27 zdjęć ukazujących masowe protesty antykorupcyjne w Rosji

0
367

W świetle ostatnich działań podjętych przeciwko liderowi rosyjskiej opozycji, politykowi, prawnikowi i działaczowi antykorupcyjnemu Aleksiejowi Nawalnemu, tysiące ludzi wyszło na ulice, aby zaprotestować.

Dokładniej rzecz biorąc, wielki sprzeciw opinii publicznej wywołał szereg rzeczy, przede wszystkim otrucie i aresztowanie Aleksieja Nawalnego, brak odpowiedniej odpowiedzi ze strony gabinetu Putina oraz opublikowanie dokumentu omawiającego rzekomą korupcję Władimira Putina w związku z budową Rezydencji na Przylądku Idokopas, zwaną także „Pałacem Putina”.

Od 23 stycznia odbywają się protesty w ponad 100 miastach, w tym słynny protest w syberyjskim mieście Jakuck, gdzie temperatura spadła do -50 stopni Celsjusza lub -58 stopni Fahrenheita, więc mówimy naprawdę o poświęceniu!

Zebraliśmy jedne z najbardziej uderzających zdjęć z protestów, które możesz obejrzeć poniżej.

1.

katedepury

Zdjęcie demonstrantów w Jakucku, gdzie jest -51 stopni Celsjusza.

2.

OctopussSevenTwo

W Rosji trwają obecnie masowe protesty antykorupcyjne.

3.

Odwaga.
Widzieliśmy to raz za razem.
Nieustraszone kobiety przeciwstawiające się policji i niesprawiedliwości.
Tym razem podczas masowych protestów w Rosji wzywających do uwolnienia Aleksieja Nawalnego.

Jak wspomniano wcześniej, protesty mają trzy główne przyczyny: po pierwsze, było to otrucie lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, z powodu którego był leczony w Niemczech, oraz jego aresztowanie po powrocie.

Po drugie, pojawiła się nieodpowiednia odpowiedź rządu rosyjskiego, mianowicie gabinetu Putina. Obejmuje to wszystko, co przydarzyło się Nawalnemu i jest prawdopodobnie podsycane przez trwające nieadekwatne działania podejmowane przeciwko demonstrantom – między innymi pobicia.

I po trzecie, znaczna część ruchu była również wspierana przez wydanie dokumentu Pałac dla Putina: historia największej łapówki, dokumentu, którego narratorem był sam Aleksiej Nawalny i rozpowszechnianego przez Fundację Antykorupcyjną Rosji.

Poza tym niektórzy spekulują, że ludzie są po prostu zbyt zmęczeni wszystkim, co wydarzyło się przed ostatnimi wydarzeniami, i protestują, ponieważ nadszedł czas na zmiany. Obecne protesty walczą o uwolnienie Aleksieja Nawalnego i rezygnację Władimira Putina z urzędu prezydenta.

4.

b_nishanov

Ten protest w Jakucku w minus 50 stopniach Celsjusza absolutnie przeraża.

5.

DurovCode

To jeden z największych protestów przeciwko korupcji w Rosji.

6.

officialrus1

Ludzie przynosili ze sobą szczotki toaletowe na protesty po obejrzeniu filmu Navalny na YouTube, w którym ten twierdzi, że szczotka toaletowa w domu Putina kosztuje ponad 600 USD, a wraz z uchwytem na papier toaletowy kosztuje 1500 USD. Tyle zapłacono za te dwa akcesoria łazienkowe.

Zgłoszono, że w ponad 100 miastach i miasteczkach w całej Rosji są protesty związane z Nawalnym i kolejnymi problemami. Raporty dotyczące dokładnej liczby protestujących lokalizacji są niejasne, ponieważ problem wciąż trwa, ale w obecnym stanie mówi się, że jest ich między 112 a 122.

W Moskwie i Sankt Petersburgu odbyły się jedne z największych protestów, z rekordami, w których uczestniczyło nawet 70 000 osób. Jekaterynburg, Kazań, Niżny Nowogród, Krasnodar i Nowosybirsk, wśród wielu innych miast, gdzie tysiące ludzi wyszły na ulice. Szacuje się, że w protestach w całym kraju wzięło udział ponad 120 000 osób.

W sieci pojawiły się stosy materiałów wizualnych, które szczegółowo opisują każdy punkt widzenia i szczegóły protestów, rejestrując nie tylko wielkość ruchu antykorupcyjnego w kraju, ale także brutalność państwa wobec jego obywateli.

Najbardziej zaskoczył ludzi materiał filmowy przedstawiający Jakuckich protestujących – w minus 50 stopniach Celsjusza! Jest tam tak zimno, że Twoja ślina może zamienić się w lód, zanim dotknie ziemi. To pokazuje, jak bardzo ludzie są już zmęczeni tą wyniszczającą polityką.

johannesfloe.com – Art to remember

7.

selfish_BI_tch

„Ludzie wychodzili na zewnątrz na pokojowe protesty. Ale rząd wydał policji rozkaz ataku. To nie fair. To jest okropne. To nie jest właściwe. Musimy walczyć z despotyzmem”.

8.

Sergey Ponomarev / The New York Times

9.

aajangh_jahnpha

Rosyjska policja zatrzymała w sobotę około 2500 protestujących w całym kraju podczas masowych wieców poparcia dla uwięzionego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

10.

selfish_BI_tch

Ludzie wychodzili na zewnątrz na pokojowe protesty. Ale rząd wydał policji rozkaz ataku.

11.

maxseddon

Protesty w Rosji na jednym zdjęciu.

12.

mjluxmoore

13.

DaveNewhouse2

Obecne protesty popierające Nawalnego są od jakiegoś czasu największe w Rosji, rozprzestrzeniając się w 11 strefach czasowych Rosji, nie tylko w Moskwie.

14.

kirkartstudio1

W całej Rosji trwają protesty popierające Aleksieja Nawalnego.

15.

Анна Гурьянова

16.

Sergey Ponomarev / The New York Times

Do uwolnienia Nawalnego oraz zatrzymanych uczestników manifestacji wzywają szefowie dyplomacji Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Bułgarii oraz Ukrainy.

17.

yuliagorbunova_

Rosja. Trwają protesty w Moskwie i w całym kraju. Trwają aresztowania.

18.

AlexKokcharov

W Murmańsku, w północnej Rosji, na proteście panuje spora frekwencja.

19.

aajangh_jahnpha

20.

ne_nado_tak_dymat

-50 C, Jakuck, Rosja. Protesty na rzecz Nawalnego.

21.

aajangh_jahnpha

Kreml uznał protesty za nielegalne. Wystąpienia były brutalnie pacyfikowane przez funkcjonariuszy OMON.

22.

Sergey Ponomarev / The New York Times

23.

officialrus1

24.

mentallion

W Rosji wybuchają protesty po aresztowaniu przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego.

25.

Анна Гурьянова

26.

AlexKokcharov

27.

Анна Гурьянова

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wyraził w sobotę zaniepokojenie działaniami wobec uczestników demonstracji. „Jesteśmy zaniepokojeni działaniami państwa rosyjskiego wobec uczestników pokojowych demonstracji. Wzywamy do zaprzestania łamania praw człowieka” – napisał Rau na Twitterze w języku angielskim.

Czytaj: Wielka fabryka akumulatorów powstaje pod Wrocławiem

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org