19 porad i sztuczek psychologicznych, które zmienią Twoje życie

0
404
views

Ludzie zawsze będą ci to mówić – aby osiągnąć cokolwiek, zawsze trzeba na to ciężko pracować. Ale czy to naprawdę odnosi się do życia codziennego? Dlaczego miałbyś akceptować trudną drogę, skoro możesz nauczyć się kilku trików, które znacznie ułatwią życie?

Istnieje kilka bezstresowych sposobów osiągnięcia czegoś, czego zwykle pragniesz, a nauczenie się, jak to zrobić, uczyni Cię mądrzejszą osobą. Oto 19 praktycznych sposobów na zdobycie więcej bez stresu.

1. NAJTAŃSZE PRODUKTY W SKLEPIE UMIESZCZANE SĄ NA GÓRNYCH PÓŁKACH

To cel prawie każdej kobiety, szukanie tańszych produktów, a nie kupowanie markowych rzeczy, które kosztują fortunę. Pamiętaj, że najtańsze produkty na sklepowych półkach są zawsze najwyżej i niezmiennie poza zasięgiem, nigdy na wysokości oczu.

Źródło: buzzfeed.com

2. ŚWIECE BĘDĄ TRWALSZE, JEŚLI WŁOŻYSZ JE DO ZAMRAŻALKI

Czy znałaś ten trik? Świece nie są tanie, a jeśli jesteś przyzwyczajona do ich używania, musisz mądrze ich używać, aby trwały dłużej. Można to osiągnąć, umieszczając je w zamrażarce na kilka godzin przed ich użyciem.

Źródło: pixabay.com

3. ABY SPRAWDZIĆ JAKOŚĆ ATRAMENTU DO DRUKARKI, WYDRUKUJ LOGO GOOGLE

Zgadza się; logo Google ma wszystkie główne kolory, więc wydrukowanie tego logo ujawni jakość druku Twojej drukarki i to, czy zarysy kolorów wyglądają dobrze, czy nie.

4. IM SZYBCIEJ JESZ, TYM SZYBCIEJ ZYSKUJESZ NA WADZE

Badania dowiodły, że im szybciej jesz, tym szybciej przybierasz na wadze. Naukowcy udowodnili, że ci, którzy szybciej jedli przytyli 2 kg, w porównaniu z tymi, którzy jedli wolniej i przytyli 0,6 kg przy tej samej ilości pożywienia.

Źródło: pl.freepik.com

Czytaj: Najlepszy sposób na odpowiednie odżywianie zgodnie z kształtem ciała

5. CO ZROBIĆ, ABY ZWIERZĘTA ZACHOWYWAŁY SIĘ PRZYJAŹNIEJ W ZOO

Jeśli chcesz, aby zwierzęta były spokojne i wyglądały na bardziej przyjazne, zamiast się chować, po prostu ubierz te same kolory, co pracownicy zoo. Zwierzęta nie będą się Ciebie bać i nie będą się chować.

Źródło:  www.stlzoo.org

6. TEN OWOC PODNOSI CIĘ NA DUCHU I SPRAWIA ŻE JESTEŚ SZCZĘŚLIWA

Banan jest znany jako owoc szczęścia. Zjedzenie tylko jednego banana na śniadanie może poprawić nastrój i pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Jest to spowodowane aminokwasem obecnym w bananach zwanym tryptofanem, który wytwarza serotoninę, która zapewnia dobre samopoczucie.

Źródło:  factualfacts.com

7. KAWA PRZED TRENINGIEM POMAGA SPALIĆ TŁUSZCZ

No cóż, po pierwsze, jeśli chcesz mieć źródło błyskawicznej energii przed treningiem i nie chcesz spożywać żadnych węglowodanów ani cukru, to czarna kawa jest idealnym napojem energetyzującym przed treningowym. Kawa przed treningiem zwiększa również metabolizm i spala tłuszcz.

Źródło: lifealth.com

8. JEŚLI CIĘ UKĄSI KOMAR, OTO, CO POWINIENEŚ ZROBIĆ

Kiedy ukąsi cię komar, natychmiast ogrzej to miejsce. Zatrzymuje to reakcję i usuwa swędzenie z ugryzienia. Ale to nie znaczy, że powinieneś przykładać bardzo gorącą łyżkę, ponieważ nie chodzi o to, abyś poparzyła skórę.

Źródło: kinja-img.com

9. JEDNA RZECZY, KTÓRĄ NALEŻY ZROBIĆ, DZWONIĄC POD NUMER 911

Dzwoniąc pod numer 911 w nagłym przypadku, pamiętaj o ujawnieniu i udostępnieniu swojej lokalizacji. W ten sposób jeszcze przed zakończeniem rozmowy operator wyśle pomoc. Staje się to funkcją ratującą życie, gdy jest tragiczna sytuacja awaryjna.

Źródło: grunge.com

10. DRZEMKA W DZIEŃ ZWIĘKSZA PAMIĘĆ I ZMNIEJSZA RYZYKO CHOROBY KRĄŻENIA

Krótka drzemka w ciągu dnia jest znacznie lepsza niż spanie dłuższe niż 9 godzin bez przerwy. Drzemanie w ciągu dnia poprawia pamięć i funkcje mózgu oraz zapobiega ryzyku problemów z sercem. Spanie przez 9 godzin bez przerwy zaburza odporność.

Źródło: foreveryoungcompany.com

11. ARBUZ DZIAŁA JAK WIAGRA

Badania dowiodły, że jedzenie arbuza działa prawie tak samo jak przyjmowanie wiagry, ponieważ owoc ten pomaga również rozszerzyć i rozluźnić naczynia krwionośne. Pamiętaj więc, że kiedy masz problemy z libido i erekcją, codzienne jedzenie arbuza może poprawić stan.

Źródło: www.drweil.com

12. SŁUCHANIE MUZYKI POPRAWIA TRENING

Kiedy ćwiczysz, słuchanie muzyki jest dobrą rzeczą, ponieważ badania wykazały, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może pomóc Ci podnieść o 15% więcej wagi niż zwykle. Muzyka jest w rzeczywistości dobrym akompaniamentem do ćwiczeń.

Źródło: huffpost.com

Czytaj: W Poznaniu rusza akcja “Zgotujmy razem trochę dobra”

13. JEŚLI CHCESZ COŚ SOBIE PRZYPOMNIEĆ, ZACIŚNIJ PIĘŚCI

Kiedy próbujesz sobie przypomnieć coś, co wydarzyło się jakiś czas temu i walczysz z tym, zaciśnij pięść. To poprawia i pobudza aktywność mózgu oraz poprawia pamięć.

Źródło: alterthecourse.com

14. UŻYWANIE LEWEJ RĘKI DO AKTYWNOŚCI ZWIĘKSZA MOC MÓZGU

Nie jest to dokładnie lewa ręka sama w sobie; to niedominująca ręka, której musisz użyć. Jeśli jesteś osobą praworęczną, używaj lewej ręki do czynności, takich jak mycie zębów i odwrotnie. Użycie niedominującej ręki sprawia, że mózg działa inaczej i poprawia zdolność radzenia sobie ze wszystkimi rodzajami zadań.

Źródło:  fsmedia.imgix.net

15. SŁUCHANIE GŁOŚNEJ MUZYKI USPOKAJA

Nie! Nie będziesz głucha. Według naukowca dr Genevieve Dingle słuchanie głośnej muzyki uspokaja i pomaga się zrelaksować.

Źródło: pixabay.com

16. ZIELONA HERBATA PRZED SNEM POMAGA SPALAĆ KALORIE PODCZAS SNU

Tak! Czy to nie jest niezwykła informacja? Wypita zielona herbata przed pójściem spać poprawia metabolizm i pomaga spalać kalorie nawet podczas snu. Przeprowadzono kilka badań nad tym efektem, które również stwierdzają, że zielona herbata oprócz tego, że jest doskonałym napojem odchudzającym, zawiera przeciwutleniacze dla lepszego zdrowia.

Źródło: pl.freepik.com

17. JEŚLI NIE MOŻESZ ZASNĄĆ, WYPRÓBUJ ĆWICZENIE 4-7-8

Ćwiczenie 4-7-8 wymaga wykonania następujących czynności:

  • Zrób wdech przez nos, licząc do 4
  • Wstrzymaj oddech, licząc do 7
  • Zrób wydech przez usta 8 razy
  • Powtórz ten cykl co najmniej 4 razy.
Źródło: quarespace.com

18. W RAZIE LĘKU SPOŻYWAĆ JOGURT BEZTŁUSZCZOWY

Jeśli czujesz niepokój, zjedz jedną porcję beztłuszczowego jogurtu lub garść orzechów. Oba produkty zawierają aminokwasy, które pomagają wyciszyć i zrelaksować się. Badania dowiodły, że probiotyki zawarte w jogurcie obniżają poziom hormonów stresu w naszym organizmie. Dzieje się tak, ponieważ badania dowiodły, że jelita i mózg są ulicą dwukierunkową i prędzej czy później niepokój przejawia się również w problemach żołądkowo-jelitowych.

19. KIEDY CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK KTOŚ CZUJE O Tobie

Jeśli chcesz wiedzieć, co ktoś o Tobie myśli, po prostu obserwuj jego język ciała. Skrzyżowane ręce i nogi odzwierciedlają obronną postawę wobec Ciebie połączoną ze sceptycyzmem. „Otwarte pozy” wykazywały bardziej otwartą postawę, która pozytywnie reaguje na to, co mówisz.

johannesfloe.com – Art to remember