30 przezabawnych zdjęć fok, które na pewno Cię rozśmieszą

0
895

Obecnie na świecie są 33 gatunki płetwonogich, z których większość znana jest jako foki. Ich rozmiary są bardzo zróżnicowane, od gigantycznej południowej foki morskiej, która może ważyć więcej niż pickup, do stosunkowo smukłej, ważącej 45 kg foki bajkalskiej.

Ale chociaż istnieje wiele różnic między gatunkami, jest również kilka podobieństw. Na przykład wszystkie foki mają łapy w kształcie płetw. Wszystkie z nich są uważane za półwodne ssaki morskie. I wszystkie wiedzą, jak się bawić.

W rzeczywistości tak często się wygłupiają, że fotografowie często przyłapują foki dosłownie roześmiane, jakby właśnie podsłuchały najlepszy dowcip wszech czasów. Nie wierzysz mi? Kontynuuj przewijanie i spójrz tylko na te rozbawione foczki. Tylko uważaj, ich śmiech jest tak zaraźliwy, że też możesz się uśmiechnąć!

„Różnorodność fok jest największa w morzach sezonowo pokrytych lodem, gdzie ryzyko drapieżnictwa jest zminimalizowane” – wyjaśnia Leonie Sophia van den Hoek, pisarka naukowa, która jest biologiem morskim i badaczem naukowym z głęboką pasją do wszystkiego, co dotyczy morza, oceanów, koralowców i ssaków.

„Mówiąc najprościej, foki lubią środowiska zimnej wody. Większość z nich żyje w wodach Arktyki i Antarktydy. W regionie Arktyki żyją foki pospolite, wstążkowe, plamiste i brodate, a także foki północne” – dodaje Leonie.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Zapytana o to, co według niej naprawdę definiuje te wyjątkowe stworzenia, naukowiec wróciła do ich imienia. „Płetwonogie” pochodzi od łacińskiego „pinna” i „pedis”, co oznacza „piórostopie” lub „płetwostopie”, odnosząc się do łopatkowatych kończyn przednich i tylnych. Istnieje wiele różnych rodzajów fok, takich jak foki z uszami i bez, foki futerkowe, a nawet foki pospolite … ale to, co je łączy, to ich płetwowe lub piórowe łapy, na których polegają. „

Ponadto Leonie zwróciła uwagę na fakt, że płetwonogie są uważane za półwodne ssaki morskie i muszą spędzać trochę czasu na lądzie lub w morzu.

Czytaj: Ta fotogeniczna mała foczka skradnie Twoje serce

Jeśli chodzi o śmiech fok, Leonie była jednak absolutnie bezwzględna. „Naprawdę nie chcę zniszczyć radości z oglądania uśmiechniętych fok, ale nie ma naukowego dowodu na to, że się one naprawdę uśmiechają. Końce pysków większości fok są trwale zawinięte w górę. To może stworzyć iluzję uśmiechu i wygląda to bardzo uroczo … ale prawda jest taka, że otwierają usta najprawdopodobniej ziewając”.

„Oglądanie fok to świetna zabawa i jest to bardzo interesujące” – dodała Leonie. „Foki mogą wyglądać uroczo, jak szczenięta o płetwonogich łapach, ale nie należy do nich podchodzić. Foki mają potężne ugryzienie, które może zawstydzić nawet pitbulla. Radzę więc robić im zdjęcia z daleka. Jeśli zobaczysz szczenię foki samotnie na brzegu, nie zbliżaj się do niego. Czasami dorosły rodzic idzie do wody na polowanie i nawet jeśli dziecko foki może wyglądać na samotne, najlepiej jest zadzwonić do pobliskiego ośrodka ratunkowego dla fok”.

Źródło: www.boredpanda.com

Czytaj: Chorwackie Jeziora Plitwickie to raj na ziemi!