5 najlepszych książek o samorozwoju, które zmienią Twoje życie

0
399
Zdjęcie: pixabay.com

Te książki zmienią Twoje spojrzenie na świat. Każdy z tych tytułów wniesie wiele do Twojego życia i pomoże Ci spojrzeć inaczej na otaczający Cię świat.

1. Alex Novak – „Książka, która nie istnieje”

Jeśli znajdziesz 20 minut dziennie, to w ciągu tygodnia ta książka zmieni Twoje życie.

Kto powinien przeczytać tę książkę?

1. Osoby, które szukają siebie.
2. Osoby żyjące na autopilocie.
3. Osoby, które mają od dawna niezrealizowane marzenie.
4. Osoby, które odkładają ważne sprawy „na później”.
5. Zwolennicy systemowego samorozwoju.

Co jest w książce?

Książka ta jest w istocie „zestawem narzędzi” do zarządzania własnym życiem. Dostajesz je i zaczynasz podejmować PRAWDZIWE kroki, aby wyznaczać jasne cele i (co najważniejsze) je realizować. Książka zawiera wiele przykładów, dużo teorii i jasne zalecenia dotyczące praktycznej realizacji. Książka jest napisana prostym i jasnym językiem, bez „nowoczesnych” zwrotów i niepotrzebnej uciążliwej terminologii.

2. Nick Vujicic – „Bez granic!”

empik.com

Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg, ale jest całkowicie niezależny i żyje pełnym, i satysfakcjonującym życiem: zdobył dwa wyższe fakultety, pisze na komputerze z prędkością 43 słów na minutę, surfuje, wędkuje, pływa, a nawet nurkuje.

Jego książka to inspirująca, wzruszająca opowieść o tym, jak pokonywać trudności, rozpacz, wierzyć w siebie i być szczęśliwym. Nick szczerze opowiada o swoich problemach i doświadczeniach fizycznych, o tym, jak trudno mu było pogodzić się ze swoim stanem – był taki czas, kiedy chciał popełnić samobójstwo. Wiele lat zajęło mu nauczenie się dostrzegania w swoich problemach nie przeszkód, ale możliwości rozwoju, stawiania wielkich celów i zawsze osiągania upragnionych.

Bez rąk i nóg nauczył się podnosić w każdym znaczeniu tego słowa. Książka „Bez granic!” to zbiór pięćdziesięciu rozważań, w których Nick Vujicic dzieli się swoimi najcenniejszymi odkryciami. Podpowiada, jak z odwagą i determinacją pokonywać życiowe przeszkody.

Czytaj: Najlepsze cytaty z książki „Mały Książę”. Warto je sobie przypominać, ponieważ zawierają życiową prawdę

3. Itzhak Pintosevich – „10 przykazań sukcesu!”

Ta książka jest syntezą najnowszych odkryć medycyny, fizjologii, psychologii i sekretów treningu olimpijczyków. Autor, Itzhak Pintosevich, były światowej klasy zawodowy sportowiec, trener i biznesmen, stworzył wyjątkowy program dla zapracowanych, spędzających większość czasu w pracy, mający na celu osiągnięcie ważnych celów.

Celem programu jest ratowanie ludzi, którzy nie chcą się zmieniać, ratowanie przed „załamaniami”, depresją i chorobami. Dzięki niemu w krótkim czasie zwiększysz swój poziom energii, poprawisz swoje zdrowie i osiągniesz najwyższy w życiu poziom produktywności osobistej.

4. Igor Mann – „Numer 1”

Jest znane ćwiczenie: „Kim chcę być za pięć lat”, które dobrze oddaje poziom ludzkich ambicji. Często ludzie odpowiadają „Chcę być numerem 1, głównym autorytetem w branży”, ale niewielu naprawdę robi coś, aby osiągnąć obrany cel, zwłaszcza w odpowiednim czasie. Dopiero podjęte działania (i ich rezultaty) dają wyobrażenie o rzeczywistej skali jednostki.

A „zmusić się” nie jest łatwo: nie wpływa to wtedy za dobrze na wynik. Nie ma nieistotnych szczegółów. Jak ze wszystkim, musisz działać systematycznie.

Ta książka oferuje tylko plan, listę kontrolną, którą możesz łatwo zmodyfikować osobiście. Po przeczytaniu i wypełnieniu specjalnych tabel (wycinek mocnych i słabych stron, wypisaniu priorytetów, zapoznaniu się ze sposobami rozwijania kluczowych umiejętności, zmianą wizerunku, metodami autopromocji) otrzymasz algorytm krok po kroku, jak dostać się z punktu, w którym jesteś teraz, do punktu, w którym chcesz być.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

5. Joshua Weitzkin – „Sztuka uczenia się”

Oto autobiografia Joshuy Vaitskina, który w wieku 9 lat wygrał swoje pierwsze mistrzostwa w szachach, a w wieku 28 lat został mistrzem świata w sztukach walki tajgi. Jak udało mu się osiągnąć taki wynik w zupełnie innych sportach? Sam Joshua nie sądzi, że jest najlepszy w szachach lub tai chi. Mówi: „Jestem lepszy w uczeniu się”.

W tej książce dzieli się swoją historią i zasadami nauczania, które pomogły mu dwukrotnie wspiąć się na szczyt. To nie tylko historia wybitnej osoby, ale także dowód na to, że wszelkie zwycięstwa i osiągnięcia – aż do poziomu mistrzowskiego – osiąga się poprzez odpowiedni styl życia, właściwe nawyki i postawy psychologiczne, a nie wrodzone talenty.

Źródło: inlviv.in.ua

Czytaj: Książki, które zmieniają ludzi – wywiad z Agnieszką Kłos, założycielką akcji „Książka za kraty”