewno wypisałeś cele, które chcesz osiągnąć w 2021 roku, a ja przygotowałam listę filmów, które zainspirują Cię do osiągnięcia tych celów!

1. Męski sport

Członkowie drużyny futbolu amerykańskiego Marshall University z Huntington w Wirginii giną w katastrofie lotniczej. Obywatele są w szoku. Drużyna traci wszystkich swoich głównych trenerów i prawie wszystkich swoich zawodników naraz, a teraz losy drużyny i samego miasta są niepewne. Czy ten zespół będzie w stanie ponownie awansować do mistrzostwa? Ten problem spozywa na barkach młodego trenera Jacka Lengyela.

2. Annapolis

Jake Huard wstępuje do prestiżowej Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis. Młody człowiek nie zdaje sobie sprawy, że poważne wyzwania dopiero nadejdą, w tym zdobycie szacunku u najsurowszego oficera Akademii. Film jest opowieścią o sile, honorze i uporze, z którym możne realizować swoje marzenia.

Czytaj: 13 ujęć z filmu „Titanic”, które zdradzają, jak kręcono sceny

3. Moneyball

skglobalentertainment.com

Drużyna baseballowa w Oakland przechodzi ciężkie czasy: jej najlepsi gracze opuścili drużynę, aby wejść do innych klubów. Billy Beane, jej dyrektor generalny, ignoruje ich kłopoty finansowe i tworzy konkurencyjną drużynę baseballową.

Czytaj: Poznań: kina studyjne w fatalnej sytuacji

4. Najwspanialsza gra w dziejach (The Greatest Game Ever Played)

Wszyscy wiedzą, że golf to gra dla dżentelmenów. Francis Ouimet, dorastający w biednej rodzinie pracowników, marzył o tym, by stać się tak dobrym w golfa, jak jego idol, niezwyciężony Harry Vardon.

Pasji Francisa nie podziela jego ojciec, który uważa, że młodzian powinien iść do szkoły, a potem znaleźć dobrą pracę, aby utrzymać rodzinę, a nie tracić czasu na grę, która nie da mu nic poza satysfakcją ze zwycięstwa.

Po zaproponowaniu Francisowi udziału w turnieju juniorów, którego zwycięzca przechodzi do US Open, Francis musi dokonać wyboru między szacunkiem ojca a szansą na spełnienie swoich marzeń.

johannesfloe.com – Art to remember

5. Po prostu walcz!

Jake Tyler, jego matka i młodszy brat przeprowadzają się do Orlando na Florydzie. W miejscowej szkole dla bogatych dzieci Jake znajduje półpodziemny klub walki. Po publicznej walce, w której nie udało mu się obronić, decyduje się dołączyć do klubu MMA. Jake znajduje mistrza, Jeana Roquę, który uczy go walki. Jean ma jeden warunek: jego uczniowie nigdy nie powinni wykorzystywać swoich wyuczonych umiejętności walki dla osobistych zainteresowań.

6. Vince niepokonany

Straciwszy żonę i pracę, 30-letni Vince Papale postanawia zrealizować swoje marzenie: zostać członkiem profesjonalnej drużyny futbolu amerykańskiego. Vince bierze udział w konkursie organizowanym przez trenera Philadelphia Eagles, który zaprosił wszystkich chętnych do zmiany jednego z zawodników. Dzieje się cud: Papale zajmuje cenne miejsce. Nie wie, że to dopiero początek jego kłopotów.

7. Piękny umysł

John Forbes Nash Jr., matematyczny geniusz, dokonał niewiarygodnego odkrycia w teorii gier, które przyniosło mu międzynarodową sławę. W tym samym czasie, wyniosły i popularny wśród kobiet, Nash spotyka kobietę, która wywraca jego życie do góry nogami. Mężczyzna cierpi na schizofrenię i po kilku latach choroba nasila się. W 1994 Nash otrzymuje nominację do Nagrody Nobla za swoją teorię.

8. Klasa pana Tourette’a

Brad od wczesnego dzieciństwa marzył o zostaniu nauczycielem. Jest tylko jeden haczyk: od szóstego roku życia cierpiał na nieuleczalną chorobę, która powoduje tiki ruchowe i wokalne, których nie można opanować. Brad nie chce się poddać ani zdradzić swojego marzenia.

9. Step Up 2, znany też jako Step Up 2: The Streets

Dzięki namowom młoda tancerka uliczna, Andie, rozpoczyna naukę w  Maryland School of the Arts (MSA). Podczas studiów dziewczyna stara się udowodnić swoim nauczycielom, że jest równa innym uczniom i że jest godna, aby być w tej szkole. Dziewczyna zostaje wyrzucona z grupy „410”, w którą mieli razem wystąpić w nielegalnym turnieju tańca „the Streets”.

Andie tworzy własną grupę z Chase, najlepszym i najseksowniejszym uczniem MSA. Tancerka przechodzi długą i wymagającą walkę. Między Chase’em a Andie rozwija się uczucie.

10. Nietykalni

arktimes.com

Bogaty arystokrata Philippe, który uległ wypadkowi, zatrudnia opiekuna. Trudno znaleźć mniej odpowiednią osobę do tej pracy: Driss, młody mieszkaniec przedmieść, właśnie wyszedł z więzienia. Pomimo niepełnosprawności Philippe’a, Drissowi udaje się wprowadzić szczęście i przygody do życia arystokraty.

11. The Social Network

Projekt sieci społecznościowej dwóch kolegów z Uniwersytetu Harvarda zmienił ich życie na zawsze: stając się międzynarodową sensacją, wkrótce czyni ich najmłodszymi milionerami w Stanach Zjednoczonych. Smakują sukcesu, popularności i uznania. Młodzi mężczyźni przeżywają między sobą coraz więcej konfliktów, a przyjaźń staje się wspomnieniem.

12. Wielki Mike

To prawdziwa historia oparta na amerykańskim piłkarzu Michaelu Oherze, który grał dla Baltimore Ravens. Był wycofanym, czarnym nastolatkiem, który był bezdomny. Zabezpieczona biała rodzina przyjęła go jako jednego ze swoich. To życie w nowym środowisku całkowicie zmienia przeznaczenie Michaela. Na pewno warto to obejrzeć.

13. Jak zostać królem

Dla księcia Alberta, księcia Yorku, wystąpienia publiczne to koszmar, bo każde słowo przed mikrofonem jest dla niego wyzwaniem. Książę nie marzy o przymierzaniu królewskiej korony, ale okoliczności przerywają jego plany. Jego starszy brat został zrzeczony z tronu, więc Albert pozostaje jedynym pretendentem. Jak każdy król, musi nauczyć się przemawiać publicznie.

14. The Gabby Douglas Story

To prawdziwa historia młodej gimnastyczki Gabrielle Christiny Victorii Douglas, która była pierwszą afroamerykańską gimnastyczką. Ta historia opowiada o wzlotach i upadkach i pokazuje zdolność młodego sportowca do pokonywania trudności i znajdowania drogi do niesamowitego sukcesu.

15. Kwiat pustyni

Historia Waris Dirie – znanej modelki z Somalii, która w wieku 13 lat uciekła przed rodziną, dotarła do Mogadiszu, a następnie udała się do Londynu. Waris była pierwszą, która publicznie potępiła praktyki okaleczania żeńskich narządów płciowych i stworzyła FGM Fund, aby z tym walczyć.

16. United

Zima 1958. W wyniku katastrofy lotniczej w Monachium zginęła legendarna drużyna piłkarska „Manchester United”: dziennikarze, pracownicy, członkowie – wszyscy zginęli. Zawodnicy, którzy mieli średnio około 22 lat, zasłynęli nie tylko swoim talentem, ale także swoim udziałem w „Manchesterze United”. Młody asystent trenera Jimmy Murphy, który cudem ocalał, postanawia sprowadzić zniszczoną drużynę z powrotem. do życia za wszelką cenę.

17. Wolność słowa

Erin Gruwell uczy angielskiego w szkole dla uczniów z grup ryzyka. Wszyscy pochodzą z trudnych rejonów Los Angeles, są podzieleni na gangi i narodowości i nie obchodzi ich szkoła. Ci uczniowie nie byliby w stanie ukończyć szkoły, ale Erin próbuje ich zrozumieć i kochać, chociaż nie może zmusić ich do nauki języka obcego.

18. Teoria wszystkiego

Ta historia jest oparta na historii wielkiego fizyka Stephena Hawkinga i jego żony, o tym, jak możesz pokonać wszystkie życiowe wyzwania, jeśli nie jesteś sam, i jak miłość i wsparcie najbliższych i najdroższych mogą zdziałać magię.

Źródło: brightside.me