7 powodów, dla których warto zacząć dzień od szklanki ciepłej wody

0
680
Korzyści dla zdrowia, jakie może zapewnić szklanka gorącej wody wypita regularnie z samego rana na pusty żołądek są naprawdę trudne do przecenienia. Zdjęcie: pl.freepik.com

Lekarze twierdzą, że nie kawa czy herbata, ale szklanka ciepłej wody powinna być pierwszą rzeczą, którą pije się rano. Dlaczego? Woda poprawia trawienie, spowalnia starzenie i pomaga schudnąć.

Poznajcie 7 powodów, dla których warto zacząć dzień od wypicia szklanki ciepłej wody.

1. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się

Nagromadzenie toksyn w organizmie powoduje, że nasze ciało się szybciej starzeje, a ponadto z ich powodu stajemy się bardziej podatni na choroby. Ciepła woda wypłukuje toksyny z naszego organizmu, a także zwiększa elastyczność skóry.

2. Łagodzi ból

Ciepła woda jest skutecznym lekarstwem na wszelkiego rodzaju skurcze, w tym na ból menstruacyjny. Rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych.

3. Pomaga schudnąć

Picie na pusty żołądek ciepłej wody podnosi temperaturę ciała, co z kolei przyspiesza metabolizm. Innymi słowy, Twoje ciało będzie spalać więcej kalorii w ciągu dnia, a dodanie odrobiny cytryny do ciepłej wody pomoże Twojemu organizmowi rozłożyć tłuszcz. A ponieważ cytryna zawiera pektynę, możesz nie chcieć tak dużo jeść.

4. Poprawia trawienie

Poranna szklanka ciepłej wody odpowiednio stymuluje układ trawienny. Ale kiedy popijasz jedzenie zimną wodą, powoduje to, że oleje i tłuszcze, które właśnie spożyłeś, stają się bardziej gęste, gromadzą się i organizmowi trudniej je je strawić.

5. Poprawia krążenie krwi

Ułatwia to redukcja toksyn wypłukanych przez ciepłą wodę i rozluźnienie mięśni.

6. Pomaga w zaparciach

Ten problem jest często spowodowany niewystarczającą perystaltyką jelit – i może być spowodowany brakiem wody w ciele.

7. Pomaga zasnąć

Picie ciepłej wody jest korzystne nie tylko rano. Możesz wypić szklankę ciepłej wody pół godziny przed obiadem lub wypić ją przed pójściem spać. To pomaga organizmowi odpocząć i uspokaja system nerwowy. Ponadto nie obudzisz się w środku nocy, czując wilczy głód i rano wstaniesz z uczuciem odnowy. Zapamiętaj, ze ciało może sygnalizować brak wody nie tylko uczuciem suchości w gardle. Innym sygnałem może być zmęczenie lub ból głowy. Wtedy też można mówić o odwodnieniu.

Źródło

Czytaj: Poznaj 5 napojów zbawiennych dla zdrowia i urody!

Czytaj: NA LONDYŃSKIM MARATONIE ZASTĄPIONO PLASTIKOWE BUTELKI BIODEGRADOWALNYMI I JADALNYMI WORECZKAMI Z WODĄ.