43 unikalne projekty makaronów

0
249

Wielu z nas trudno wyobrazić sobie lepsze jedzenie niż makaron. Teraz wyobraź sobie pożeranie makaronu, który wygląda raczej jak dzieło sztuki. Szef kuchni David Rivillo właśnie to oferuje – makaron, który robi, wydaje się zbyt piękny do jedzenia i przyniósł mu prawie 40 000 obserwujących na Instagramie.

„Chociaż jadłem makaron przez całe życie, zacząłem pracować ze świeżym makaronem w 2016 roku, kiedy rozpocząłem profesjonalne studia kulinarne w Porto Alegre” – powiedział David.

„Od tego czasu dostałem swoją pierwszą maszynę do makaronu i nigdy więcej nie kupiłem makaronu w supermarkecie”.

Przewiń w dół, aby zobaczyć niesamowite i unikalne makarony Davida.

Więcej informacji: Instagram | tiktok.com

1.

„Wszystko zaczęło się w 2019 roku. Eksperymentowałem już z kolorami makaronu, kiedy stworzyłem swój pierwszy projekt, aby oddać hołd Carlosowi Cruz Diezowi. Jest moim ulubionym artystą i zmarł jakiś czas temu. Odtworzyłem Cromointerferencia de color aditivo, dzieło, które stworzył dla międzynarodowego lotniska im. Simóna Bolívara, jedno z najbardziej reprezentatywnych dzieł sztuki dla wszystkich Wenezuelczyków. Od tego czasu mój umysł nigdy nie przestał myśleć o tym i o tym, jak uzyskać różne projekty i wzory” – powiedział David.

Czytaj: Ta rozgwiazda wygląda jak włoski makaron

2.

3.

Zapytany o swoje inspiracje, David odpowiedział: „Moja inspiracja pochodzi zewsząd: z natury, wszelkich dzieł sztuki, architektury, tekstyliów i projektów mody. Ciągle myślę o stworzeniu dowolnego projektu, który wygląda ciekawie w makaronie. Przed pandemią w 2019 roku miałem w głowie kilka pomysłów i robiłem kilka drobnych rzeczy, ale nie miałem czasu na rozwinięcie tych pomysłów. To właśnie podczas pandemii, przez cały czas trwania blokady, wszystko zaczęło się rozkręcać”.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

4.

5.

„Nie ma zbyt wielu informacji ani kursów, aby dowiedzieć się o projektowaniu makaronu lub makaronie kolorowym. Wiedziałem więc, że jeśli chcę tworzyć lepsze i inne projekty, zachowując strukturę i kolory projektu przed i po gotowaniu, muszę przeprowadzić badania naukowe. Dlatego przestudiowałem wiedzę naukową stojącą za każdym składnikiem makaronu, w tym naturalnymi kolorami, aby uzyskać jakość, którą teraz otrzymuję” – opowiedział David o swoim procesie uczenia się.

„Moje umiejętności badawcze i wiedza z zakresu chemii i nauk o żywności pomogły mi w całym procesie. Wszystkie były kluczowe w rozwoju wszystkich technik”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

6.

7.

Utalentowany szef kuchni mówi, że nigdy nie będzie w pełni zadowolony z poziomu swoich kreacji: „W projektowaniu makaronów jest tak wiele do zrobienia. To dopiero początek czegoś wielkiego, przynajmniej dla mnie. Kiedy naprawdę jesteś czymś zainteresowany, nigdy nie przestajesz się uczyć. Nigdy nie myślałem, że będę robić to, co teraz robię. Nie było to łatwe, ale wszystko, co do tej pory osiągnąłem, jest wynikiem ciężkiej pracy, mnóstwa cierpliwości, dużej stałości we wszystkim, co robię.”

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

43.

wad

Brak postów do wyświetlenia