7 niewygodnych prawd o ludziach, którzy nienawidzą samotności

0
191
Samotność to epidemia XXI wieku. Jesteśmy coraz bardziej połączonym społeczeństwem, a mimo to czujemy się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Zdjęcie: pl.freepik.com

W pewnym momencie każdy czuje się samotny. Istnieje wiele niewygodnych prawd o tym, dlaczego ludzie nienawidzą samotności, i przeanalizujemy to.

Bycie samemu może być dobre zarówno dla introwertyków, jak i ekstrawertyków, a nawet poprawiać zdrowie emocjonalne. Jeśli jesteś introwertykiem, samotność jest łatwa, ponieważ nie jesteś towarzyskim motylem.

Jednak od czasu do czasu możesz czuć się samotny. Ale zdrowi introwertycy myślą o swoich przyjaciołach i rodzinie, wpadną na chwilę do rodziców, i potem nic im nie jest.

Ekstrawertycy nie są tak zadowoleni z samotności. Zazwyczaj częściej przebywają w towarzystwie przyjaciół niż introwertyków. Samotni ekstrawertycy po prostu spędzają więcej czasu w sytuacjach towarzyskich. Ale oba typy są w porządku.

Niewygodne prawdy, z którymi ludzie, którzy nienawidzą samotności, nie chcą się zmierzyć

Są ludzie, którzy nie lubią być sami i mam na myśli tych, którzy po prostu nie mogą znieść chwili samotności. Są powody tego niezdrowego sposobu myślenia.

I tak, ciągłe przebywanie w pobliżu innych ludzi przez prawie 100% czasu jest niezdrowe. Przyjrzyjmy się więc niewygodnym powodom.

1. Czujesz się niekochany

Załóżmy, że jako dziecko zostałeś porzucony lub zaniedbany. Starałeś się, aby rodzice Cię zauważyli, ale zawsze byli zajęci innymi sprawami.

Niestety, te samotne uczucia zakorzeniły się w tym, kim jesteś. Potem, później, również czułeś się zaniedbywany przez swojego partnera w związku, a to tylko potęgowało te uczucia.

Poczucie samotności może sprawić, że poczujesz się niekochany i rozpaczliwie poszukujesz towarzystwa, aby odpędzić te uczucia. Ponieważ za każdym razem, gdy jesteś sam, przypomina ci to, jak się czułeś wcześniej, jako dziecko i w pewnych związkach.

Ciągłe przebywanie w pobliżu innych daje fałszywe poczucie miłości tylko dlatego, że wokół są ludzie.

Czytaj: Tak trauma z dzieciństwa przejawia się w dorosłym życiu

2. Masz niską samoocenę

Szczerze mówiąc, jeśli boisz się samotności, możesz mieć niską samoocenę. Powód: masz niekończącą się potrzebę potwierdzenia, że jesteś osobą lubianą.

Widzisz, otrzymywanie komplementów tymczasowo wzmacnia Twoje uczucia, a mając przyjaciół wokół, nie czujesz się samotny. Ale kiedy zostajesz w domu i nie masz z kim porozmawiać, od razu widzisz wszystkie swoje wady i niedoskonałości.

Zabrzmię tutaj trochę szorstko, ale myślę, że to konieczne. Ktoś o niskiej samoocenie jest jak wiadro z dziurą. Bez względu na to, ile komplementów, pochwał lub uścisków otrzymasz, kiedy wszyscy odejdą, wszystkie te rzeczy znikną. Wtedy znowu możesz myśleć o tych negatywnych rzeczach o sobie bez kwestionowania.

3. Nie wiesz co robić

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, gdy jesteś sam. Jednak niektórzy ludzie mają problemy z rozpoczęciem zadań. Jeśli byłeś tak przyzwyczajony do przebywania w pobliżu ludzi przez cały czas, poczujesz się obco, robiąc rzeczy samemu.

Kiedy wszyscy odejdą, pozostawiając Cię w tyle, możesz rozejrzeć się i nie poczuć inspiracji do zrobienia czegokolwiek. Po prostu wydaje się nienaturalne, aby wychodzić i realizować samotne projekty lub cieszyć się czasem ze sobą.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

4. Twoje wspomnienia nie są takie przyjemne

Jeśli doświadczyłeś traumatycznych wydarzeń w swoim życiu, na przykład utraty bliskich, Twoje wspomnienia mogą być Twoim największym wrogiem. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą patrzeć wstecz i uśmiechać się, inni postrzegają wspomnienia jako nieznośnie bolesne. Bycie samotnym oznacza więcej okazji do myślenia o przeszłości.

Kiedy jesteś w pobliżu innych ludzi, możesz łatwo oderwać się od swoich wspomnień, angażując się w obecne sytuacje i ciesząc się funkcjami społecznościowymi. Ale kiedy wychodzą, otwierają się drzwi, aby te wspomnienia wpadały z powrotem.

Niektórzy ludzie otaczają się innymi, aby temu zapobiec. Tak, to działa przez chwilę, ale w końcu znów zostaniesz sam.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Nawet nie wiesz, kim jesteś

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz rozwinąć, jest współzależność. Widzisz, kiedy dorastasz, zaczynasz opierać swoje szczęście na innych. Ciągle pytasz innych:

„Jak myślisz, co mnie uszczęśliwi?”,
„Jaki tatuaż powinnam zrobić i gdzie?” oraz
„Czy uważasz, że powinienam schudnąć?”

Chociaż może to zabrzmieć głupio, tak myśli wielu ludzi.

Widzisz, celem jest poznanie siebie i zrozumienie tego, co lubisz, niezależnie od opinii lub preferencji innych osób.

W jaki sposób współzależność uniemożliwia nam poczucie komfortu w samotności? Ponieważ kiedy jesteśmy sami, musimy myśleć samodzielnie. Ale nie możemy, ponieważ nie mamy pojęcia, kim naprawdę jesteśmy ani czego chcemy.

Czytaj: Dlaczego samotność jest niebezpieczna dla zdrowia?

6. Wiesz dokładnie, kim jesteś

Z drugiej strony niektórzy ludzie dokładnie wiedzą, kim są, i to nie jest ładne. Powiedzmy, że spędziłeś większość swojego życia będąc okrutnym dla innych i uchodziło ci to na sucho. Wiesz, że w końcu możesz zapłacić za swoje działania.

Bycie samemu przypomina ci o tym, co zrobiłeś, ponieważ nie ma nikogo, kto mógłby zakłócić te myśli. Poczucie winy może również zacząć niszczyć Twoje sumienie, gdy jesteś sam.

Rozumiejąc to, otaczasz się ludźmi tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli zmieniłeś swoje postępowanie, możesz stanąć przed decyzją, by zmierzyć się ze swoimi problemami lub przeprosić za krzywdy.

Tak czy inaczej, trzymasz się z dala od prawdy o tym, kim jesteś i nosisz maskę niewinności. Prawda jest taka, że pewnego dnia Twoje działania prawdopodobnie wyjdą na jaw. Więc, co zrobisz?

Czytaj: Dlaczego samotność może odebrać Ci życie szybciej niż otyłość

7. Jesteśmy zwierzętami społecznymi

Inną prawdą, nawet dla introwertyków, jest to, że zostaliśmy uwarunkowani jako zwierzęta społeczne. Od dawna zbieraliśmy się w grupy, mieszkaliśmy blisko wsi i razem pracowaliśmy. Tak więc bycie samotnym wydaje się niektórym prawie bolesne.

Jeśli masz problem z samotnością i absolutnie tego nienawidzisz, może to być naturalna reakcja. Tak, introwertykom łatwiej jest być samotnym, ale nie jest to dominujący stan bycia dla ludzi. Dlatego wydaje ci się to takie dziwne.

Sam kontra Samotny

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie nienawidzą samotności. Jak widać, jest wiele powodów, dla których może to być nieprzyjemne. Jednak bycie chwilę samemu i bycie samotnym to wciąż coś innego i zdrowo jest mieć trochę czasu dla siebie.

Jeśli chcesz być sam, to w porządku. Tylko pamiętaj, aby od czasu do czasu zaglądać do innych. Jeśli nienawidzisz samotności, jak to często robią ekstrawertycy, to może czas poćwiczyć lepsze poznanie siebie.

Podsumowując: znajdźmy równowagę i zmierzmy się z niewygodnymi prawdami o tym, kim jesteśmy jako ludzie. To proces.

wad

Brak postów do wyświetlenia