25 „złych” nawyków, które są w rzeczywistości bardzo dobre

0
387

Te wady okazują się bardzo przydatne.

Każdy ma zły nawyk, pisze The Active Times.  Małe złe nawyki narastają z czasem i mogą zrujnować Twoje zdrowie i przeszkodzić w osiąganiu celów. Ale nie wszystkie „złe” nawyki są w rzeczywistości takie złe. O te na pewno nie musisz się martwić!

1. Pomijanie siłowni.

pl.freepik.com

Ćwiczenia są konieczne, ale nie należy z tym przesadzać. Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, odczuwasz ból lub zbytnio wysilasz się z innych zajęć, aby pójść na siłownię, zdrowszym wyborem może być pominięcie tego. Lepiej zostać w domu i się zrelaksować.

2. Spożywanie tłustych potraw.

pl.freepik.com

Unikanie wysokotłuszczowej żywności to jeden ze starych mitów, który dawno temu został obalony. Z kolei American Heart Association zaleca spożywanie większej ilości nienasyconych tłuszczów z pokarmów, takich jak orzechy, nasiona, oliwa z oliwek, łosoś i awokado.

3. Spożywanie węglowodanów.

pl.freepik.com

Węglowodany znajdują się w wielu produktach spożywczych, które należy spożywać codziennie. Komosa ryżowa i ziarna farro są bogate w węglowodany, podobnie jak słodkie ziemniaki (bataty) i czarna fasola. Menu powinno zawierać od 45 do 65 procent kalorii pochodzących z węglowodanów. Pokarmy bogate w węglowodany często zawierają błonnik, który jest niezbędny do trawienia.

4. Długi sen.

istockphoto

Długie spanie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może być szkodliwe. Ale jeśli nie spałeś przez długi czas, daj sobie szansę, żeby się wyspać. Niewystarczająca ilość snu może z czasem mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, wpływając na wszystko, od układu odpornościowego po ryzyko chorób serca.

5. Uzależnienie od kawy.

pixabay.com

Codzienne picie kawy nie jest takie złe ze zdrowotnego punktu widzenia. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, aby codziennie pić kawę, w tym fakt, że kawa zawiera przeciwutleniacze, które mogą mieć znaczące korzyści zdrowotne. 

6. Narzekanie

istockphoto

Powtarzające się skargi na życie lub osoby w pobliżu mogą pomóc złagodzić stres i złagodzić jego negatywny wpływ na organizm. Ponadto badanie opublikowane w czasopiśmie Psychological Gazette wykazało, że ci, którzy narzekają, w rzeczywistości mają wyższą samoocenę niż ci, którzy ich słuchają.

7. Przeklinanie.

istockphoto

Ludzie, którzy przeklinają, są często bardziej szczerzy i uczciwi – wynika z badania z 2017 roku opublikowanego w czasopiśmie Social Psychological and Personality Science. Według badania Keele University, wykrzykiwanie wulgaryzmów może pomóc w zwiększeniu tolerancji na ból. Przeklinanie może również pomóc złagodzić stres i przetworzyć negatywne emocje.

8. Dziwne smaki.

istockphoto

Po prostu jedz to, na co masz ochotę i ciesz się tym. Ograniczenie określonego posiłku spowoduje, że będziesz jadł więcej niż powinieneś.

9. Strata czasu.

pl.freepik.com

Nie martw się, jeśli w ciągu dnia tracisz czas. Nie możesz być produktywny przez cały czas. Poświęć trochę czasu na bzdury i zapomnij o obowiązkach – bądź nieproduktywny. Pozwala to mózgowi naprawdę się zregenerować, zapobiegając wypaleniu i poprawiając później wydajność. 

10. Guma do żucia.

istockphoto

Guma do żucia może być pomocna w zmniejszaniu stresu i poprawie pamięci. Naukowcy z Cardiff University odkryli, że poziom stresu spadł, a czujność wzrosła, gdy pracownicy otrzymali gumę do żucia. Badanie opublikowane w czasopiśmie Appetite wykazało, że guma do żucia poprawia zarówno pamięć krótkotrwałą, jak i długotrwałą.

Czytaj: Jak guma do żucia wpływa na nasz organizm: 8 punktów

11. Jedzenie czasami fast foodów.

istockphoto

Według badań samotność i izolacja od wydarzeń społecznych wpływają na zdrowie psychiczne i oczekiwaną długość życia. Częściej wychodź z przyjaciółmi do kawiarni i restauracji ulicznych. 

Czytaj: Dobre wieści: Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone

12. Żywność z cholesterolem.

istockphoto

Nie przejmuj się, gdy zobaczysz, że żywność, taka jak jajka i skorupiaki ma wysoką zawartość cholesterolu. Ludzie często mylą cholesterol w diecie z cholesterolem we krwi. Spożywanie cholesterolu z jedzeniem niekoniecznie pogarsza poziom cholesterolu – w rzeczywistości niektóre zdrowe pokarmy cholesterolowe mogą poprawić poziom cholesterolu i poprawić ogólny stan zdrowia.

johannesfloe.com – Art to remember

13. Wino

istockphoto

Nikt nie pochwala picia pod pozorem relaksu, ale wypicie jednej lampki wina pod koniec długiego dnia jest w porządku przez większość czasu. W rzeczywistości wypicie od czasu do czasu kieliszka wina może faktycznie poprawić Twoje zdrowie.

14. Popołudniowa drzemka.

istockphoto

Badanie przeprowadzone przez American College of Cardiology wykazało, że ci, którzy drzemali, doświadczyli spadku ciśnienia krwi, podczas gdy ci, którzy pominęli drzemki, nie doświadczyli tego. Spanie w ciągu dnia może również poprawić nastrój, wydajność i poziom stresu. Ale nie powinieneś spać dłużej niż 30 minut.

15. Przekąski.

pl.freepik.com

Przejadanie się jest uważane za zły nawyk, ponieważ ludzie mają skłonność do myślenia, że ​​doprowadzi to do nadmiernego jedzenia lub jedzenia zbyt dużej ilości niezdrowego jedzenia zamiast pożywnego jedzenia. Przekąski między posiłkami mogą być jednak niezwykle pomocne w walce z głodem i mogą zapobiegać temu, by głód stał się zbyt trudny do opanowania. Odpowiednim wyborem są owoce i orzechy, ser i krakersy lub masło orzechowe z grzankami.

16. Opalanie się.

istockphoto

Oparzenia słoneczne bez wątpienia są dla Ciebie złe, podobnie jak niestosowanie kremu do opalania. Ale siedzenie na słońcu (z odpowiednią ochroną przed promieniowaniem UV) oferuje bardzo realne korzyści zdrowotne. Światło słoneczne pomaga organizmowi wytwarzać witaminę D, która jest potrzebna do regulacji nastroju i utrzymania zdrowych komórek.

Badania opublikowane w Lancecie wykazały, że już po tygodniu zwiększonej ekspozycji na światło słoneczne nastrój uczestników znacznie się poprawił. 

17. Piwo.

istockphoto

Piwo zawiera kalorie z węglowodanów i alkoholu, co może powodować wzdęcia. Ale picie piwa też jest zdrowe. Piwo zawiera składniki odżywcze, głównie z ziaren użytych do jego warzenia. Niektóre piwa są zdrowsze od innych, ale wszystkie zawierają składniki odżywcze, takie jak wapń, żelazo, magnez i potas.

18. Mówienie „NIE”.

istockphoto

Nie odniesiesz porażki, jeśli od czasu do czasu zrezygnujesz z okazji. Mówienie „tak” przez cały czas może wyglądać imponująco z zewnątrz, ale okropnie w środku. Przepracowanie i stres mogą powodować choroby psychiczne i fizyczne. Powiedz nie, kiedy tego potrzebujesz!

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

19. Dieta i rozkład.

istockphoto

„95% ludzi, którzy próbują schudnąć, w końcu odzyskają starą wagę w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat” – mówi dietetyk Melanie Rogers. W rezultacie dieta może prowadzić do ciągłej utraty i tycia. Cykl masy ciała został skorelowany z negatywnymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak podwyższony poziom insuliny, cukru we krwi, ciśnienie krwi i cholesterol. Jest to również związane z wolniejszym metabolizmem. 

20. Jedzenie w nocy.

istockphoto

Pogląd, że nocne posiłki są gorsze niż dzienne, jest mitem. Jeśli jesteś głodny, zjedź coś, bo przespanie nocy na czczo może być znacznie trudniejsze. Badania opublikowane w czasopiśmie Appetite pokazują, że ci, którzy jedzą późno w nocy, zwykle jedzą więcej, ale wydaje się, że jest to jedyna dostrzegana wada.

Kiedy ilość jedzenia pozostaje taka sama, czas nie wydaje się mieć znaczenia. Badanie opublikowane w British Journal of Nutrition wykazało, że zmiana pory spożywania kolacji przed lub po godzinie 20:00 nie wpływa na wagę.

21. Sól.

istockphoto

Jedzenie produktów bogatych w sód to zdecydowanie zła wiadomość, zwłaszcza jeśli chodzi o ciśnienie krwi. Ale American Heart Association nie opowiada się za całkowitym wyeliminowaniem soli. Potrawy z umiarkowaną zawartością soli mogą być dla Ciebie dobre.

22. Pomiń prysznic.

istockphoto

Jeśli czujesz, że śmierdzisz, to zawsze należy się wykąpać. Ale jeśli czujesz się czysty, nie musisz od razu lecieć się kąpać. Codzienny prysznic może wysuszyć włosy i skórę. Twoje włosy w naturalny sposób wytwarzają zdrowe oleje, które tracisz pod prysznicem każdego dnia.

23. Produkty mleczne.

istockphoto

Produkty bez nabiału stały się modnym hasłem zdrowej żywności, ale nie daj się zwieść tym etykietom. Jeśli wykluczysz produkty mleczne z diety, możesz nie mieć kluczowych składników odżywczych – nie wspominając o ryzyku wystąpienia innych niekorzystnych skutków. I tylko ci, którzy cierpią z powodu nietolerancji lub alergii na produkty mleczne, powinni odmówić nabiału.

24. Egoizm.

istockphoto

Badanie przeprowadzone w Stanford wykazało, że ci, którzy działają we własnym interesie, są bardziej doceniani za swoje osiągnięcia i zajmują stanowiska kierownicze. Wiedza o tym, kiedy ustalać priorytety, jest potężnym aspektem charakteru, a tak naprawdę jest to jedna z 50 małych rzeczy, które możesz zrobić, aby być milszym każdego dnia.

25. Brak śledzenia każdej spożytej halorii.

istockphoto

Możesz pomyśleć, że nie śledzenie kalorii zwiększa szanse na przejadanie się, ale tak naprawdę tak nie jest. „Jedną z pułapek śledzenia kalorii, szczególnie w aplikacjach do śledzenia odżywiania, jest to, że domyślne ustawienie może znacznie nie doceniać potrzeb żywieniowych dorosłych, powodując, że ludzie czują się ciągle głodni lub skazani na porażkę”- mówi Meg Salvia.

„Podczas gdy niektórzy ludzie czerpią korzyści ze świadomości, co, kiedy i jak jedzą, inni stają się kompulsywni i pełni niepokoju i ograniczeń”. Dlatego śledzenie kalorii może być złym nawykiem.

Jak widać, nie wszystko jest takie straszne!