7 rzeczy, które Ci przeszkadzają – ale ostatecznie nie będą miały znaczenia

0
261
views

Bez nich życie będzie dużo lepsze.

Większość ludzi martwi się rzeczami, które nie są tak naprawdę ważne. Często robimy też rzeczy, które nie przynoszą korzyści naszemu życiu. Może to rozumiemy. Ale i tak to robimy, pomimo że nas to stresuje.

Może czas oczyścić swoje życie ze śmieci? Przestań marnować czas na rzeczy, które nie mają znaczenia.

Oto 7 rzeczy, których musisz się nauczyć ignorować (ostatecznie nie będą one miały znaczenia):

1. Ludzie, którzy Cię nie szanują.

aboutislam

Czy chcesz być szczęśliwy? W takim razie pożegnaj się z ludźmi, którzy wnoszą negatywność do Twojego życia. 

Być może byliście przyjaciółmi przez długi czas. Ale czy pamiętasz, dlaczego w ogóle się zaprzyjaźniliście? W życiu zachodzi wiele zmian, ludzie też się zmieniają. 

Naucz się puszczać tych, którzy sprawiają, że wątpisz w siebie lub użalasz się nad sobą. Nie daj się też lekceważyć. Zasługujesz na więcej.

2. Nierealistyczne oczekiwania.

pl.freepik.com

Te głupie oczekiwania sprawią, że życie będzie pełne porażek i rozczarowań. Zobacz rzeczy bardziej obiektywnie. 

Czy realistyczne jest wymaganie takiej czy innej rzeczy od siebie lub od innych? Nie pozwól też innym oczekiwać od Ciebie niemożliwego. Przecież porażka wpłynie na Twoją pewność siebie.

3. Skargi i użalanie się nad sobą.

media.buzzle.com

Życie jest zbyt krótkie, by ciągle narzekać. Zważ swoje priorytety i przestań się nad sobą użalać. Na dłuższą metę nic ci to nie da. Zbierz się i podejmij działania. Możesz coś zmienić, ale po prostu musisz zacząć.

Czytaj: Poznań: kina studyjne w fatalnej sytuacji

4. Próżność.

muslimmentalhealth

Próżność, duma, narcyzm i wielkie ego to rzeczy, które nie powinny w ogóle nic znaczyć. Być może te rzeczy pomogły ci osiągnąć bogactwo materialne przez całe życie. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: wartość osoby nie polega na tym, ile ma pieniędzy. ale na tym, co ma w środku.

johannesfloe.com – Art to remember

5. Chęć zadowolenia innych.

somethinggiganticcom

Nie trać życia, próbując zadowolić innych. Nawet jeśli jesteś najmilszą osobą na świecie, zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię nie polubi. Bycie sobą, pozostawanie wiernym sobie jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić w tym życiu.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

6. Niszczycielskie uczucia.

calmclinic

Nie pozwól, aby złość i uraza zniewoliły Twoją duszę. Jeśli zostałeś zraniony, nie ukrywaj bólu. Przeżyj całą sytuację, a potem idź dalej. Trzeba to zrobić dla siebie, a nie dla osoby, która Cię obraziła. Ponownie, nasze życie jest zbyt krótkie, aby marnować je na złość i negatywność.

Czytaj: Neurobiolog: Słowa i czyny ludzi mogą w rzeczywistości kształtować Twój mózg

7. Myśli o przeszłości.

hypnotherapytraining.net

Nie możesz wrócić i zmienić przeszłości. Po co marnować czas i energię na coś, co od dawna zostało „pogrzebane”? Musisz pogodzić się z przeszłością, być może przeprosić za nią. Ale nie powinieneś ciągle do tego wracać. Może to prowadzić do utraty szczęścia w teraźniejszości.