6-miesięczne dziecko pokonało koronawirusa po walce z chorobami serca i problemami z płucami

0
618

Pandemia COVID-19 była i jest dla wszystkich wyzwaniem. I chociaż szpitale są przepełnione, personelowi medycznemu przeważnie brakuje sprzętu ochronnego, a dziesiątki tysięcy osób już nie żyje, pojawiają się również promyki nadziei i pozytywności wśród tego chaosu.

Erin Bates przyszła na świat 6 miesięcy temu. Rodzice dziewczynki Emma i Wayne Bates walczyli o jej zdrowie już od pierwszych dni. Dziewczynka musiała przejść poważną operację serca, a niedawno zdiagnozowano u niej koronawirusa.

Dziewczynka wyszła z tego cała i zdrowa i teraz cała rodzina świętuje zwycięstwo, ponieważ w ubiegły piątek, pomimo wszelkich przeciwności, Erin pokonała COVID-19.

Czytaj: „Dla mnie już od dłuższego czasu świata było za dużo”. Refleksje Olgi Tokarczuk na temat koronawirusa

Poznajcie Erin, 6-miesięczne dziecko, które pokazało, że nic nie jest niemożliwe.

Emma Bates

Cofnijmy się troszkę. Emma i Wayne Bates starali się o dziecko dziesięć lat i w końcu kiedy dowiedzieli się, że Emma jest w ciąży, byli najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Mała Erin urodziła się 8 października 2019 roku.

Jednak prawie dwa miesiące później, 29 listopada, lekarze odkryli, że mała Erin ma rzadką i niebezpieczną wadę serca zwaną Tetralogia Fallota. Miesiąc później, 23 grudnia, Erin przeszła ciężką operację naprawy serca i spędziła tydzień na intensywnej terapii.

Po zaledwie dwóch dniach na oddziale kardiologicznym została przyjęta z powrotem na OIOM po zarażeniu RSV, wirusem wywołującym infekcje dróg oddechowych. Jej płuca zapadły się i zdiagnozowano u niej bronchomalację (wiotkość oskrzeli), osłabienie chrząstki w ścianach oskrzeli i zwężenie dróg oddechowych.

Emma Bates
www.facebook.com

W końcu odkryto, że Erin nie może oddychać bez pomocy aparatu oddechowego, ponieważ jej serce urosło w sposób, który naciska na jej drogi oddechowe. Od tego czasu rodzicom powiedziano, aby przygotowali się na dłuższy pobyt w szpitalu, ponieważ Erin musi urosnąć i lekarze muszą sprawdzić, czy wszystko się ułoży za kilka miesięcy. Jeśli nie, spróbują ponownie wykonać operację.

Jakby nie było już źle, 10 kwietnia Erin zaraziła się koronawirusem, skutecznie przedłużając trwający 4 miesiące pobyt w szpitalu. Jednak dziewczynka jest wojowniczką i pomimo życia zawieszonego na nitce, lekarze oznajmili, że dziewczynka pokonała COVID-19.

Emma Bates

Jest to świetny przykład, że COVID-19 nie jest wyrokiem śmierci dla osób, które wcześniej chorowały na coś innego.

Emma Bates

Ojciec Erin wyjaśnił, że wirus mocno osłabił dziewczynkę i że były wzloty i upadki, ale jest to dowód na to, że koronawirus nie jest wyrokiem śmierci dla osób, które mają zdiagnozowane inne choroby. Erin pokonała problemy i teraz wita każdy dzień z uśmiechem na twarzy.

Nie trzeba dodawać, że po takich ciężkich miesiącach rodzice odczuwają wielką ulgę.

Przez cały ten czas tylko jeden rodzic mógł przebywać z dzieckiem w szpitalu, więc mama Erin, Emma była zawsze blisko. Teraz po raz pierwszy od dłuższego czasu od diagnozy COVID-19 ojciec mógł wreszcie udać się do szpitala i zobaczyć się z córką i z żoną.

Emma Bates

Erin pokonała COVID-19 na przekór wszystkiemu, ale wciąż musi stoczyć inne bitwy.

Emma Bates

W dzisiejszych czasach wiadomości szybko rozprzestrzeniają się w Internecie. I nie powinno to dziwić, ponieważ można znaleźć wiele pozytywnych (negatywnych niestety też) wiadomości, których wszyscy aktualnie bardzo potrzebują, biorąc pod uwagę, że znaczna część świata jest zablokowana, a wirus nadal nie został pokonany. To przesłanie nadziei, które wskazuje, że rzeczy zaczynają się poprawiać.

Uruchomiono kampanię GoFundMe, aby pomóc rodzinie poradzić sobie z obciążeniami emocjonalnymi, fizycznymi i finansowymi związanymi z tą sytuacją. Możesz także dołączyć do grupy Erin Journey na Facebooku utworzonej przez Emmę i Wayne, jeśli chcesz śledzić podróż życiową małej Erin i jej leczenie.

Obejrzyj film przedstawiający moment, w którym Erin została ostatecznie wyprowadzona z izolacji i oficjalnie pokonała COVID-19

Baby Erin gets guard of honour after beating COVID-19

You may have heard about 6 month old Erin ? who is in Alder Hey after recently being diagnosed with #COVID19 Erin was in an isolation room here for 14 days with mum Emma whilst being treated by our staff ? Today, little Erin beat COVID-19 after testing negative and received a guard of honour by the treating team on our HDU as she was moved out of isolation ??? She is still being treated for other conditions at Alder Hey, but is making good progress ✅ Erin’s mum said of the staff who treated her; “Thank you so much to each and every one of them, we couldn’t have got through it without them. They are all truly amazing and we will be forever grateful” ❤️

Publisert av Alder Hey Fredag 24. april 2020

Internauci w komentarza piszą wiele słów wsparcia dla rodziny i dużo podziękowań lekarzom za ich ogromną pomoc.

Czytaj: TAK WYGLĄDA WARSZAWA W CZASIE KORONAWIRUSA. ZOBACZ 21 ZDJĘĆ