5 uroczych kociąt rasy maine coon przyszło na świat ze zrzędliwymi minami

0
1491

Tych uroczych kotów domowych nie da się nie lubić. Maine coon są jednym z najpopularniejszych kotów. No bo kto nie lubi dużych, puszystych, lojalnych, oddanych i dumnych kotów, prawda?

Te majestatyczne koty osiągają masę od 3,5 do 11 kilogramów i występują w różnych kombinacjach kolorystycznych.

Jedna z teorii mówi, że długie, wielowarstwowe futro i duże łapki pochodzą od norweskich kotów leśnych, ponieważ dawniej wikingowie zabrali norweskie koty leśne na pokłady swoich statków, gdy podróżowali przez Ocean Atlantycki do Nowego Świata. Norweskie koty, które są podobne do maine coon mogły się skrzyżować z miejscowymi kotami, dając początek tej rasie.

Zdjęcie: catsvill_county/Instagram

Chociaż te długowłose koty mają wiele charakterystycznych cech, które odróżniają je od innych kotów, jest jedna, której nie można przegapić.

Zdjęcie: catsvill_county/Instagram

Koty tej rasy mają dość charakterystyczne pyski. W rzeczywistości niektóre z nich są tak osobliwe, że wyglądają jak… ludzkie twarze.

Zdjęcie: catsvill_county/Instagram

Niedawno hodowla o nazwie Catsvill County udostępniła zdjęcia miotu z 5. uroczymi szarymi kociętami, a ludzie natychmiast zaczęli zauważać coś dziwnego – wszystkie kocięta wyglądają trochę jak zrzędliwi starzy mężczyźni.

Czytaj: Poznajcie Luhu, najsmutniejszego kota na świecie

Zdjęcie: catsvill_county/Instagram
Zdjęcie: catsvill_county/Instagram

Wszystkie kocięta wyglądają bardzo podobnie, trudno je odróżnić. Niemniej jednak wszystkie są równie urocze!

Czytaj: Pierwsza na świecie kawiarnia ze świnkami powstała w Tokio