7 psychologicznych zasad, dzięki którym Twoje życie będzie lepsze

0
360

Profesor Martin Seligman, jeden z twórców psychologii pozytywnej, przeprowadził wiele badań, aby udowodnić, że ten rodzaj psychoterapii może pomóc ludziom żyć przyjemnie, wydobywając ich mocne strony. Sprawia, że ludzie czują się szczęśliwsi, zachęcając ich do życia z pozytywną filozofią.

Przedstawiamy 7 podstawowych zasad, które mogą pomóc w walce z depresją, uzyskać lepsze zdrowie fizyczne i większe osiągnięcia.

1. Reguła lustra

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

Zasada jest dość prosta – oznacza to, że każda osoba w Twoim życiu jest Twoim lustrem. Odzwierciedla Twoją osobowość, cechy charakteru, nawet te, których nie lubisz. Cechy, które dostrzegasz u ludzi wokół Ciebie, mogą dać ci możliwość lepszego poznania siebie, a następnie rozwoju.

Wszystkie cechy, które najbardziej podziwiasz lub nienawidzisz u innych osób, należą do Ciebie.

Na przykład, jeśli ktoś traktuje Cię bez szacunku, prawdopodobnie tak zachowujesz się wobec innych ludzi. Jeśli chcesz coś zmienić w związku, zacznij od siebie – bądź zmianą, którą chcesz osiągnąć.

2. Moc wyboru

© Depositphotos.com

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu, jest wynikiem wyborów, których dokonujesz w swoim życiu. Twoje wybory dotyczące przyjaciół, stylu życia i wiary tworzą Twoją osobowość. Jesteśmy autorami własnego losu.

Jeśli masz do czynienia z nudną osobą i zawsze próbujesz rozwiązać jej problemy, to wolisz to robić w tym konkretnym momencie swojego życia. To ty na to pozwalasz. Nie możesz narzekać, bo sam/a sobie na to pozwalasz.

Jeśli chcesz innego życia, musisz pomyśleć o innym wyborze. Wybieraj mądrze, bo liczy się każda decyzja.

Z pewnością są rzeczy, których nie wybierasz. Nie możesz wybrać członków swojej rodziny, kombinacji genów, środowiska, w którym jesteś wychowany itp. To tylko zasady życia. Niektóre sytuacje mogą być poza naszą kontrolą, ale nie oznacza to, że nie masz wyboru. Sztuczka polega na zrobieniu kroków w kierunku lepszego wyniku – takiego, jakiego oczekujesz!

Czytaj: 6 praw psychologii, których znajomość odmieni Twoje życie

3. Moc błędów

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Musisz zdać sobie sprawę, że każdy może się mylić. Czasami nasze przekonania lub nasze działania, bez względu na to, jak słuszne wydaje ci się, że są, nie będą uważane za słuszne przez innych. Nie musisz widzieć świata tylko w czerni i bieli. Nikt nie jest perfekcyjny. Świat ma wiele kolorów.

Wszyscy mamy prawo popełniać błędy. Bądź gotów je rozpoznać i przeanalizuj, co możesz zrobić, aby je naprawić i w przyszłości nie popełnić tego samego błędu.

4. Zasada trafności

© Depositphotos.com

Są rzeczy, które zależą tylko od nas. Nie musisz narzekać na swój styl życia, relacje czy pracę. Jeśli nie możesz w pełni zakochać się w jakiejś osobie, niedorzeczne jest oczekiwać od niej tego samego. Kiedy zdecydujesz, że zasługujesz na coś lepszego, zmiany, których potrzebujesz, zaczną się dziać.

Ustal priorytety swoich celów. Jeśli chcesz dużo osiągnąć, mierz wysoko i działaj!

5. Efekt uzależnienia

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Nikt nie jest ci nic winien. Ale możesz zdecydować, czy będziesz miły dla innej osoby i bezinteresownie jej pomożesz. Nie musisz czekać na odpowiedź. Bycie miłym dla innych powinno być darem samym w sobie.

Jeśli chcesz być dobrym człowiekiem, musisz być silny i wierzyć w siebie. Z pewnością są chwile, kiedy trzeba powiedzieć „Nie”. Zgoda na wszystko, o co ktoś Cię prosi, nie sprawi, że będziesz szczęśliwy. Dokonaj właściwych wyborów za siebie.

6. Zasada obecności

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Zacznij żyć tu i teraz. Nie myśl o przeszłości, bo w każdej następnej chwili zaczyna się teraźniejszość. Nie martw się też o przyszłość, bo jeszcze się nie zaczęła. Jeśli jesteś zbyt przywiązany do przeszłości, możesz czuć się przygnębiony.

Obawy o przyszłość budzą niepokój.

Dostrojenie się do naszych emocji i myśli, których doświadczamy w tej chwili, jest dobre dla naszego nastroju, zdrowia i relacji z innymi ludźmi. Dopóki żyjesz w teraźniejszości, jesteś prawdziwy i wnosisz harmonię i szczęście do swojego życia.

7. Moc optymizmu

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Nie ignoruj małych rzeczy, które Cię otaczają. Nie krytykuj życia, ponieważ jest to pewny sposób, abyś przegapił życie. Ciesz się pięknem natury: słonecznym latem, rzekami, zielonymi lasami, przyjaciółmi …

Dopóki żyjesz, staraj się czerpać wszystko, co możesz z codziennych chwil, aby być szczęśliwym.

Bądź produktywny, bądź aktywny i prowadź życie pełne pozytywnych emocji. Kiedy spędzasz czas oglądając telewizję, leżąc na kanapie lub robiąc inne rzeczy, które nie wypełniają Twojego życia lub umysłu nowymi i interesującymi doświadczeniami, nie jesteś częścią prawdziwego świata – jesteś w zaświatach.

Czytaj: Wrocławskie zoo: pierwsze na świecie wideo z narodzin myszojelenia

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia