20 szkodliwych nawyków, które odstraszają ludzi (i co robić zamiast tego)

0
235
Zdjęcie: Pixabay

Każdy ma niepożądane cechy, które sprawiają, że jest się nieatrakcyjnym, ale czy wiesz, że te rzeczy mogą zagrażać Twoim związkom? Jak często byłeś zapraszany na pierwszą randkę, ale nigdy nie doszło do drugiej? Twoje niepożądane cechy mogą być winne, ponieważ mogą odstraszać ludzi.

Przypomnij sobie swoje życie, kiedy straciłeś dobrą pracę lub zerwane relacje, których nigdy nie rozumiałeś. Twoja metoda interakcji z innymi może sprawić, że będziesz wydawał się atrakcyjny lub nieatrakcyjny dla innych.

Teraz musisz zdać sobie sprawę, że nikt nie jest doskonały i każdy ma jakąś toksyczną cechę lub dwie unoszące się w pobliżu, ale ważne jest, abyś miał te rzeczy pod kontrolą dla swojego długoterminowego szczęścia.

20 szkodliwych nawyków, które odstraszają ludzi

Czy wiesz, kiedy zachowujesz się na tyle słabo, by zmienić swój sposób myślenia? Być może nie jesteś świadomy tego, co się dzieje i potrzebujesz wskazówek. Oto niektóre z najczęstszych cech, które odstraszają ludzi i co możesz zrobić, aby je rozwiązać.

Pixabay

1. Bycie pochłoniętym sobą odstraszy ludzi

Osoby zaabsorbowane sobą myślą o sobie bardziej niż inni. Są szanse, że nie zdajesz sobie sprawy, że zachowujesz się w ten sposób. Jednak może to być jeden z głównych powodów, dla których nikt nie chce spędzać z Tobą czasu.

Bycie zaabsorbowanym sobą jest dysfunkcją psychiczną. Są to powszechnie obserwowane maniery w patologicznym narcyzmie.

Aby naprawić to zachowanie, zachowuj zaangażowanie w życie innych ludzi i mniej mów o sobie i swoich codziennych wydarzeniach. Dodatkowo pomoc psychiatry może być konieczna, ponieważ może to być ukryte zaburzenie osobowości.

2. Jesteś niepewny

Czy ciągle potrzebujesz kogoś, kto Cię umocni i pomoże naprawić Twoje problemy? To bardzo denerwujące, gdy zawsze jesteś niepewny i potrzebujesz potwierdzenia, a ludzie nie lubią przyjaciół, których trzeba stale wspierać.

Chociaż każdy ma w sobie rzeczy, których nie lubi, musisz kochać siebie za to, kim jesteś w życiu. Zacznij pracować nad swoją niepewnością, aby stać się lepszą osobą.

3. Bycie niegrzecznym może odstraszyć ludzi

Nigdy nie jest w porządku być niemiłym dla innych. Jeśli jesteś znany z robienia wielkich scen, głośnego mówienia, wyzywania lub robienia zamieszania w miejscach publicznych, możesz odstraszyć ludzi.

Aby to naprawić, naucz się milczeć, nawet gdy umierasz z chęci powiedzenia czegoś. Rozsądnie jest obserwować więcej, a mniej mówić. Jeśli ciągle jesteś niegrzeczny, musisz zbadać siebie i zobaczyć, dlaczego odczuwasz potrzebę rzucania się na innych.

4. Jesteś zazdrosny o innych

Zazdrość to skomplikowane uczucie. Jeśli masz wobec siebie wysokie wymagania, za każdym razem upadniesz. Zacznij być wdzięczny za to, co masz i za wszystkie błogosławieństwa dane przez Wszechświat.

Pamiętaj, że życie to nie rywalizacja i nie mierzysz postępów. Żyj najlepiej jak potrafisz dla siebie i swojej rodziny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Fałszywe nastawienie na ofiarę może odstraszyć ludzi

Jedną z najgorszych osób w pobliżu jest ktoś, kto nieustannie gra ofiarę. Każdy ma w swoim życiu rzeczy, które go zraniły lub spowodowały znaczną traumę, ale ucz się, jak wznieść się ponad te rzeczy.

Musisz przestać narzekać i zobaczyć siebie jako osobę, a nie kogoś, kto został rozbity na milion kawałków. Uzyskaj poradę, jeśli pomoże ci to przetworzyć to, co się wydarzyło, i naucz się, jak sobie z tym poradzić.

Czytaj: Po tych zachowaniach rozpoznasz toksyczną osobę

6. Oszukiwanie

Nigdy nie wygrasz, jeśli będziesz oszukiwać i ciąć rogi. Są to świadome zachowania, które robisz z własnego wyboru, więc nie usprawiedliwiaj ich.

Jeśli chcesz, aby ludzie Cię kochali i szanowali, upewnisz się, że nie robisz niemoralnych rzeczy. Oszukiwanie może być uważane za oszustwo, a także nie jest uczciwe wobec siebie lub osób wokół Ciebie.

7. Chwalenie się

Osoba zarozumiała jest tak samo zła, jak osoba egocentryczna. Nikt nie chce wiedzieć, ile zapłaciłeś za dom lub ile jest na Twoim koncie bankowym. Skoncentruj się na byciu pokornym i pomijaniu w rozmowach dolarów i centów.

Czytaj: Poznańskie lotnisko podsumowało ubiegły rok

8. Zewnętrzna strona jest ważniejsza niż wnętrze

Nie skupiaj się zbytnio na tym, co jest na zewnątrz, ale musisz skoncentrować swoją energię na doskonaleniu wnętrza. Ubrania, które nosisz, fryzura czy torebka, którą nosisz, nie zdefiniują Cię jako osoby. Jednak to, jak traktujesz ludzi, będzie tym, czego ludzie używają do osądzania Ciebie. Bądź miły!

9. Brak empatii może odstraszyć ludzi

Empatia dla innych jest niezbędna. Musisz mieć współczucie dla tych wokół Ciebie. Nigdy nie angażuj się w zachowania takie jak dźgnięcie noża w plecy lub okrucieństwo z jakiegokolwiek powodu, ponieważ to tylko pokazuje, jak bardzo jesteś niewrażliwy.

Kiedy ktoś cierpi, zrób wszystko, aby wejść w jego buty i zrozumieć jego sytuację. Czasami musisz kopać głęboko, aby znaleźć to współczucie, które w Tobie tkwi.

10. Ciągłe poszukiwanie uwagi i potwierdzenia

Przebywanie wśród ludzi, którzy zawsze potrzebują potwierdzenia innych, jest wyczerpujące. Nie musisz udowadniać swojej wartości, co jest bardzo wyczerpujące dla osób wokół Ciebie. Przestań się nadmiernie przejmować tym, jak wyglądasz dla innych, ponieważ musisz siebie kochać, taki jaki jesteś.

Media społecznościowe podsycają te osoby, które potrzebują potwierdzenia. Niektórzy ludzie opierają swoje decyzje i życie na aprobacie innych. Te zachowania związane z poszukiwaniem uwagi często zaczynają się w dzieciństwie z powodu zaniedbań lub innych urazów. Przestań szukać komplementów i naucz się dokonywać własnych wyborów w oparciu o to, co Cię uszczęśliwia.

Pixabay

11. Jesteś zawodny

Kiedy mówisz, że zamierzasz coś zrobić, musisz to zrobić. Ludzie nienawidzą, gdy ktoś nie jest wiarygodny, a nie zdobędziesz wielu przyjaciół, gdy nie będą mogli na Ciebie liczyć.

12. Uparty perfekcjonizm

Perfekcjonizm jest szaleństwem wielu, ponieważ powoduje, że stajesz się nastrojowy i nigdy nie jesteś zadowolony. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały, a życie pełne jest ewolucji. Bądź cierpliwy i przestań tak wiele od siebie wymagać. Takie zachowanie nie tylko odstraszy innych, ale doprowadzi Cię do szaleństwa.

13. Nadmierna rywalizacja może odstraszyć ludzi

Dobrze jest prowadzić niewielką rywalizację, ponieważ pomaga ci to osiągnąć cel. Jednak ciągłe porównywanie z innymi może być niebezpieczne. Nie musisz „wyrównywać” swojego sąsiada i musisz się nauczyć, że to, czy masz mniej, czy więcej, nie ma znaczenia. Podróż życia polega na pomaganiu sobie nawzajem w drodze.

14. Nie potrafisz odpuścić

Dlaczego ludzie nie mogą po prostu odpuścić? Jasne, zmiana nie jest łatwym procesem, ale zdrowo jest porzucić rzeczy, które Cię powstrzymują. Spróbuj ponownie skoncentrować myśli i naucz się zmieniać nastawienie, ponieważ pomoże ci to uwolnić uczucia, które nosisz w sobie.

15. Pesymizm

Nikt nie chce cały czas być z ludźmi, którzy są nastrojowi i pesymistyczni. Pomogłoby, gdybyś zaczął od zmiany nastawienia. Cyniczni ludzie nie są szczęśliwi i zawsze można znaleźć rzeczy, za które można być wdzięcznym i szczęśliwym.

16. Oceniasz innych

Osoba oceniająca patrzy na wszystkich innych i wytyka ich wady i porażki, aby uniknąć patrzenia na własne. Jeśli zaangażujesz się w takie zachowanie, prawdopodobnie masz poważne problemy, które musisz naprawić.

Kiedy ktoś ma kłopoty, dlaczego nie wyciągnąć do niego ręki, zamiast go osądzać? Twoje wysokie oczekiwania z pewnością odstraszą ludzi.

17. Kłamiesz i jesteś nieuczciwy

Nikt nie lubi kłamcy i pamiętaj, że Twoje kłamstwa zawsze będą na pierwszym planie. Bądź szczery, bez względu na to, jak bardzo to boli, i nie chowaj się za opowieściami, które tworzysz, aby uciec od prawdy. Jeśli chcesz odstraszyć ludzi, nieuczciwość jest jedynym sposobem, aby to zrobić.

18. Brak samokontroli emocjonalnej

Jeśli nie potrafisz zarządzać swoimi emocjami, jesteś jak bomba czekająca na wybuch. Ludzie nie lubią przebywać w towarzystwie ludzi, którzy mogą nagle się odpalić i nie chcą być kojarzeni z osobami, które stale tracą spokój. Prawdopodobnie jesteś zestresowany, masz za dużo na sobie i masz problemy z gniewem. Poradnictwo i samoopieka mogą zdziałać cuda, aby opanować te emocje.

19. Nie ma linii między przyjaciółmi a wrogami

Nie dokonujesz porównań między przyjaciółmi a wrogami, ponieważ widzisz ich obu w tej samej kategorii. Przestań wszczynać kłótnie z innymi i choć raz naucz się ufać ludziom. Pomogłoby, gdybyś kibicował swoim przyjaciołom i nie czekał, aż dźgną Cię w plecy.

20. Przyjmujesz rzeczy zbyt osobiście

Czy uważasz, że wszystko, co zostało powiedziane lub zrobione, jest skierowane bezpośrednio do Ciebie? Musisz zdać sobie sprawę, że wiele osób mówi i robi rzeczy bardziej skupione wokół siebie i zwykle nie są dla Ciebie bezpośrednią zniewagą. Musisz jednak nauczyć się akceptować konstruktywną krytykę, jeśli odbywa się to z odpowiednim nastawieniem.

Jeśli chcesz mieć zdrowe życie i być produktywnym, nauczysz się przestać pozwalać opiniom innych określać Twoje uczucia.

Pixabay

Czy z jakimiś toksycznymi zachowaniami z tej listy zmagasz się w swoim życiu? Nawet najlepsi ludzie mają głęboko zakopane wady osobowości, które czasami podkradają się do Ciebie. Kluczem do rozwiązania tych problemów jest bycie ich świadomym, a kiedy rozpoznasz rzeczy, które odstraszają ludzi, możesz powstrzymać te zachowania i rozwinąć nowe, zdrowsze.