21.08 – Światowy Dzień Optymisty

0
354
Grunt to pozytywne myślenie. Zdjęcie: pixabay.com

Dzień Optymisty jest świętem obchodzonym od 2016 roku. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną.

Światowy Dzień Optymisty został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, która poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  

Optymista kojarzy się z człowiekiem zadowolonym. Jest to człowiek o pozytywnym usposobieniu, zachowujący dobry humor bez względu na to, co go spotyka. Tyle można w wielkim uproszczeniu powiedzieć. Dla optymisty szklanka jest zawsze do połowy pełna. Optymista stara się sobie poradzić ze złymi doświadczeniami. Mierzy się ze swoimi porażkami i stara się je przekuć w coś dobrego, wyciąga z nich wnioski.

Czytaj: Psychologia życia: jak cieszyć się życiem? 10 sposobów, by przestać gonić za szczęściem

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że optymista jest przekonany, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Optymiści mają bardzo dużo energii do działania. W życiu codziennym mają dużo siły. Wierzą w pozytywne zakończenie każdej historii. Mimo to życie optymisty nie zawsze jest szczęśliwe i usłane różami.

Nawet największy optymista miewa czasem dołki lub doświadczenia, które podcinają mu skrzydła. Potrafi jednak wyjść z takich sytuacji silniejszy. Dla optymisty dobre zdarzenia zawsze przeważają nad złymi. Optymista potrafi dostrzec wszystko co dobre i cieszyć się z tego.

Optymista dostrzega związek pomiędzy wiarą we własne siły i możliwości, a osiąganiem sukcesów. Optymista nie czeka, aż coś się zrobi samo, nie liczy na mannę z nieba, ale ciężko pracuje i dąży do osiągnięcia celu. Optymista wie, że w życiu nie ma nic za darmo i że do wszystkiego trzeba dojść własną pracą.

Według badań Tali Sharot i Elizabeth Phelps z New York University optymizm powiązany jest z budową ludzkiego mózgu.

Z okazji Dnia Optymisty życzę każdemu pogody ducha, radości i optymistycznego patrzenia na życie. Wierzmy we własne siły, wyznaczajmy sobie cele i osiągajmy je. Optymistycznego dnia wszystkim Czytelnikom F7 🙂

Czytaj: Fontanna z krakowskiego Rynku dostała drugie życie

Blue link: https://www.tbgtechco.com