27 ilustracji, które ujawniają prawdę o współczesnym polskim społeczeństwie

0
266

Igor Morski to polski grafik, ilustrator i scenograf. Obecnie skupia się na grafice mieszanej opartej głównie na obróbce zdjęć, rysunku, ostatnio także 3D.

„Ukończyłem z wyróżnieniem Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Na przełomie lat 80. i 90. pracowałem dla Telewizji Polskiej, tworząc scenografię do teatru telewizyjnego, kultury i programów komentatorskich.”

Świat obrazów powstających w wyobraźni Morskiego i przenoszonych na ekran komputera jest przez wielu odbierany dość dosłownie – punkt graniczny pomiędzy realną, fizyczną rzeczywistością oraz przestrzenią zarezerwowaną dla wyobraźni staje się trudny do zdefiniowania. Igor definiuje siebie jako fotomanipulatora, u którego proces tworzenia obejmuje zbudowanie idei, znalezienie i sfotografowanie odpowiednich elementów, zbudowanie modeli 3D, a następnie wplecenie ich w kompozycję. 

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Surrealistyczne ilustracje dopowiadają często część historii opowiadanej przez autora artykułu lub odkrywają nową, wizualną perspektywę znaczeniową  – „moje ilustracje nie mają charakteru ozdobnika tekstu, ale stają się jego intelektualnym dopełnieniem” – mówi o swoich pracach Igor Morski i trudno nie zgodzić się z takim spojrzeniem.

Czytaj: Najlepsze licea i technika z Wielkopolski!

Oto kilka ilustracji, które wykonał dla polskiego magazynu „Polityka” nawiązujących do współczesnych polskich problemów.

Więcej informacji: igormorski.pl

1. Cenzura

2. Manipulacja Manipulacji

3. Wolność Czy?

4. Kim jesteś?

5. Rozwiązanie

6. Propaganda

7. A co z emeryturami?

8. Przyszłość gospodarki

9. Podzielona Polska

Czytaj: Polski mur graniczny przetnie najstarszy las w Europie na pół

10. Big Brother

11. Populistyczne oblicze młodej polityki

12. Duma narodowa zbudowana na wstydzie

13. Młody faszysta

14. Propaganda TV

15. Niewolnicy

16. Armia Sędziów

17. Odpowiedzialność zawodowa

18. XX

19. Przemoc

20. XX

21. Pomysły

22. Władza populizmu

23. Niemoc

24. XX

25. Wojownik

26. XX

27. Droga

wad

Brak postów do wyświetlenia