4 rzeczy, których mężczyźni nie wiedzą o lekach przeciwdepresyjnych

0
208
Depresja jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Zdjęcie: pl.freepik.com

Łącznie z tym, że nie muszą niszczyć Twojego życia seksualnego.

Błędne wyobrażenia na temat leków psychiatrycznych i leczenia zdrowia psychicznego zabijają wielu mężczyzn. Chociaż ryzyko depresji jest o połowę mniejsze w porównaniu z kobietami, mężczyźni są cztery razy bardziej narażeni na śmierć przez samobójstwo.

Psychiatrzy pomagają setkom mężczyzn z problemami ze zdrowiem psychicznym, a dla wielu leki są częścią drogi do wyzdrowienia. Poniżej przedstawiam kilka faktów, o których każdy mężczyzna powinien wiedzieć.

1. Seksualne skutki uboczne nie są oczywiste

To prawda, że od 30 do 50 procent mężczyzn ma seksualne skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych SSRI. Ale seksualne skutki uboczne mogą być łatwe do naprawienia – jeśli wymagają naprawy.

Najczęstszym efektem ubocznym jest opóźnienie szczytowania, więc dla niektórych facetów jest to plus. Ale jeśli problem polega na tym, że nie możesz go podnieść, nie martw się; nie będzie to trwało zawsze. Możesz zmienić leki. Różne leki w różny sposób wpływają na różnych ludzi.

Kilka leków przeciwdepresyjnych nie ma skutków ubocznych na tle seksualnym. Jeśli masz seksualne skutki uboczne, możesz również rozważyć przerwę z lekami — okres półtrwania większości antydepresantów wynosi od 24 do 36 godzin. Po prostu porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim weźmiesz wolne od leków.

2. Antydepresanty służą nie tylko uszczęśliwianiu

Depresja to nie tylko choroba smutku. Zamiast płaczu, niektórzy mężczyźni stają się drażliwi, odizolowani i bezsenni. Większość leków przeciwdepresyjnych wpływa na serotoninę i może pomóc w łagodzeniu tych objawów. Ponadto ta cząsteczka jest zaangażowana nie tylko w nastrój, a mianowicie w popęd seksualny, apetyt, sen, funkcje poznawcze i kreatywność. Mężczyźni często źle oceniają wpływ depresji na nasze życie. Więc nie tylko bierz pod uwagę wpływ leków na Twój nastrój; mogą mieć znacznie bardziej globalny wpływ na Twoje funkcjonowanie.

Czytaj: „Wylogowani” – student z Poznania nakręcił film o depresji wśród młodzieży

3. Leki działają i pomagają

Leki nie działają na wszystkich, ale ogólnie działają. Wiele osób miało skutki uboczne leków, takie jak przyrost masy ciała, zwiększony niepokój i uspokojenie polekowe, ale wielu tych skutków ubocznych nie ma. Mimo to we właściwych rękach niewiele jest tak skutecznych i szybkich leków, jak leki na pewne problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak ciężka depresja, bezsenność i myśli samobójcze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

4. Medycyna to nie cały obraz

Dzisiejsze leczenie dotyczy preferencji, opcji i wzmocnienia. Wiele rzeczy ma działanie przeciwdepresyjne. Terapia rozmowami, zmiany stylu życia (sen, ćwiczenia, prawidłowe odżywianie, zmniejszenie spożycia alkoholu), uważność i kilka suplementów mają dowody na to, że pomagają. Leki mogą pomóc w działaniu tych innych opcji. Angażowanie się w psychoterapię i zmianę zdrowego stylu życia jest znacznie łatwiejsze bez nasilonych objawów.

Czytaj: Zdjęcia, które dowodzą, że ludzie cierpiący na depresję nie okazują tego, jak bardzo cierpią i jak im źle.

wad

Brak postów do wyświetlenia