6 niebezpiecznych płynów do naczyń pełnych chemikaliów powodujących raka!

0
213
views

Codziennie używamy płynu do naczyń, aby zmyć talerze, garnki, szklanki, sztućce, itp. Okazuje się, że w płynach tych mogą znajdować się szkodliwe chemikalia, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Wiele płynów do mycia naczyń zawiera szkodliwe chemikalia i należy ich unikać, aby zoptymalizować zdrowie. Niektóre z tych chemikaliów obejmują sole krzemianowe, formaldehyd, kwas siarkowy, niektóre substancje zapachowe i siarczan amonu.

Niebezpieczne płyny do mycia naczyń, których powinieneś unikać to:

 1. Palmolive
 2. Dawn
 3. Ajax
 4. Meyers
 5. Legacy of Clean
 6. Cucina

Sole krzemianowe

Sole krzemianowe powszechnie występujące w wielu mydłach, takich jak Palmolive, mogą powodować podrażnienia oczu i skóry, a także mogą być niebezpieczne w przypadku ich wdychania lub spożycia.

Chociaż małe ilości są klasyfikowane przez FDA jako ogólnie uznane za bezpieczne (GRAS), istnieją obawy dotyczące reakcji alergicznych, toksyczności układu narządów i problemów z oddychaniem.

Formaldehyd

Formaldehyd można znaleźć w Palmolive, Ajax, Dawn i wielu innych popularnych mydłach i domowych środkach czyszczących. Środowiskowa Grupa Robocza (EWG) oceniła tę szeroko stosowaną substancję chemiczną i stwierdziła wiele problemów.

Oceniają formaldehyd jako powodujący duże obawy w przypadku alergii i podrażnień skóry, a także raka. Substancja chemiczna budzi umiarkowane obawy w przypadku astmy i problemów z oddychaniem. Może powodować poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu oraz ogólne skutki ogólnoustrojowe.

Czytaj: 5 najbardziej szkodliwych substancji w pomieszczeniach. Unikaj ich w miarę możliwości!

Kwas siarkowy

Kwas siarkowy można znaleźć w Palmolive i Ajax. EWG dostarcza dowodów, że ta substancja chemiczna może powodować poważne oparzenia skóry, uszkodzenia oczu, zapalenie skóry i alergie / podrażnienia skóry. To znany czynnik rakotwórczy.

Również sama substancja chemiczna może być astmagenem i powodować podrażnienie dróg oddechowych. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków stwierdza, że substancja ta jest ogólnie uznawana za bezpieczną (GRAS), ale biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie dla zdrowia oraz fakt, że jest to szeroko stosowana substancja chemiczna, najlepiej jej unikać, jeśli to możliwe.

Czytaj: Archiwum Państwowe w Poznaniu nabyło tłok pieczętny z XVIII wieku

Niektóre substancje zapachowe

Niektóre zapachy powszechnie używane w mydłach, w szczególności pentasodium pentetate, mogą być szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny. Ta substancja chemiczna jest szeroko stosowana w kosmetykach, dodatkach do żywności i wielu środkach czyszczących do użytku domowego, w tym Palmolive i Ajax.

Potencjalnie podrażnia skórę i oczy. EWG uważa, że jest to substancja chemiczna budząca niewielkie obawy, ale przyznaje również, że brakuje dowodów dotyczących jej bezpieczeństwa. W związku z tym unikanie tego może być najlepsze.

Siarczan amonu

Palmolive i Ajax zawierają siarczan amonu. EWG sugeruje, że ta substancja chemiczna budzi pewne obawy. W szczególności działa drażniąco na skórę i istnieje ryzyko astmy / problemów z oddychaniem i raka.

Wszystkie pięć tych potencjalnie szkodliwych składników można znaleźć w wielu mydłach Palmolive, a także w innych mydłach, takich jak Dawn, Ajax, Meyers, Legacy of Clean i Cucina. Chociaż niektóre z tych chemikaliów mogą być uznawane za bezpieczne, są one powszechnie stosowane, co zwiększa ryzyko narażenia na szkodliwe poziomy, a tym samym może powodować złe skutki zdrowotne. Dlatego najlepiej jest unikać tych produktów i wybierać alternatywy.

Oto lista bezpieczniejszych płynów, które warto używać:

 1. Seventh Generation
 2. Better Life
 3. Puracy
 4. Ecover
 5. Method

Jeśli masz czas i ochotę możesz samemu przygotować własny naturalny płyn do naczyń, a wtedy będziesz wiedział i mógł wybrać dokładnie, co się w nim znajdzie.

Obejrzyj poniższe wideo, aby poznać wspaniały przepis na płyn do naczyń!

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org