40 zdjęć natury, które zdobyły międzynarodowe nagrody fotograficzne w 2020

0
445

Ogłoszono zwycięzców International Photography Awards 2020. Zeszłoroczne fotografie przyrody pokazały nam przerażającą moc i niesamowite piękno przyrody.

Zobaczcie 40 zapierających dech w piersiach zdjęć natury, które zdobyły międzynarodowe nagrody fotograficzne 2020 roku.

Więcej informacji: photoawards.com

1. The Dark Hedges

Judith Kuhn

Jedną z głównych atrakcji Irlandii Północnej dla przyjaciół „Gry o tron” jest aleja Bregagh Road w hrabstwie Antrim.

2. Jazz

Takahashi

„Chmury płynęły nad Mt. Fuji. Fotografowanie z długim czasem naświetlania i efekt wykończenia niebieskim tuszem dały mi obraz, jakbym był w innym świecie. Kiedy zobaczyłem gotowy obraz, usłyszałem JAZZ”.

3. Dwa światy

Maciej Karpinski

„Nie da się zaplanować takich warunków – to był czysty przypadek, bo miałem robić zdjęcia 2 km od miejsca, w którym zaczęła się burza. Widziałem czerwoną poświatę nad górą i pobiegłem do samochodu, aby dotrzeć na zachodnią stronę góry”.

4. Lone Tree, Nie samotne

Hsiaohsin Chen

Samotne drzewo jeziora Wanaka to bardzo znany punkt widokowy w Nowej Zelandii. W rzeczywistości Lone Tree wcale nie jest samotne. Siada na nim zawsze wiele ptaków.

5. Pierwszy śnieg

Timo Heinz

Zmiana pór roku, uchwycenie pierwszych opadów śniegu nad jeziorem Moraine.

6. Małe magiczne chwile

Marlon Porter

Para małych łabędzi na brzegu i przytulających się na promenadzie Lakefront w Toronto w Kanadzie.

Czytaj: Łabędzia rodzina z pisklętami

7. Irys

Dana Hursey

Bardzo szczegółowe zdjęcie irysa, utworzone z 25 oddzielnych ekspozycji, aby stworzyć tę niezwykle ostrą kompozycję.

johannesfloe.com – Art to remember

8. Tańcząca mgła

Simone Cmoon

Tańcząca mgła wokół drzew i gór na krótko przed zachodem słońca.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

9. Niespodziewana wyprawa

Fotograf poleciał do Langkawi, aby sfotografować najwyższy wiszący most na świecie. Kiedy przybył, dni były wypełnione mgłą i deszczem, zasłaniając cały widok z góry. Aby nie zniechęcać się, postanowił zakończyć dzień wycieczką do latarni morskiej, którą polecił mu jeden z miejscowych na szczycie mostu. Powiedział mu, że często turyści zostawiają go w spokoju, ale to naprawdę wspaniały widok i tak było.

10. Krwawa Góra Gongar

Jinyi He

To najwyższy szczyt w Syczuanie o wysokości 7756 m, nazwany Gongar Mountain.

11. Carl w pobliżu szkoły

Jeffrey Weiser

Jazda w północnym Kolorado w pobliżu Steamboat Springs. Carl, pies mojego syna, wystawił głowę przez okno w pobliżu opuszczonej jednopokojowej szkoły.

12. Oko olbrzyma

Karim Iliya

Kontakt wzrokowy z humbakiem może być potężnym doświadczeniem. Są inteligentnymi, ciekawskimi, towarzyskimi zwierzętami o wyjątkowych osobowościach i nastrojach.

13. Najlepsi przyjaciele

Claudio Piccoli

Aby zrobić to zdjęcie, artystka kazała swoim psom biegać razem, zaczynając w innym miejscu, tak aby szybszy pies był na równi z wolniejszym psem nad kłodą. To jedno ujęcie, które wymagało dużo przygotowań, aby zrozumieć ich zachowanie.

14. Hiszpańskie piękno

Natascha Meijndershagen

Przepiękny hiszpański ogier o imieniu Doncel the Aymaran.

15. Czarna Góra

Ari Rex

W styczniu 2019 roku Canberra miała jedną z najbardziej spektakularnych burz z piorunami w historii. Fotograf minął miasto z zachodu na wschód przez czarne góry i kontynuował w kierunku gór Brindabella.

16. Droga Mleczna Tateyama

Masahiro Hiroike

Tateyama to jedno z najbardziej zaśnieżonych miejsc w Japonii. To zdjęcie zostało zrobione na początku maja, kiedy Tateyama było w całości pokryte śniegiem.

Czytaj: Polski fotograf zachwyca zdjęciami kosmosu!

17. Kolory norweskiego raju

Olivier Jarry-Lacombe

Małe wioski rybackie w Norwegii.

18. Ostatnie najlepsze miejsce

Scott Blair

Jest znane jako Big Sky County; niesamowicie piękna wiosenna burza w Montanie unosi się nad morzem dzikich kwiatów, kontrastując z czerwonymi i turkusowymi odcieniami.

19. Chaos nad Kansas

Frédéric Couzinier

Mezocyklon przeszyty piorunem pod niesamowitą superkomórką burzową na wielkich równinach Alei Tornad.

20. Głębiny Zimowego Lasu

Ales Krivec

W zimowym lesie jest urzekająca atmosfera, gdy mgła zaczęła się nieco cofać, odsłaniając lodowate drzewa stojące mocno w oblodzonych warunkach.

21. Awe

David Salvatori

Nurek jest w zachwycie przed ogromną kulą karanksów atlantyckich w wodach Cabo Pulmo Marine Park w Meksyku.

22. Wulkan Kolorów

Veronika K. Ko

„Zrobiłem to zdjęcie jesiennego lasu i błękitnego alpejskiego jeziora moim dronem. Kiedy zobaczyłem go z góry, natychmiast przypomniał mi się wulkan eksplodujący kolorami!”

23. Abstrakcyjna jaskinia lodowa

Jim Guerard

Po wczołganiu się do tej lodowej jaskini na rękach i kolanach dotarłem do jej końca i nakręciłem to zdjęcie, spoglądając w stronę wejścia.

24. Kobiety zbierające rumianek

Kaveh Seyedahmadian

Kobiety zbierające rumianek na ekologicznej farmie w wiosce Baluchabad na północy Iranu. Niektóre z tych etnicznych rodzin Beludżów wyemigrowały ze swojej ojczyzny, na południowe suche irańskie tereny, na północny wschód Iranu prawie 90 lat temu.

25. Hybrydowe zaćmienie słońca i wojownik Masajów

Eugen Kamenew

„To zdjęcie jest moim hołdem dla Geoffreya Lowy. Był przyjacielem, którego nigdy nie spotkałem osobiście. Planował być moim gospodarzem, kierowcą i modelem fotograficznym podczas hybrydowego zaćmienia słońca w Kenii. Niestety, został zabity zaledwie tydzień przed moim przybyciem. Jego przyjaciel Peter Nakua, który próbował uratować mu życie, stoi na wzgórzu przez 11 sekund totalnej pełni”.

26. Ekstremalne krajobrazy panoramiczne

Alessandro Cantarelli

Podróżując po całym świecie, fotograf uchwycił piękno przyrody za pomocą ekstremalnych panoramicznych ujęć.

27. Cudny zachód słońca

Bence Mate

„W całej mojej karierze fotograficznej zawsze szukałem możliwości włączenia słońca do moich zdjęć przyrodniczych. Wyzwaniem jest znalezienie idealnej pozycji, w której obiekt, krajobraz i słońce zrównują się w idealnej kompozycji”.

28. Nordlys

Mieke Boynton

Oglądanie tańca „Nordlys” (Zorzy polarnej/Aurora Borealis) na niebie jest niezapomnianym i wzruszającym przeżyciem.

29. Studium piwonii

Saori Kurioka

Piękno natury z bliska.

30. Portrety owadów

Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz

Fotografia makro pozwala zobaczyć niesamowite portrety owadów, ważek, os, pająków i muchówek.

31. W bańce

Atsushi Adachi

Bąbelkowe krewetki koralowe w bąbelkach.

32. Królowie & Królowe

Victoria Carlson

Lew afrykański jest jednym z takich zwierząt, które stoi w obliczu poważnego zagrożenia dla swojego istnienia. Polowanie oraz nielegalny rynek lwich kości są prawdziwym zagrożeniem dla dalszego istnienia lwa afrykańskiego.

33. Uzdrawiający krajobraz: zniszczony świat w okresie przejściowym

joSon

Niegdyś siedlisko dzikiej przyrody i roślin, stawy solne w Zatoce San Francisco są teraz światem jaskrawych kolorów i wzorów, gdy patrzy się z góry.

34. Przekraczanie granic

Donald Van Horn

„Kilka lat temu, gdy kolibry były moją pasją, postanowiłem sfotografować je, wykonując ich naturalne nawyki, na czarnym tle, aby pokazać piękne kolory i akrobacje, które posiadają”.

35. Różowa na różowym

Paula Gomes Vianna

Różowa anemonefish na różowym anemonie. W Australii występuje 12 gatunków anemonefish, a na świecie 30. Anemonefish mają wzajemny związek; nie mogą przetrwać bez ukwiałów, które zapewniają im schronienie, ochronę, wyznaczają granice terytoriów, odstraszają potencjalnych drapieżników i służą jako tarliska.

36. Współistnienie

Dipanjan Pal

Ludzie i natura współistnieją razem, tworząc piękno.

37. Białe światło

Keiichiro Muramatsu

Układając kwiaty samodzielnie w relacjach względnych yin i yang, takich jak przedmioty naturalne i przedmioty wykonane przez człowieka, pąki i kwiaty oraz przednia i tylna strona liści, tworzą „pustą” przestrzeń.

38. Blue Insularis 7 (Niebieska żmija)

Chin Leong Teo

Niebieskiej żmii grozi wyginięcie, jest jadowitym podgatunkiem żmii jadowitej, rodzimym w Indonezji. To jest ujęcie dwóch splecionych ze sobą niebieskich żmij, przy czym jeden z nich je żabę.

39. Kolosalne cienie: Super Tuskers z Afryki Wschodniej

Andrew Doggett

Szacuje się, że na Ziemi pozostały tylko 24 słonie super-kły. Te giganty wydają się być wyciągnięte z kart minionej epoki, prawie nie na miejscu w dzisiejszych czasach.

40. Mam Cię

West Jiang

W parku jest dużo much złodziei, więc fotograf wziął aparat, powoli czekał, aż wreszcie sfotografował moment, w którym mucha złodziejka żerowała.