4 powody, dlaczego grubsze kobiety żyją szczęśliwie i dłużej

0
522
Zdjęcie: pl.freepik.com

Większość kobiet prędzej czy później zastanawia się, ile powinny ważyć i co najważniejsze, jak najszybciej zrzucić kilka kilogramów.

Ale wiele osób zapomina, że waga i odbicie w lustrze nie dają pełnego obrazu tego, jak są zdrowi i co dalej.

Eksperci radzą nie skupiać się na liczbach, ale myśleć o wadze z innej perspektywy.

Idealna waga nie jest konkretną liczbą, która jest prawdziwa dla wszystkich kobiet o tym samym wzroście. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak skład genetyczny i styl życia. Istnieje również kilka rodzajów figur, co nie oznacza, że Twoja figura jest z pewnością „zła”.

Jeśli uważasz, że posiadanie troszkę tłuszczyku jest szkodliwe dla zdrowia, wiedz, że niedowaga może jeszcze bardziej zniszczyć organizm. Niedawna ankieta pokazuje, że kilka dodatkowych kilogramów może być dla Ciebie dobre. Oto niektóre z zalet posiadania troszkę nadprogramowych kilogramów!

Zmniejsza ryzyko śmierci

Nawet przy ryzyku zwiększonych problemów związanych z sercem, dodatkowa waga służy jako strefa buforowa dla niezliczonych innych schorzeń. Przeprowadzone badania wykazały, że ludzie z lekką nadwagą mieli o 6% mniejsze ryzyko śmierci niż osoby chude. Ponadto kilka dodatkowych kilogramów pomoże ci lepiej spać, jeśli masz ponad 70 lat.

Tłuszcz stanowi fizyczną barierę

W niektórych przypadkach te miłosne uchwyty, których tak bardzo nienawidzisz, mogą dosłownie uratować ci życie i pomóc ci żyć trochę dłużej, zapewniając odporność na potencjalne urazy.

Pomyśl o złamaniach kości biodrowej lub paskudnych wypadkach rowerowych. Ale nie polegaj zbytnio na swoim ciele; to wciąż tylko ciało.

Czytaj: Dolce & Gabbana pierwszą luksusową marką oferującą ubrania plus-size

„Większe” panie są mniej podatne na depresję

Niedawno naukowcy odkryli, że gen FTO, związany z masą tłuszczową i otyłością, również trochę zagłębia się w nasze ogólne szczęście. Czy wiesz co to znaczy? Ludzie troszkę grubsi są na ogół szczęśliwsi i dlatego mają mniejsze szanse na popadnięcie w depresję.

Czytaj: Grubsze kobiety są szczęśliwsze i żyją dłużej

Puszyste kobiety prowadzą beztroskie życie

Jak ustaliliśmy wcześniej, posiadanie części tego dodatkowego tłuszczu może poprawić samopoczucie fizyczne. Ale ciało to tylko mięsista skorupa, która wymaga zdrowego nastawienia psychicznego.

Na szczęście dla nas mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na depresję oznacza szczęśliwsze życie!

Jedno z badań nad FTO wykazało, że kobiety z nadwagą po 40 roku życia znacznie lepiej radzą sobie z codziennym życiem, mimo że fizycznie przewyższają je inne osoby. Naukowcy odkryli również, że brak ruchu nie miał tak silnego wpływu na samopoczucie kobiet, jak na mężczyzn.

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

Więc w końcu postaraj się pokochać swoje ciało, a zobaczysz rezultaty.

Three curvy girls posing in lingerie and having fun. Concept about body positivity

johannesfloe.com – Art to remember