5 znaków ostrzegawczych, że Twój organizm jest zarażony pasożytami

0
385
views

Musisz to wiedzieć!

Nawet sama myśl, że pasożyty są w Twoim ciele, jest czymś przerażającym, ale wiele osób ma pasożyty i nawet o tym nie wie.

Pasożyty to mikroorganizmy żyjące z innych organizmów. Każdy może zarazić się pasożytami. Dzieje się to częściej niż myślisz.

Niektóre pasożyty mogą bezpośrednio wywoływać choroby, podczas gdy inne wywołują chorobę przez wytwarzane przez siebie toksyny. Istnieje kilka rodzajów pasożytów, które żyją i żywią się Twoim ciałem. Niektóre przeżywają dzięki spożywanemu pożywieniu, inne żywią się czerwonymi krwinkami, a niektóre nawet składają jaja w organizmie.

Niektóre z powszechnych pasożytów, które mogą szkodzić Twojemu organizmowi, to owsiki, lamblia, tęgoryjec dwunastnicy, tasiemce, włośnica i dientamoeba fragilis.

Zwykle dostają się do organizmu przez skórę lub usta. Osoba może zostać zarażona pasożytem z kilku powodów, w tym przez narażenie na obszary z pasożytami, podróżowanie do obszarów, w których występuje zarażenie pasożytami, spożywanie skażonej wody lub żywności, złe warunki sanitarne, złą higienę i słaby układ odpornościowy.

Czytaj: Zamroź cytrynę i pożegnaj się z cukrzycą, nowotworami i otyłością

Bliski kontakt ze zwierzętami może również prowadzić do zarażenia pasożytami.

Ponieważ pasożyty mają różne kształty i rozmiary, powodują bardzo szeroki zakres oznak i objawów.

Oto pięć najważniejszych znaków ostrzegawczych, że Twoje ciało jest zarażone pasożytami.

  • Przewlekłe problemy trawienne

Pasożyty przewodu pokarmowego mogą powodować stan zapalny i zniszczenie błony śluzowej jelit, prowadząc do przewlekłej biegunki.

Badanie z 2015 roku w czasopiśmie Biology, Agriculture and Health kładzie nacisk na rutynowe badania przesiewowe pasożytów jelitowych w celu zwiększenia wskaźnika diagnostycznego biegunki pasożytniczej i poprawy leczenia biegunki, i strategii zapobiegania u dzieci z ciężkim ostrym niedożywieniem.

Nawet toksyczne odpady wytwarzane przez pasożyty mogą powodować chroniczne zaparcia, gazy, wzdęcia, nudności i pieczenie w żołądku.

Jeśli codziennie spożywasz pokarmy bogate w błonnik, a nadal masz biegunkę lub inne problemy trawienne, rozważ usunięcie pasożyta.

  • Ból brzucha

Innym problemem żołądka powodowanym przez pasożyty jest ból brzucha. Pasożyty zasiedlające jelito cienkie powodują stany zapalne i podrażnienia w tym obszarze. Prowadzi to do uczucia wzdęcia i bólu brzucha.

Ponadto pasożyty mogą nawet blokować wydostawanie się odchodów z organizmu, co może prowadzić do bólu w górnej części brzucha.

Jeśli od czasu do czasu wystąpi nagły, silny ból brzucha, skonsultuj się z lekarzem.

  • Swędzenie odbytu

Swędzenie wokół odbytu jest kolejnym objawem infekcji pasożytniczej. Szczególnie ci, którzy cierpią na owsiki, często skarżą się na swędzenie odbytu lub dyskomfort. Swędzenie wokół odbytu często pojawia się w nocy, kiedy samice kości skokowej składają jaja.

Swędzenie jest powodowane przez samice owsików, które migrują, aby złożyć jaja wokół odbytu. Zarówno migrujące samice owsików, jak i grudki jaj podrażniają, i powodują swędzenie, uczucie pełzania, a nawet ostry ból.

Jeśli swędzi Cię wokół odbytu przez ponad dwa tygodnie w nocy i nie masz żadnych objawów wysypki, skonsultuj się z lekarzem.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

  • Zmęczenie i osłabienie

Zmęczenie może być również objawem zarażenia pasożytami. Dzieje się tak głównie za sprawą robaków jelitowych, które zjadają organizm z niezbędnych składników odżywczych.

Złe wchłanianie witamin, minerałów, tłuszczów i węglowodanów może osłabić organizm, powodując depresję i ogólną apatię. Może to prowadzić do wyczerpania na poziomie psychicznym, fizycznym i emocjonalnym.

Jeśli odczuwasz nieubłagane zmęczenie nawet po jedzeniu i śnie, skontaktuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę.

  •  Zmiana apetytu i utrata masy ciała

Jeśli zauważysz nagłą zmianę apetytu, zwłaszcza wzrost apetytu, może to być spowodowane obecnością pasożytów w Twoim organizmie.

W rzeczywistości zwiększony apetyt w połączeniu z utratą wagi jest często obserwowany w przypadkach inwazji kłosków pszenicy.

Dzieje się tak, ponieważ pasożyty zjadają duże ilości pokarmu spożywanego przez zakażoną osobę, co powoduje, że osoba jest głodna częściej niż zwykle.

Ponadto zarażona osoba może odczuwać silny głód i może nigdy nie czuć się nasycona lub pełna po jedzeniu.

Źródło: fithacker.ru

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!