24 pomysły DIY jak przyozdobić ogród glinianymi doniczkami

0
2028

Istnieje bardzo wiele ciekawych i kreatywnych projektów DIY, które mogą pomóc Ci pięknie i kolorowo przyozdobić ogród. Glina ma tak charakterystyczny naturalny czerwono-pomarańczowy kolor, który idealnie wkomponowuje się w kolor ziemi.

Poniżej zobaczysz 25 ciekawych projektów DIY, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym artykule. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni projekt i rozpocząć przyjemną pracę z glinianymi doniczkami. Nie jest to trudne, jeżeli masz bujną wyobraźnię.

Mamy wiosnę, robi się coraz cieplej i niedługo dużo osób będzie większość czasu spędzała na świeżym powietrzu. Dodaj do swojego ogrodu wspaniałe, odświeżające dekoracje DIY, które rozjaśnią Twój ogród.

1.Gliniane zwierzaki

Rozjaśnij swój ogród dzięki zabawnym zwierzakom. To świetny projekt dla dzieci, który wniesie wiele osobowości do Twojego ogrodu i na balkon. (zdjęcie: Plaid on line).

2. Gliniany wieniec

Ten mały wieniec wykonany z doniczek to świetna propozycja na wiosnę. Zawieś go na ganku lub w pobliżu okna i umieść żywe rośliny w doniczkach lub dodaj sztuczne sukulenty. To idealny pomysł na wiosnę i lato. (zdjęcie: Sweet Pepper Rose).

3. Kwiatowy żyrandol

Daj drugie życie Twojemu żyrandolowi. Przyczep doniczki, w nich zasadź kwiaty lub sukulenty. Będzie się to prezentować przepięknie! (zdjęcie: DIY Show Off).

4. Wieża kwiatowa

Ogrodnictwo powinno być łatwe do wykonania i przyjemne dla oka. Ta piękna wieżyczka będzie przydatna dla każdego ogrodnika. Wszystkie zioła będziesz mieć w dogodnym miejscu oraz sprawisz, że przestrzeń stanie się bardziej atrakcyjna. (zdjęcie: marthastewart.com)

5. Doniczkowe ludziki

Te urocze ludziki z glinianych doniczek dodadzą troszkę życia do Twojego ogrodu. Wyglądają bardzo słodko! Bez problemu sam je stworzysz i umieścisz w dowolnym miejscu w swoim ogrodzie: obok grilla, przy oczku, przy tarasie, przy huśtawkach. Na pewno znajdziesz dla takich postaci miejsce w swoim ogrodzie. (zdjęcie: HERE).

6. Miniaturowy bajkowy ogród ze złamanymi doniczkami

Jeśli masz w domu stare, zniszczone doniczki, nie wyrzucaj ich. Przemień je z miniaturowe bajkowe ogrody. Możesz stworzyć schody i mały domek. Całość udekoruj mchem, a nawet uprawiaj niektóre rośliny. Całość wyjdzie zabawnie i bardzo ładnie.

7. Piętrowe doniczki

Dodaj odrobinę koloru do swojego ogrodu dzięki temu wspaniałemu projektowi! (zdjęcie: DIY Showoff).

8. Płytka mozaikowa z wykorzystaniem przetworzonych płyt DVD

Używając starych płyt CD i DVD stworzysz mozaikową płytę, która jest bardzo łatwa w wykonaniu i co najważniejsze – będzie wyglądać fantastycznie w Twoim ogrodzie! (zdjęcie: Me and My).

9. Karmnik dla ptaków

Stwórz karmin dla ptaków. Nakarm ptaszki ziarnkami i wodą. (zdjęcie: All things Heart and Home & The Garden Roof Coop).

10. Doniczkowa latarnia morska

Latarnia morska z glinianych doniczek to świetny i niedrogi projekt, który każdy może sam zrobić. (zdjęcie: eHow).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sztuczki, które ułatwią codzienną pracę w ogrodzie

11. Łaźnia

Za pomocą tego projektu zamienisz gliniane doniczki i talerzyki w łaźnię dla ptaszków. (zdjęcie: amazing interior design).

12. Ogrodowa wanna dla ptaszków

Będziesz mieć nieskończoną przyjemność oglądania ptaszków czyszczących się w tej pięknie, ręcznie malowanej wannie dla ptaszków. (zdjęcie: in lieu of preschool).

13. Pionowy kwietnik

Aby przygotować ten pionowy kwietnik potrzebujesz kwiaty lub zioła, ziemię doniczkową i pręt. Pięć doniczek różnych rozmiarów wykorzystaj tak, aby największą doniczkę umieścić na dole, a najmniejszą na górze. (zdjęcie: Grace and good eats).

14. Świecznik i doniczka w jednym

To świetny projekt i nie wymaga wiele wysiłku. Spędzaj czas na świeżym powietrzu w ogrodzie i ciesz się blaskiem świecy podczas ciepłych wieczorów. (zdjęcie: c fab bride signs).

15. Doniczka do góry nogami

Doniczkę odwróć do góry nogami jako centralny element. Jest to łatwe do wykonania i kreatywne. Możesz taką doniczkę umieścić w domu oraz na zewnątrz. (zdjęcie: Dodi47 blogspot).

16. Doniczkowy ślimak

Ten śliczny, uśmiechnięty ślimak stworzony jest z glinianych doniczek i może być użyty do dekoracji ogrodu w sezonie wiosenno-letnim. (zdjęcie: Plaid on line).

17. Ogrodowa żaba

Możesz łatwo stworzyć szczęśliwą, ogrodową żabę z glinianej doniczki i glinianego spodka. (zdjęcie: craftnthings).

18. Świecące doniczki

Dodaj do swojego ogrodu oryginalne świecące doniczki, aby upiększyć swój ogród na wiosnę. (zdjęcie: Pinterest).

19. Ogrodowe żółwie

Ta dekoracja z żółwi jest bardzo urocza i łatwa do wykonania. (zdjęcie: beesdiy.com).

20. Ogrodowa biedronka

Przygotuj ją za pomocą doniczek z gliny i użyj wyobraźni przy dekorowaniu ogrodu lub domu. To najlepsze rzemiosło dla Twoich dzieci. (zdjęcie: Deco Art).

21. Ogrodowy piesek

Ustaw takiego pieska na werandzie lub w ogrodzie, a on jako pierwszy powita Cię, gdy będziesz wchodzić do ogrodu lub domu. (zdjęcie: Craft ideas).

22. Ogrodowa fontanna

Stwórz swoją własną fontannę i umieść ją w dowolnym miejscu na zewnątrz, aby cieszyć się relaksującym dźwiękiem ściekającej wody. (zdjęcie: Terracotta Fountain   ).

23. Kolejna fontanna

Nie potrzebujesz posiadłości nad jeziorem, aby cieszyć się widokiem wody. Ten projekt fontanny jest łatwy i niedrogi. (zdjęcie: beesdiy.com).

24. Ogrodowe muchomory

Idealnie nadają się do ogrodu i są łatwe do wykonania. Dzieci z ogromną chęcią Ci pomogą. (zdjęcie: Terracotta Toadstools  ).

Koniecznie zajrzyj do f7city.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów.