40 zdjęć, które doskonale pokazują siłę perspektywy

0
333

Fotograf Hugo Suissas z Lizbony w Portugalii tworzy surrealistyczne, porywające i magiczne zdjęcia, używając wymuszonej perspektywy i kątów.

Zamienia proste mosty i krajobrazy w surrealistyczne i fantastyczne miejsca, a przedmioty takie jak klucze, owoce i zabawki dla dzieci w magiczne rekwizyty.

Każde zdjęcie ma inną historię i inny pomysł. Wszystkie zdjęcia pomagają nam zobaczyć nudny świat, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w nowy i zabawniejszy sposób.

„To, co inspiruje mnie w życiu jako artysta, to świadomość, że sztuka i pomysły są w stanie dokonać cudów. Wierzę, że kreatywność może być magią i może pomóc w wielkich wyzwaniach na świecie. Moja głowa nie wie co oznacza słowo „stop”, a ponieważ świat nigdy się nie zatrzymuje, powiedziałbym, że to świetne połączenie. Jestem prostym facetem, lubię prostotę i proste życie” – powiedział w wywiadzie Suissas.

Więcej informacji: Instagram | printsuissas.company.site

suissas

„W fotografii inspiruje mnie świadomość, że jeden obraz może wpływać i pomagać w rozwiązywaniu poważnych problemów na świecie. Wszedłem do świata fotografii około 9 lat temu” – mówi Suissas.

„To, co najbardziej lubię w fotografii, to nowatorski pomysł, którego nie widziałem nigdzie indziej. Najmniej lubię, gdy naśladowcy próbują kopiować moje prace, okazując brak szacunku dla innych i społeczności artystów”.

Czytaj: Surrealistyczne drzewa San Francisco

suissas
suissas

Hugo mówi, że nigdy nigdzie nie studiował fotografii i zaczął się nią zajmować dzięki znajomemu i społeczności Instagram. Jest bardzo szczęśliwy, że może być tego częścią i nie planuje przestać. Hugo wyjaśnił, że bardzo lubi pomysły, zwłaszcza te oryginalne. Mówi, że tak naprawdę nie ma stylu, ale pracuje bardziej z intencjami.

Czytaj: 13. PKO Poznań Półmaraton oficjalnie przełożony!

suissas
suissas

„Jestem kimś, kogo można nazwać obsesyjnym artystą w tym sensie, że nie przestanę póki nie zmaterializuję na zdjęciu to, co mam w głowie. To bardzo ciężka praca. Codziennie siedzę przy biurku z białym papierem i piórem i ćwiczę mózg, próbując mieć sensowne pomysły i ciekawe projekty. To, co sprawiło, że tu dotarłem, to moje niemal niekontrolowane pragnienie tworzenia rzeczy, których wcześniej nie robiono na tej planecie ani w żadnej innej galaktyce. to mnie nakręca”- powiedział Hugo.

suissas
suissas

„Kiedy byłem dzieckiem, zajmowałem się magią jako hobby i robiłem kilka pokazów magii. Dla mnie magia i perspektywa są podobne w tym sensie, że wszystko jest iluzją. Zacząłem używać perspektywy na moich zdjęciach, kiedy zdałem sobie sprawę, że to świetna technika, aby przekazać pomysł i uzyskać reakcję publiczności. Uważam, że to moje „magiczne” dzieciństwo zainspirowało mnie do zrobienia tego, co robię dzisiaj. Jednak perspektywa to tylko narzędzie, które nie zawsze jest obecne w mojej pracy”.

„Początkowo improwizowałem bez zastanawiania się nad efektem końcowym. Obecnie, ponieważ jest to praktycznie mój zawód, więcej czasu poświęcam na myślenie o zrobieniu zdjęcia. Planuję każdy piksel, nic nie jest przypadkowe”.

suissas
suissas

„Wszystko, co tworzę, z perspektywą lub bez, jest fotografowane telefonem komórkowym. Kiedy zdjęcie nie jest dokładnie takie, jak chcę, używam Photoshopa, aby dopracować ostateczny pomysł. Najważniejsze jest dla mnie uderzenie i świeżość, a nie jak to zdjęcie zostało zrobione”.

suissas
suissas

Jeśli myślisz o zajęciu się fotografią, Hugo ma dla Ciebie kilka rad: „Nie spiesz się. Podążaj za intuicją i ćwicz, ćwicz, ćwicz. Bądź wytrwały, a jeśli będziesz ciężko pracować, gwarantuję, że zawsze zostaniesz wynagrodzony.”

„Właśnie stworzyłem projekt „Wieże Szczepionek”, który w tej chwili staje się bardzo popularny. Ten projekt to ogólnoświatowa kampania uświadamiająca na temat szczepień COVID z nadzieją, że możemy jak najszybciej pozbyć się tego wirusa. Docieramy do szczyt kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi. Od Nowego Jorku po Berlin projekt ten przypomina ludziom, że możemy ponownie powstać tylko wtedy, gdy jesteśmy gotowi na szczepienie”.

suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas
suissas

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org