22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt!

0
721
views

fot: źródło

Czy wiecie, że w drugiej połowie maja obchodzimy niezwykle wyjątkowy i piękny dzień? Otóż właśnie dziś, 22 maja, świętujemy Dzień Praw Zwierząt! To niezwykle ważna data, którą wszyscy powinniśmy celebrować – nie mówiąc o respektowaniu tego święta, ponieważ głęboko wierzymy, że każdy z nas kocha zwierzęta i traktuje je z szacunkiem. Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony przez Klub Gaja, aby podkreślić wagę Ustawy o ochronie zwierząt, którą polski parlament przyjął w 1997r. Wszystko to za sprawą nas, ludzi, bowiem aby wprowadzić ustawę w życie, Klub Gaja stworzył petycję, którą podpisało…600 tysięcy osób! Była to zdecydowanie największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ustanowienia Dnia Praw Zwierząt – w imieniu swoim, jak i wszystkich zwierzaków!

fot: źródło

Przeczytaj: V Małopolski Kongres Kobiet

Zwierzęta to istoty żywe, a każda żywa istota odczuwa, czuje i doskonale wie, czym jest szczęście, radość, ból i cierpienie. Niestety, zwierzęta najczęściej krzywdzone są przez jednostki, które nazywamy „ludźmi”, bo ciężko jest nazwać człowiekiem kogoś, kto celowo wyrządza krzywdę komuś innemu – szczególnie bezbronnemu pupilowi… Dlatego właśnie bardzo ważne jest uświadamianie i respektowanie praw zwierząt, które zdolne są do odczuwania. ZWIERZĘ TO NIE RZECZ! Człowiek jest niezbędny do życia czworonogów – kto inny zadba, aby miska była pełna pysznej karmy, wyprowadzi na spacer i przytuli, pogłaska w wolnej chwili? Zgodnie z Dniem Praw Zwierząt przypominamy, że człowiek winien jest zwierzętom opiekę, ochronę i szacunek. W sytuacji, gdy widzimy, że jakiemukolwiek pupilowi dzieje się krzywda, my, ludzie, jesteśmy ZOBOWIĄZANI do zawiadomienia organów administracji publicznej i udzielenia niezwłocznej pomocy potrzebującemu czworonogowi.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Pamiętajcie, aby kochać, szanować i opiekować się wszystkimi zwierzakami, ponieważ to my jesteśmy dla nich, a one są dla nas. Człowiek i zwierzę dopełniają się idealnie, dlatego dbajmy o siebie wzajemnie – szczególnie to my, ludzie, bądźmy dla pupili, bo bardzo nas potrzebują. Świętujmy Dzień Praw Zwierząt!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułSprawdź czy jesteś zakupoholikiem!
Następny artykułNowość! W Biedronce powstaną…toalety dla klientów!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ