5 głównych powodów, dlaczego zawsze jesteś zmęczony

0
287
Zdjęcie: pexels.com

Jeśli wchodzenie po dwóch kondygnacjach schodów sprawia, że ledwo oddychasz i dyszysz jak pies, to sygnał, że coś jest nie tak z Twoim systemem.

Nie możesz tego ignorować za pomocą wymówek dotyczących obciążenia, ale musisz podejmować próby dotarcia do głównej przyczyny. Ładowanie kofeiną nie jest dobrym rozwiązaniem. Chociaż kawa może przez jakiś czas podnieść poziom energii, zbytnie poleganie na niej ma swoje własne skutki uboczne.

Szereg czynników można przypisać ciągłemu odczuwaniu zmęczenia lub braku energii.

Co więcej, przyczyna różni się w zależności od osoby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki jest winowajca w Twoim przypadku i co możesz z tym zrobić.

BRAK SNU

pexels.com

8-9 godzin snu jest niezbędne, abyśmy byli aktywni i sprawni przez cały dzień.

Tyle godzin snu odmładza zarówno ciało fizycznie, jak i umysł oraz napełnia nas witalnością, aby z łatwością wykonywać codzienne czynności.

Dlatego całkowicie się mylisz, jeśli uważasz, że dzięki mniejszej ilości snu jesteś bardziej produktywny. W rzeczywistości brak snu jest bezpośrednio związany z kilkoma problemami cielesnymi, takimi jak zmęczenie, niestrawność, słaba wydajność w pracy, stres, depresja, wahania nastroju, przejadanie się, otyłość i tym podobne.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

ZŁA JAKOŚĆ SNU

pexels.com

Samo leżenie w łóżku przez całą noc nie zapewni ci korzyści z odpowiedniego snu. Jakość liczy się tak samo jak ilość.

Czytaj: Najważniejsze zasady higieny snu

Jeśli zauważysz, że przewracasz się co dwie minuty lub Twój umysł nie może zachować spokoju, na pewno wpłynie to na jakość snu. Nie myśl o przejściu na tabletki nasenne. Zamiast tego poszukaj powodów, które mogą przyczyniać się do tego, że nie będziesz w stanie zasnąć i pozbądź się ich.

Kluczowe czynniki wpływające na sen to temperatura w pomieszczeniu i ilość światła. Poza tym regularna zmiana pościeli, branie prysznica przed pójściem do łóżka, nieużywanie telefonu na kilka godzin przed snem i trochę wcześniejsze jedzenie kolacji sprzyjają dobremu snu i przyzwoitemu odpoczynkowi.

NADMIERNY STRES

pexels.com

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że nic dobrego nie może wyniknąć ze stresu, a jednak nie możemy całkowicie wyelimonować stresu z naszego życia. Stresujemy się najbardziej trywialnymi problemami. Może to zmniejszać Twoją energię i zainteresowanie ogólnymi czynnościami.

Sprawy mogą nie działać na Twoją korzyść, ale tylko pogarszasz sytuację, będąc przez cały czas zestresowanym. W takich okolicznościach Twoim podejściem powinno być rozwiązywanie problemów ze swoją przenikliwością.

Podobnie, musisz pogodzić się z tym, jak pewne rzeczy przebiegają i zaakceptować fakt, że nie zmienią się bez względu na ilość stresu, jaki wywierasz na swój mózg.

Kilka wspieranych naukowo sposobów walki ze stresem to odpowiedni sen, ćwiczenia, hobby, zdrowe nawyki żywieniowe, słuchanie muzyki, taniec i rozmawianie o tym.

NIEDOBORY ŻYWIENIOWE

pexels.com

Jedzenie to Twoje paliwo. Jeśli pokarmy nie spełniają wymagań, będziesz zmęczony i senny. Dlatego tak ważne jest codzienne spożywanie różnorodnych owoców i warzyw.

Oprócz tego konieczne jest odpowiednie spożycie białka i wody. Nawet jeśli przez większość czasu jesz zdrowo, konieczne jest regularne wykonywanie badań krwi, aby dowiedzieć się wszystkiego – czego możesz mieć niedobory i uzupełnić je za pomocą jedzenia lub suplementów.

Twoje życie może czasami stać się gorączkowe i możesz nie mieć czasu na dbanie o siebie. Jednak to od Ciebie zależy, czy Twoje zdrowie będzie priorytetem. Jest to warunek konieczny, abyś mógł jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki osobiste i zawodowe.

NIEZDIAGNOZOWANE STANY MEDYCZNE

pixabay.com

Nie uwzględniliśmy tego punktu, aby Cię przestraszyć, ale aby uczynić Cię bardziej świadomym swojego ogólnego stanu zdrowia.

Najprawdopodobniej może tak nie być w przypadku Ciebie. Ale jeśli którekolwiek z powyższych nie wyjaśnia Twojego stale niskiego poziomu energii, wykonanie pełnego testu ciała jest kierunkiem działania, który należy podjąć.

Może to być powszechna dolegliwość, którą można leczyć z niewielką ostrożnością lub (mam nadzieję, że nie) coś poważnego, wymagającego natychmiastowej uwagi. Typowe stany, które wysysają wigor organizmu to cukrzyca, tarczyca, anemia, nietolerancja pokarmowa, gorączka gruczołowa, itp.

To kończy naszą listę możliwych powodów, które mogą sprawiać, że zawsze masz mało energii. Bądź zdrów!

johannesfloe.com – Art to remember