7 powodów, dla których ludzie tracą zdolność kochania

0
383
Zdjęcie: INEWS

Są chwile w naszym życiu, kiedy czujemy, że iskra w związku zgasła i nie kochamy już naszego partnera. Czujemy, że po prostu nie chcemy być już z tą osobą.

Ale to uczucie nie pojawia się nagle, jest wynikiem ciągłych problemów w związku, toksycznego zachowania partnera i braku komunikacji.

Ludzie cały czas się odkochują, ważne jest, abyśmy mogli przyjrzeć się obszarom naszych relacji, w których moglibyśmy się poprawić.

Ważne jest, aby pracować nad błędami, aby zrozumieć, w którym momencie związek się pogorszył, aby nie dopuścić już do podobnych sytuacji w przyszłości.

Czytaj: 11 śmiesznych ilustracji ukazujących związek w pierwszym miesiącu i po roku

Oto najczęstsze powody, dla których ludzie nie chcą już być w związku.

1. Nieuczciwość.

Relacje wymagają, abyście oboje byli zawsze w stu procentach szczerzy wobec siebie.

Nie ma usprawiedliwienia dla żadnego z Was, aby ukrywać przed sobą jakiekolwiek uczucia, sekrety lub idee, ponieważ kiedy jesteście w związku, jesteście w zasadzie zespołem.

Myślenie o sobie jako zespole oznacza, że musicie być w stanie współpracować, komunikować się i ogólnie umieć powiedzieć sobie nawzajem wszystko, co może czuć którekolwiek z Was.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że tajemnica, nawet najmniejsza, może zniszczyć Twój związek z tą osobą. Szczerość jest bardzo ważna, nie próbuj ukrywać się przed osobą, z którą chcesz być.

2. Życie przeszłością

Jednym z największych powodów, dla których relacje się nie układają, jest to, że jedno z Was nie jest w stanie całkowicie uwolnić się od przeszłości.

Jeśli naprawdę nie chcesz wybaczyć czegoś, co on zrobił lub czegoś, co już dawno minęło i on nie jest w stanie tego naprawić, nie zdziw się, jeśli ta osoba nie będzie chciała już być z Tobą.

Życie przeszłością może spowodować, że poczujesz urazę do drugiej osoby, jeśli nie jesteś w stanie porozmawiać o tym, co Cię denerwuje.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że coś takiego wydarzyło się w przeszłości, i nikt nie jest w stanie cofnąć się w czasie i naprawić tego konkretnego momentu w swoim życiu.

 Przeszłość musi pozostać przeszłością, nikt nie może jej zmienić. Trzymanie w sobie urazy nie pomoże ci zbudować zdrowego związku w przyszłości.

3. Brak zainteresowania.

Być może był taki czas, kiedy rozmawialiście ze sobą do wczesnego rana, a potem nagle Wasza rozmowa przestała się kleić. W takich momentach Twój partner czuje, że tracisz zainteresowanie nim. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie wspólnego hobby, które pomoże Ci w takich okresach.

4. Brak bezpieczeństwa.

Jeśli wieczorami spieszysz się do znajomych, podczas gdy Twój partner czeka na Ciebie w domu, ciągle go zawodzisz i nie dotrzymujesz obietnic – osoba obok Ciebie czuje się bardzo niepewnie. Pamiętaj, Twój związek powinien być najważniejszy.

5. Ignorowanie.

Jeśli z jakiegoś powodu zignorujesz swojego partnera, poczuje się on jak pusta przestrzeń.

Dotyczy to nie tylko milczenia, ale także braku szacunku dla interesów partnera, brak szacunku dla jego pracy, itd.

6. Zależy tylko jednej osobie.

Relacja to praca zespołowa. Nie można mieć nadziei, że w związek zaangażuje się tylko jedna osoba. 

Ważnym powodem, dla którego ktoś nie jest już zainteresowany związkiem, może być to, że czuje się wyjątkowo niepewnie wokół Ciebie.

Należy pamiętać, że nasi partnerzy zasługują na pochwałę każdego dnia, kiedy z nimi jesteśmy.

7. Śmierć konwersacji.

Jeśli pozwoliłaś, aby wszystkie formy komunikacji z partnerem zanikły, spodziewaj się, że natychmiast ten związek się rozpadnie.

Komunikacja jest podstawowym aspektem każdego związku, jeśli nie jesteś w stanie porozumieć się z osobą, którą twierdzisz, że kochasz, to jaki jest sens w kontynuowaniu z partnerem w martwej ciszy?

Pary mogą komunikować się na wiele sposobów, nawet jeśli oznacza to kłótnie, obronę, jakąkolwiek formę, która pozwala im wyrazić siebie, musisz pozwolić mu mówić, co myśli.

Jeśli między Wami nie ma komunikacji, nie oczekujcie, że związek będzie trwał bardzo długo.

Czy popełniasz te błędy w swoim związku?

Czytaj: We Wrocławiu trwa budowa szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia