6 sprawdzonych sposobów, aby wyglądać i czuć się młodziej

0
418
Zdjęcie: Pixabay

Od wieków ludzie bezskutecznie próbują zapobiec powstającym zmarszczkom na naszych twarzach, policzkach i szyjach.

Najwyraźniej sekret wyglądania i czucia się młodziej nie tkwi w sali operacyjnej ani zabiegach kosmetycznych; Oto 6 popartych naukowo sposobów na ujędrnienie skóry i rozjaśnienie uśmiechu.

1. Myśl młodo

Brzmi banalnie, prawda? Myśl młodo, czuj się młodo, ale prawda jest taka, że utrzymywanie pozytywnego nastawienia i koncentrowanie się na samych przyjemnych rzeczach sprawi, że poczujesz się młodziej i lepiej.

Więc jak myśleć młodo? O wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale każdy może to zrobić. Najpierw musisz się nauczyć, że nie wszystko wymaga reakcji. Zerwij wszelkie więzi z negatywnymi ludźmi w Twoim życiu. Nie zabieraj ze sobą stresów związanych z pracą, kiedy wracasz do domu. Wreszcie i co najważniejsze, pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma swoje osobiste zmagania. Każdy codziennie walczy z przeciwnościami losu.

2. Jedź owoce i warzywa

Owoce i warzywa dostarczają naszemu organizmowi szerokiej gamy witamin i składników odżywczych, które napędzają nasz organizm, utrzymują trzeźwość umysłu, chronią przed wszelkiego rodzaju chorobami, takimi jak choroba Alzheimera i nerek.

Wytęż swoją kreatywność, aby spożywać więcej owoców i zielonych warzyw liściastych! Jeśli nie możesz zjadać ich w sałatce, garść zieleniny zmieszana z porannym koktajlem jagodowym lub malinowym zapewni wszystkie składniki odżywcze w słodkim, łatwym do strawienia systemie dostarczania. Po prostu trzymaj się z dala od ciężkich kremów i przeładowanych cukrem jogurtów.

3. Utrzymuj aktywność fizyczną

Jednym z sekretów ludzi z Niebieskich Stref, jest aktywność fizyczna, dzięki której czują się młodziej. Jeśli nie wiesz, Niebieskie Strefy to pewne miejsca na świecie, które mają największą liczbę stulatków lub osób w wieku 100 lat i starszych. Jeśli coś robią, możesz się założyć, że robią to dobrze. To w Niebieskich Strefach ludzie są najszczęśliwsi, najzdrowsi i żyją najdłużej.

Aktywność fizyczna nie musi obejmować biegania przez 10 kilometrów dziennie ani podnoszenia ton ciężarów. Po prostu spacerowanie po okolicy przez 30 minut każdego ranka, pielęgnacja przydomowego ogrodu i pół-intensywny badminton zrobi cuda dla Twojego ciała i umysłu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pixabay

4. Koncentrowanie się na powtórzeniach

Trzymanie się regularnego programu ćwiczeń i wykonywanie różnych ćwiczeń budujących mięśnie w powtórzeniach pomoże rozluźnić stawy i utrzymać Cię w gotowości. Zacznij od prostych ćwiczeń, takich jak przysiady lub pompki, ale wykonuj je w powtórzeniach od trzech do pięciu. Wraz ze wzrostem mięśni powinna rosnąć liczba wykonywanych powtórzeń.

Sekret polega na stopniowym zwiększaniu z czasem wyzwań związanych z lekkimi ćwiczeniami. Jeśli znajdziesz inne łatwe do wykonania ćwiczenie, dodaj je do swojej codziennej rutyny i poczuj niesamowite korzyści wynikające z mocniejszych mięśni i jędrniejszej skóry.

Czytaj: Mrozu wyrusza w Złotą Trasę, a jednym z przystanków będzie Wrocław

5. Pij wodę

Na pewno chociaż raz w życiu słyszałeś, że powinieneś pić dużo wody, bo to samo zdrowie. I to prawda! Wiedząc, że nasze ciała składają się w 75% z wody i że nasze narządy zużywają więcej wody wraz z wiekiem, powinieneś pić dużo wody.

Jeśli bolą Cię stawy, może to być spowodowane brakiem wody i smarowania. Jeśli Twoje gardło i wnętrze nosa są suche, pomocne może być picie dużej ilości wody. Woda może być również kluczowym składnikiem profilaktyki raka!

Czytaj: Co może się stać z Twoim ciałem, jeśli wypijesz odpowiednią ilość wody?

6. Bierz lekarstwa

Lek o nazwie Metformina był stosowany od kilkudziesięciu lat w leczeniu pacjentów z cukrzycą, ale może w rzeczywistości kryć w sobie tajemnice dłuższego, pełniejszego życia.

Metformina nie jest cudownym lekiem, ale pomogła nawet 50 procentom pacjentów z cukrzycą trzymać się z dala od narośli nowotworowych. Inne badanie z udziałem 180 000 pacjentów z cukrzycą żyło dłużej podczas przyjmowania leku.

Jeszcze lata świetlne dzielą nas od opracowania leku przeciwstarzeniowego, ale z dnia na dzień horyzont wydaje się coraz jaśniejszy!

Czytaj: Najlepsze witaminy dla kobiet bez względu na wiek