6 owoców przeciwstarzeniowych, które każdy powinien jeść

0
224
Owoce, które działają przeciwstarzeniowo. Zdjęcie: iStock

Dbamy o siebie i robimy wiele, aby zachować młodość. Chociaż nie ma magicznej formuły, istnieją pewne rzeczy, które mogą nam pomóc spowolnić proces starzenia.

Owoce są doskonałym źródłem środków przeciwstarzeniowych, które mogą znacznie pomóc nam wyglądać młodziej niż w naszym rzeczywistym wieku. Zawierają właściwości antyoksydacyjne, które w dużej mierze odpowiadają za usuwanie zmarszczek i pomagają zapobiegać dekoloryzacji skóry. Mając to na uwadze, oto lista 6 potężnych owoców przeciwstarzeniowych, które każdy powinien jeść.

1. Kiwi

Pixabay

To jeden z owoców, który ma wielki wkład we właściwości przeciwstarzeniowe. Kiwi nie dość, że pysznie smakuje to jeszcze ujędrnia skórę. Opóźnia również powstawanie zmarszczek i drobnych linii na twarzy. Kiwi są bogate w witaminę C i K, które pomagają skórze redukować uszkodzenia.

2. Awokado

Pixabay

Bogate w witaminę E i witaminy z grupy B, awokado jest bardzo przydatne, jeśli chodzi o zapobieganie starzeniu się. Odgrywa kluczową rolę w odżywieniu skóry. Awokado zawiera również potas, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Zawiera również związek zwany glutationem, który wspomaga proces przeciwstarzeniowy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

3. Papaja

Pixabay

Jedynym owocem, który jest korzystny dla skóry, niezależnie od tego, czy jest spożywany, czy stosowany miejscowo, jest papaja. Jeśli chcesz wprowadzić do skóry naturalny tonik, papaja jest najlepszym do tego owocem. Pomaga również w zapobieganiu zmarszczkom na skórze, a zawarte w nim witaminy pomogą odżywić skórę.

Czytaj: Volkswagen Poznań wznawia produkcję po dwutygodniowym przestoju

4. Truskawki/maliny/jagody

Pixabay

Bez względu na to, jaki rodzaj jagód wybierzesz, wszystkie zawierają ogromne ilości przeciwutleniaczy. Zawierają również dużą ilość witaminy C. Oba te elementy są znane z tego, że zapobiegają starzeniu się skóry i nadają blask Twojej twarzy.

5. Winogrona

Pixabay

My, ludzie, zawsze jesteśmy narażeni na promieniowanie ultrafioletowe ze słońca, które może spowodować poważne uszkodzenia naszej skóry. Winogrona zawierają dużą ilość manganu i witaminy C. Te dwa elementy są pomocne w tym sensie, że współpracują ze sobą w naprawie szkód spowodowanych przez promieniowanie ultrafioletowe. Właściwości przeciwutleniające winogron są również odpowiedzialne za zapobieganie starzeniu się skóry.

Czytaj: Winogrona chronią skórę przed UV, działają jak filtr przeciwsłoneczny

6. Granat

Pixabay

Granat to jeden z tych owoców, które są bogatym źródłem ryboflawiny i fosforu. Zawiera również inne witaminy i minerały, które wraz z wymienionymi wcześniej pierwiastkami będą promować piękną skórę poprzez zwiększenie jej kolagenu. Kolagen to w zasadzie to, co nadaje skórze elastyczność i jędrność. Im więcej kolagenu masz w swoim organizmie, tym bardziej młodzieńczy wygląd zachowasz.

wad

Brak postów do wyświetlenia